Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Veliko ogledalo v kopalnici

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veliko ogledalo v kopalnici
Uf lepo ogledalo, nekaj takega imam tudi jaz v mislih. Nisem pa prepričana kako ta zadnja osvetlitev deluje pri make up-u. Fajn je, ker ne dela senc. Za make up je pomembno, da imaš tudi stransko osvetlitev, ne samo zgornje. Glede barve svetlobe je bolje bela svetloba, se bolje ujame z zunanjo svetlobo. Večerni make up se pa preveri pri samo stropni luči.
@freyya, meni bolje deluje čez celo omarico ogledalo. Pa še super je ogledalo nad pultom za make up in frizuro, ker imaš prostorno odlagalno površino, obenem pa ne zasedeš umivalnika.
Ja, tudi jaz sem podobnega mnenja in mi je uspelo prepričati partnerja, da bo ogledalo čez celo omarico :wink: Bomo videli potem naslednji teden, ko bo montaža, če je bila odločitev pravilna :wink:
@freyya:

zdi se mi, da je umivalnik na dodatni steni?
lahko morda še kakšno sliko kopalnice?
nekaj podobnega računamo tudi mi ...

hvala.
Na dodatni steni? Desno od omarice z umivalnikom so vrata, na steni desno od vrat bide in WC, sledi stena z okni ter stena, kjer je kopalna kad ter še stena z omarico tako, da ni nobene dodatne stene :wink:

http://shrani.si/f/3L/Mn/4fhw2lTu/kopp.jpg
aha, prehitro gledalWink
vav aleksman71, kje si kupil vrata. Jaz sem to najprej vidla, ker jih ravno iščeva. Smile Big Grin
če ima kdo kakšen namig - torej izkušnje iz prve roke.
ogledalo za v kopalnico, dimenzije 120 (širina) x 80 (višina). osvetlitev bo zgoraj in spodaj zadaj, torej v celoti zakrita z ogledalom in bo obrnjena navzgor in navzdol.
osvetlitev na levem in desnem robu bo v profilu pod kotom 45°, ta bo torej usmerjena osvetlitvi obraza.
na vse štiri strani bi lahko dal:
https://www.superstrela.com/samolepilen ... dc12v.html

primerjava s klasično žarnico - 110 w na tekoči meter (skupno torej 440 w klasičnih žarnic) se sliši ogromno. a gre za osvetlitev po dolžini, od tega "le" 80 cm (torej ca. 80 w klasične žarnice) na levi in desni strani.

je to dovolj / preveč / premalo?

največ kar sem našel je 150 w "klasike" na tekoči meter. lahko bi tudi kombiniral, torej dal pri straneh močnejše led trakove, spodaj in zgoraj pa šibkejše.

za kakršnekoli izkušnje - hvala vnaprej.
Led trakovi nudijo že po 2500 lm/m in več. V 24V izvedbi.
Kako pritrdite tako ogledalo?
Lahko se zalepi - obojestranki montažno trak za trenutno fiksacijo ter distanco (da ti kasneje ne potisne ven vsega lepila), vmes pa MS polimer lepilo (npr. Mamut Glue ki ima takojšnjo fiksacijo). Drži "kot pes ježa" Smile
namen ga imam zalepiti na iveral, to pa potem lepo obesiti na steno.

kar se moči tiče - ne bi rad dal preveč, pa vendar ne premalo. se mi že 1500 lm/m sliši veliko ..
na kaj bi nalepil ogledalo? na osb ploščo ali iveral? morda kaj tretjega? vseeno bi rad imel možnost enostavne demontaže.
sedaj, drug problem bo kako to potem fiksirati na steno ... ampak to bom že nekaj rešil.
Kako se vam zdi ogledalo 120x50 v majhni kopalnici? Segal bi tudi nad wc-jem, nekako tako kot na sliki. Rad bi res čim večje ogledalo, ampak me malo skrbi, da bi tole čudno izpadlo, sploh ker imam omarico z umivalnikom trenutno samo 60cm.

[Slika: img20181016192212.jpg]

[Slika: 1230_1-osvetljeno_ogledalo-kopalnica-amb...ajn.si.png]
A rabi kdo ogledalo 100x70 s policko, led lucko, vticnico in stikalom? Meni je prevelik, se orig. zapakiran.
Že dolgo nisem nič objavil.LED notranja osvetlitev

[Slika: led-notranja.jpg]

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »