Splošno > Sam svoj mojster
Barvanje z jupol trend viola

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barvanje z jupol trend viola
balu Napisal:Pozdravljeni.... Po prvem in drugem nanosu je stena bila se vedno lisasta zato jo je tast prevarval se enkrat. Tokrat je dodal se malo vode karje seveda spremenilo odtenek, stena je se vedno lisasta,

Napačna izbira valjčka in verjetno napačna tehnika.
Vedno se izbere pravi valjček ali je to dolgodlaki ali kratkodlaki je odvisno od barve.
Valja se vedno gor dol in pri problematičnih barvah zaključuje v isti smeri (natančno v isti smeri s popolno prekrivnostjo, ne samo poteg na suho), ker drugače se svetloba odbija pod drugimi koti in zgleda lisasto.
Za katere barve je bolje, če je kratkodlaki in za katere je bolje, če je dolgodlaki
Pri tej barvi sem uporabila kratkodlaki valjček
Daj kako slikico naredi. prve in "bele" stene. Mogoče se bo kaj videlo... Si imela vedno "moker" valček?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
JaBK Napisal:Za katere barve je bolje, če je kratkodlaki in za katere je bolje, če je dolgodlaki

Če je vprašanje samo glede barve je menda tako, da za goste barve kratkodlaki za redke pa dolgo ampak ker ni samo vprašanje o barvah je zadeva bolj zakomplicirana.
Za kratkodlakega je predpogoj ravna stena, ravna mislim res ravna kot recimo knauf plošča oz. boljši opis bi bil gladka stena.

Nazadnje sem barval steno z navadno belo s kratkodlakim, za kateo sem mislil ,da je gladka pa je bila cela polomija. Sem se pošteno namučil, da ni bila flekasta. Barva je bila pa jupol brilliant.
Prej pa je bila stena pobarvana z navadno jupol in dolgodlakim, pa ni bilo videti nobene nepravilnosti... zanimivo..
Sedaj sem drugo sobo pobarvala z oranžno barvo...in barvala sem tako da sem si vzela manjše kvadratke, valjček pa sem vlekla čim bolj cik cak...in uspelo je Smile nobenega roba ni in tudi nobene lise...tako se bom lotila tudi popravljanja vijola stene. Najlepša hvala za vso pomoč Smile
Če je to rešilo težavo je definitivno kriv kratkodlaki valjček, ki ni prekril ne-ravne stene.
lp

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »