Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Nepotrebni stroški in predraga gradnja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nepotrebni stroški in predraga gradnja
Pozdravljeni.
Zanima me pogled drugih, izkušenejših, na nekaj dilem, s katerimi se ubadam sam, ki se začenjam spopadati z gradnjo. Na vrsti je načrtovanje hiše.

Zaenkrat sva se z ženo odločila za klasično gradnjo (Porotherm) P+M. Če zapišem nizkoenergijsko, bom negiral to temo v izhodišču. Zatorej: čimnižjenergijsko v mejah stroškovne smortnosti.

Stroški gradnje so visoki (nič novega). Vprašanje je, koliko si gradnjo in kasneje tudi samo vzdrževanje podražimo sami?

Ker se lahko kdo spotakne ob izraz "nepotreben" natančneje - koliko je nepotrebnost posledica modne muhe, "sodobnih trendov" itd.

Recimo:
- ali je smiselno v hiši načrtovati in dve opremljeni kopalnici? Ja, smiselno je imet wc v spodnji etaži. Vendar, ali je smiselno imeti v obeh etažah tuš (bano)? Koliko je "druga" bana dejansko izkoriščena v 4-članski družini in koliko je to dejansko nepotreen strošek? Tako, na prvo žogo: velik.

- ali je smiselno načrtovati likalnico (ali temu podobno rekreacijsko soboSmile, ki sprva izgleda zelo privlačno, potem pa žena ugotovi, da je "socialno izključena", če lika v likalnici (ali možSmile. Na prvo žogo: velik nepotreben strošek.

- ali je smiselno imeti rolete/žaluzije na oknih na motorni pogon? Trikrat prej jih na roko zaprem/odprem, kot to počne motor. Na prvo žogo: nepotreben strošek.

- ali je prezračevanje z rekuperacijo res tako nujno imeti, saj v "sodobnih" hišah brez sistema prezračevanja "ne vemo, kako slab zrak dihamo, dokler tega nimamo". No, s to dilemo se ubadam že kak mesec. Da, prebral sem post rekuperacija DA/Ne, ampak tam težko izluščim. Na prvo žogo: velik strošek, ekonomsko neupravičen, nisem si pa še na jasnem, ali je tudi nepotreben. Ampak, če moram še tukaj sprejeti odločitev: mislim da je nepotreben.

- izolacija sten: do katere debeline gre za smiselen strošek in kje se začne metanje denarja skozi okno?

- balkoni/terase (ne tiste v pritličju): ne vidim drugega, kot strošek izgradnje, strošek vzdrževanja, zamakanje in seveda, neuporabo.

Vse, kar se mi zdi nepotrebno, seveda ne pomeni, da ni fino. Je. Krasno verjetno (ali pa tudi ne, če v kasnejših obdobjih, ko pride do stroškov vzdrževanja, vidimo, kaj dejansko smo si navlekli v to bajto...).

No, navrgel sem zgolj nekaj trenutnih pomislekov/razmislekov. Z veseljem bi videl vaše, morda tudi vaše izkušnje: kaj vse se je zdelo fino, nujno, "ne moreš brez" v fazi načrtovanja in gradnje, danes pa tega ne uporabljate, vam para živce oziroma "bi lahko tudi brez".
Veliko vprašanj,likalnica je lahko v večji spalnici,motorni pogon žaluzij brez veze,dve kopalnici nič hudega,ker je strošek samo začetni.Glede izolacije in sistema ogrevanja je pa pametno v tak sistem,da bo ćim manj porabe!Kakšna toplotna in talno gretje,izolacija minimum 16 cm in vsa balkone obvezno izolirati,kot tudi streho itd.
Citat:- ali je smiselno v hiši načrtovati in dve opremljeni kopalnici? Ja, smiselno je imet wc v spodnji etaži. Vendar, ali je smiselno imeti v obeh etažah tuš (bano)? Koliko je "druga" bana dejansko izkoriščena v 4-članski družini in koliko je to dejansko nepotreen strošek? Tako, na prvo žogo: velik.
Odg: wc v pritličju obvezno, predvidi prostor in priključke za tuš/kad če bo kdaj potreba in nuja (selitev v pritličje zaradi bolezni, starosti,..; ločitev hiše na dve stanovanji,...)

- ali je smiselno načrtovati likalnico (ali temu podobno rekreacijsko soboSmile, ki sprva izgleda zelo privlačno, potem pa žena ugotovi, da je "socialno izključena", če lika v likalnici (ali možSmile. Na prvo žogo: velik nepotreben strošek.
Odg: če je prostor namenjen samo za likanje nima smisla

- ali je smiselno imeti rolete/žaluzije na oknih na motorni pogon? Trikrat prej jih na roko zaprem/odprem, kot to počne motor. Na prvo žogo: nepotreben strošek.
Odg: ročni pogon je težko zatesniti, če ni zatesnjeno tudi rekuperator nima smisla.

- ali je prezračevanje z rekuperacijo res tako nujno imeti, saj v "sodobnih" hišah brez sistema prezračevanja "ne vemo, kako slab zrak dihamo, dokler tega nimamo". No, s to dilemo se ubadam že kak mesec. Da, prebral sem post rekuperacija DA/Ne, ampak tam težko izluščim. Na prvo žogo: velik strošek, ekonomsko neupravičen, nisem si pa še na jasnem, ali je tudi nepotreben. Ampak, če moram še tukaj sprejeti odločitev: mislim da je nepotreben.
Odg: Ob iskanju arhitekta nas je arhitektka povabila k sebi domov, v svojo pasivno hišo. Dve uri smo sedeli za mizo, imel sem občutek kot da sedim v gozdu - zaradi svežega zraku. Me je navdušilo. Od takrat sem spremenil mišljenje glede rekuperacije. Ta mesec montiramo...

- izolacija sten: do katere debeline gre za smiselen strošek in kje se začne metanje denarja skozi okno?
Odg: Več kriterijev - energetski (poceni energent - malo izolacije, drag energent - veliko izolacije). Estetski - manjša okna pri izolaciji nad 20 cm postanejo podobna bunkerskim linam. Tudi samo 10 cm izolacije te kar nekaj stane, ker je treba narediti vse - oder, prilepiti, mrežico, lepilo, zaključni sloj, odkapnike,... Sam sem dal 20 cm grafitnega, na severu in previsu, kjer ni oken pa 24 cm.

- balkoni/terase (ne tiste v pritličju): ne vidim drugega, kot strošek izgradnje, strošek vzdrževanja, zamakanje in seveda, neuporabo.
Odg: Če balkona ne misliš konkretno uporabljat ga črtaj. Za konkretno uporabo mora biti globok / širok vsaj 2,5 / 3 metre. Za mizo in stole okoli. Perla so balkoni globine slab meter čez delo dolžino hiše. Super hladilno rebro, služijo pa samo kot nosilec za rože in odlagališče krame
Tudi meni se vse zgoraj navedeno zdi nepotrebno, vendar likalnico pe le ne bi imela v spalnici. Jaz jo imam v garderobni sobi, kjer je prostor dobil tudi šivalni stroj. Garderobna soba pa je velika kakšnih 15 m2.
#12 razmišljaš podobno kot jaz. Gradnja z praktičnimi in uporabnimi stvarmi. Črtal sem balkone, kukerle, ipd stvari. Če si razmišljal o rekuperaciji verjetno misliš ogrevati s toplotno črpalko. Potem imaš lahko likalnico, pralnico in" kurilnico" v enem, cca 10 m2 bi bilo dovolj. Glede izolacije delam sam na tak način. Za mansardo sem vzel isover domo 15, ki ga dobim po 20 evrov za 6m2. Vsi so me prepričevali naj vzamem lambdo 0.35 ki je dvakrat dražja. Pri isti debelini 30cm je razlike 0.02 pri prevodnosti. Opeko sem vzel navaden megablok, saj sem mnenja da opeka drži hišo pokonci in seveda stebri, za toploto pa poskrbi izolacija. Sam bom dal 20 cm na fasado. S tem pridem nekje na 0.16 prevodnosti sten.
Zaključek: če je neka stvar 100% dražja in ima samo par procentov boljše karakteristike, po moje ni smotrn nakup.
Mi imamo trenutno omete in estrihe, strop v mansardi je v izdelavi, vhodna vrata plačana in se ne montirana, pa smo brez parcele nekje na 40 tisočakih. Marsikaj se da narediti dosti ceneje če pogledaš na stvar iz praktičnega vidika in na način kaj je trenutni hit.
#12 Napisal:Pozdravljeni.
- ali je smiselno v hiši načrtovati in dve opremljeni kopalnici? Ja, smiselno je imet wc v spodnji etaži. Vendar, ali je smiselno imeti v obeh etažah tuš (bano)? Koliko je "druga" bana dejansko izkoriščena v 4-članski družini in koliko je to dejansko nepotreen strošek? Tako, na prvo žogo: velik.

Ne! Mi sicer imamo 2 kopalnici (4 člani) ampak bi jo brez težav zvozili z eno. Bolje nek WC in umivalnik nekje blizu vhoda v bajto zato da lahko mulce vsaj približno očistiš, preden ti zasvinjajo ostalo.

Ne! Žena lahko lika v dnevni v nedeljo zvečer, ko je na sporedu Mario (al karkoli že)

Zavisi od tega koliko oken imaš. Mi imamo motorne pogone rolojev in rolet in veliko oken tako da kar prav pride. Me pa malo skrbi, ko bo zadeva enkrat crknila.

Prezračevanje + rekuperacija = DA! Toplo priporočam. Ne poslušajte tistih, ki bluzijo v stilu, boste pa večkrat okna odpirali.

Kot so rekli predhodniki. Odvisno od velikosti oken. Mi imamo ogromno steklenih površin in izolacije 16 cm grafita.

Balkone in terase nujno ločiti od bajte ali pa zelooooo dobro izolirat. Mi imamo na zgornji terasi 20cm xps-a, s spodnje strani pa 15 cm neoporja. Spodnja terasa je pa ločena od hiše.
#12 Napisal:Zaenkrat sva se z ženo odločila za klasično gradnjo (Porotherm) P+M. Če zapišem nizkoenergijsko, bom negiral to temo v izhodišču. Zatorej: čimnižjenergijsko v mejah stroškovne smortnosti.

tule je prva potratnost po mojem mnenju in menenju premnogih izračunov tu gori. najceneje se zida s klasičnim modularcem, mogoče še kaka maxi varianta cigla, pa kvaliteta prav nič ne trpi

Recimo:
po moje je potrebno, če govorimo o 4-članski družini. Smo imeli v stanovanju samo eno, vsi smo morali naenkrat od doma in vsaka najstnica (po novem pa tudi najstnik) se je nezmožen zrihtat v prej kot pol ure. zdaj pa računaj, kdaj bo ata vstal, da ne bo pozen v službo, da bo prvi v vrsti je pa jasno, ker drugače se bodo vsak dan zjutraj najprej skregal, še pred kofetom

ce je samo to, potem ne. jaz sem vztrajala na posebej pralnici, ki ima tudi pult dovolj velik za zlaganje cunj. Likam ne. posebej zato, ker sušilec blazno praši, poleg tega je lahko malce nametano, ker vsak obisk ravno ne kuka notri, čistila so stran od otrok ipd itn. ampak žehto pa gor pred TV prinesem, da jo zložim. Torej če gre samo za likalnico, potem je to res za vprašati tistega, ki bo likal, a to raje počne izolirano, da ga ne motijo druge stvari in je toliko prej fertik, ali raje v družbi pa da vse malo dalj vse skupaj traja

absolutno da. če je zrakotesnost važna, potem drugače itak ne gre. Ampak tudi če ni. Ker komandiraš potem lahko iz poljubnega mesta. Če je ročno moraš k vsakemu oknu posebej tako pa lahko vse komande daš na isto mesto in samo poklikaš ali gor li pa dol pa greš. Tudi kjer je samo ena, se mi zdi bolj enostavno da je tipka pr vratih kjer je luč. Luč ugasneš/prižgeš roleto ali žaluizijo pa tudi. Baje dalj časa traja, da se dvigne ali spusti kot če je ročno, ampak to mene ne moti toliko, kot to da meni manj časa vzame.

rekuperacija da. to je brez veze razlagat, dokler ne greš nekam kjer jo imajo. Govorim o sodobni hiši, kjer je velika nagnjenost k temu da se jo čimbolj dihta. absolutno se jo da enako prezračit z okni, samo ne vem zakaj potem nihče ne, sploh pozimi...

tukaj bo treba pa malo računat, čez prst ne bo šlo. Da daš pištolo na glavo, bi pa rekel človek nekje tam 18-20cm

tudi za nas in tega nimamo. kolega pa je vztrajal na balkonu, kljub vsem argumentom proti in za. Pač ga uporablja sedaj in ga misli še naprej. point je - stvar navade. ga boste uporabljali ali ne?

No, navrgel sem zgolj nekaj trenutnih pomislekov/razmislekov. Z veseljem bi videl vaše, morda tudi vaše izkušnje: kaj vse se je zdelo fino, nujno, "ne moreš brez" v fazi načrtovanja in gradnje, danes pa tega ne uporabljate, vam para živce oziroma "bi lahko tudi brez".
danes ko gledam, bi sicer zelo malo spremenila, kar se tiče stroškovnega vidika, bi rekla, da bi kako strešno okno manj dala. Vsaka otroška soba ima okno 1,4x2,2m in še 2 strešna okan 76x118cm ali koliko so že teli standardni veluxi. najina spalnica z garderobo ima pa 2 okna po 1,2x2,2m in spet se dva strešna okna kot v otroških sobah. Jaz sem imela fobijo, da bi bila bajta temna. zdaj ko je narejena, vidim, da bi kamot pokenslali vseh teh 6 strešnih oken ali pa recimo dali samo po enega. Vsako me je prišlo 700€. imamo še 2 v kopalnici ampak ta dva bi pa v vsakem primeru obdržala, ker so edini vir naravne svetlobe. saj zdaj mi ni žal, ko so, bi se pa mogoče odločila drugače če bi bili v fazi gradnje in bi vedela kako bo na koncu izpadlo, kot to vem sedaj.
še kaki dodaten jur pri strehi bi prišparali, če bi dali gor kaki rapido ali wiener normo, ne pa ravnih strešnikov, ampak streha je pa res krasna zdaj.
pri elektriki smo se tudi presiravali, vse lahko od povsod prižgemo, kot da je problem kaki meter narediti za kako luč ugasniti...
To je pa vse kar zaenkrat vidim. smo načrtovali kar dolgo - štejemo v letih in ne mesecih in smo stvari in navade že kar dobro premislili, potem pa se plana striktno držali in je nastalo nekaj, kar nama je obema všeč, čeprav bi kdo drug naredil tudi marsikaj drugače. Ne bi podkletil, ne bi imel galerije, ne bi dal toliko oken, ne bi to ne bi ono... Zanj je to nepotreben strošek, nam je to povišana kvaliteta bivanja. Kot mojemu kolegu tisti balkon.
#12 Napisal:Zaenkrat sva se z ženo odločila za klasično gradnjo (Porotherm) P+M.

A tole je že kdo izračunal, da ni morda mansarda ena taka predraga reč? A bi ne bilo namesto kompliciranih (in temu primerno dragih) poševnin, vezi, vencev, plošč, izolacije strehe, strešnih oken ceneje narediti tisti meter višje zunanje zidove za normalno 1. nadstropje in potem izolirati le zgornjo ploščo? Za nameček bi še prostori v gornji etaži bili kvalitetnejši in dobil bi uporabno podstrešje, sicer neogrevano, ampak za hrambo razne krame to ni problem.

#12 Napisal:ali je smiselno v hiši načrtovati in dve opremljeni kopalnici? Ja, smiselno je imet wc v spodnji etaži. Vendar, ali je smiselno imeti v obeh etažah tuš (bano)? Koliko je "druga" bana dejansko izkoriščena v 4-članski družini in koliko je to dejansko nepotreen strošek? Tako, na prvo žogo: velik.

Sam praviš, da dva WC-ja bi imel. Zraven sodi tudi umivalnik in če temu dodaš zgolj še tuš, je to to. Tisti tuš pa res ne more biti tako velik strošek. Meni se bolj kot to, kako 4 ljudi spraviti skozi eno kopalnico, zdi ugodno imeti banjo in tuš hkrati. Sem razpet med tri lokacije in na dveh je samo banja, na tretji pa samo tuš. Na vseh večkrat pogrešam tisto, česar tam ni. In da ne omenjamo, kako fantastično je imeti dve kopalnici, ko se čez 30 let pokaže potreba po obnovi kopalnice. Dobro, dandanes verjetno ne boš vgrajeval pocinkanih cevi za vodovod in svinčenih za odtoke, mogoče potem obnova tudi ne bo potrebna.

#12 Napisal:ali je smiselno načrtovati likalnico (ali temu podobno rekreacijsko sobo:), ki sprva izgleda zelo privlačno, potem pa žena ugotovi, da je "socialno izključena", če lika v likalnici (ali mož:). Na prvo žogo: velik nepotreben strošek.

Zdi se mi bolje, da bi naredil garderobo, v kateri bi se potem tudi likalo.

#12 Napisal:ali je prezračevanje z rekuperacijo res tako nujno imeti, saj v "sodobnih" hišah brez sistema prezračevanja "ne vemo, kako slab zrak dihamo, dokler tega nimamo". No, s to dilemo se ubadam že kak mesec. Da, prebral sem post rekuperacija DA/Ne, ampak tam težko izluščim. Na prvo žogo: velik strošek, ekonomsko neupravičen, nisem si pa še na jasnem, ali je tudi nepotreben. Ampak, če moram še tukaj sprejeti odločitev: mislim da je nepotreben.

Sam bi pri novogradnji ali celoviti obnovi stare hiše to absolutno vgradil. Še v stari hiši brez enega samega tesnila in kapljice purpena okrog oken in vrat je brez zračenja zelo slab zrak. V hiši, ki vsaj od daleč malenkost tesni, je pa to obup. In potem lahko izbiraš med bivanjem v zanič zraku, med velikimi izgubami pri na kip odprtih oknih ali med tem, da postaneš suženj hiše in redno pravilno prezračuješ ene prostore, medtem ko se takrat zadržuješ v drugih prostorih.

#12 Napisal:balkoni/terase (ne tiste v pritličju): ne vidim drugega, kot strošek izgradnje, strošek vzdrževanja, zamakanje in seveda, neuporabo.

Temu o balkonih in terasah na višini sicer ne bom oporekal, ampak v čem le je pa smisel balkonov in teras v pritličju?!

Aleš
Glede vprašanja o najprimernejši debelini izolacije, je bila enkrat razprava že prav na to temo:
viewtopic.php?f=35&t=54796&hilit=optimizacija+debeline+izolacije

Senčila na motorni pogon so super in mislim da moraš kar precej delati, da jih dohajaš ročno. Prezračevanje pa tudi absolutno da.
#12 Napisal:Pozdravljeni.
Zanima me pogled drugih, izkušenejših, na nekaj dilem, s katerimi se ubadam sam, ki se začenjam spopadati z gradnjo. Na vrsti je načrtovanje hiše.

Zaenkrat sva se z ženo odločila za klasično gradnjo (Porotherm) P+M. Če zapišem nizkoenergijsko, bom negiral to temo v izhodišču. Zatorej: čimnižjenergijsko v mejah stroškovne smortnosti.

Stroški gradnje so visoki (nič novega). Vprašanje je, koliko si gradnjo in kasneje tudi samo vzdrževanje podražimo sami?

Ker se lahko kdo spotakne ob izraz "nepotreben" natančneje - koliko je nepotrebnost posledica modne muhe, "sodobnih trendov" itd.

Recimo:
Mi imamo dve kopalnici, eno malo s tušem spodaj in veliko z banjo zgoraj. Je praktično in morda nekoč predelamo hišo v dve stanovanji.

Mi smo naredili en mali "pajzelj", kjer je skladiščno-likalni-modemski prostor. Zelo uporabno.

Mi imamo žaluzije, poleti so ves čas dol in le nagibamo lamele, zato je malo premikanja, motorjev nimamo. Nekateri pa radi rolete spuščajo vsak večer po celi hiši, v tem primeru pa vidim smisel motorjev (čeprav ga ne vidim v spuščanju ponoči).

Rekuperacija je odlična zadeva, ampak je nimamo, ker je prevelik strošek in omejen si z načinom ogrevanja. Sicer mi je zelo všeč in res je fino imeti ves čas svež zrak. Izgub je ogromno, saj je fzikalno izkoristek rekuperacije majhen, ves čas (razen poleti) je treba zrak precej dogrevati, zaradi konstantnosti dogrevanja je najbolj primerna toplotna črpalka, vse drugo je precej bolj zapleteno in še bolj potratno. Če bi imel zastonj elektriko za toplotno črpalko, potem sem takoj za, kljub veliki začetni investiciji.

Nekje do 20 cm je smiselno, več pa je nepotrebno, saj vsak nadaljnji cm ne prinese več skoraj nič izolativnosti. Mi imamo 15cm. Zelo pomembno pa je, kako je fasada izvedena, po mojih izkušnjah je skoraj povsod tako površno, da bi tudi s 5cm kvalitetno izvedene izolacije dobil enak učinek izolativnosti.

Po izkušnjah so redki tisti, ki dejansko uporabljajo balkon. Mi imamo montažnega (na jeklenih nosilcih) predvsem zaradi estetike (žena...). Betonski se mi ne zdi smiseln ne uporabno ne energetsko.

Vse, kar se mi zdi nepotrebno, seveda ne pomeni, da ni fino. Je. Krasno verjetno (ali pa tudi ne, če v kasnejših obdobjih, ko pride do stroškov vzdrževanja, vidimo, kaj dejansko smo si navlekli v to bajto...).

Nepotreben strošek je streha.
Dobro izoliraj zadnjo plato in naredi ravno streho ali enokapnico pa si zmagal.
Kar naštevaš, niso nepotrebni stroški, ampak le stroški za izpolnjevanje osebnih želja. Kadar pa je finančno stanje problematično, pa se človek lahko odpove praktično vsem željam.

Zame so nepotrebni stroški tisti, ki jih nekdo zahteva, jaz pa osebno nimam od njih nič. Da zopet nekomu stopim na žulj:
- Točno vem, kakšno hišo si želim zgraditi - zakaj moram plačati arhitekta, da pritisne svoj štempl?
- Po GD je predvideno, kje je mikrolokacija hiše - zakaj moram plačati geometra, da mi odmeri 4 m odmika od meje?
- Imam malo denarja in na roko kopljem temelje, zidam, žagam ostrešje, ... - zakaj moram plačati gradbenega nadzornika?
....
Nimam časa - sem v penziji!
U glavnem se kar strinjam z napisanim,vendar ne moramo kar brez balkonov ! Kakšna pa bo zgledala hiša? Potem dajmo nalepit samo stiropor na izolacijo,dodaten sloj z barvo fasade je pa nepotrebni strošek !?? Ni lepšega ko se vsedeš na balkon in poješ kosilo ali kakšno kavico !? Glede izolacije ne šparat,ker te udarja po žepu dokler si živ.Seveda tudi prezračevanje pripomore k manj porabe ogrevanja in bolj zdrav zrak.Skratka hiša mora biti zgrajen z malo stroški bivanja in seveda praktičnostna in uporabna.Za moje pojme od naštetega so samo žaluzije na m.pogon brez veze in mogoče likalnica.
Lepa ženska ne rabi nakita in tone makeupa, da zgleda dobro, isto je s hišo in balkoni (ter frčadami,kukrli, ahrli in ostalo šaro). :twisted:
Če nima baba balkonov pol ni nič! Tut pri bajti pol sam čez šipo gledaš ven u tri krasne :lol:

Skok na forum:

Zadnje novice

Zdaj je pravi čas za najem kredita
25.11.2021 ob 14:17:40
Zdaj je pravi čas za najem kredita
Vašim sanjam o novem domu dajemo priložnost Izkoristite izjemno ugodne obrestne mere in pridobite najboljšo... Beri dalje »
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »