Kar naredi dom > Dom in male živali
Pes - stanovanje?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pes - stanovanje?
Rodovniška psica ima lahko samo 1 prijavljeno leglo letno, tako da ne vem kaj govoriš ... Razmak med dvema legloma mora biti vsaj 290 dni. Pes lahko skoči večkrat, kar je pa normalno.
Beri Napisal:
KARMEN1 Napisal:Skromen nasvet: nikoli, prav nikoli ne kupujte živali brez rodovnika.
Kako nastajajo psi z rodovnikom?
Kot po tekočem traku.
Psico kmalu odvojijo od mladičev,jo prisilijo da se goni in vnovična brejost in terajmo mladičke iz nje,pohlep po denarju.
Samo v vednost,mešančki redkeje zbolijo.
Sem le nekako čez 50 let star i dobro vem kaj pišem.

Očitno ti manjka še kakšno desetletje ali dva do popolnega umskega razodetja..... Žal ni vse v letih, temveč v razgledanosti.
@Sushi, etiketiraš mene a niti ene besede s katero bi pojasnil kje sem kiksal.
Kar pomeni,da si verjetno eden od teh,katere sem opisal.
Samo da se dopolnim; Pravilnik dovoljuje samo eno rodovniško leglo na leto, saj se mora psica po kotitvi odpočiti. Rejci, ki parijo ob vsaki gonitvi, psico samo izkoriščajo v reprodukcijske namene. Posledica tega je izčrpana psička, za katero ni primerno poskrbljeno, kar se kaže tudi na slabši kvaliteti mladičev.

O tem se mnogo govori, tudi piše, recimo na linku http://www.windylands.eu/zakajrod.htm od kod sem kopiral zgoraj citirano obrazložitev.

Lp
Beri, lahko ti pišem romane tukaj..... pa se bojim, da je vse skupaj izguba časa.

No, naj bo, lahko poizkusim.

Grem po tvojih trditvah....
št. 1: Psi NE nastajajo kot po tekočem traku. Zakaj? Zato, ker je točno določeno, koliko legel ima v določenem času lahko psica. Nekaj o tem je pisal že aleš.h. Več si preberi v vzrejnem pravilniku kinološke zveze, lahko ti ga bi sicer kopirala, pa se mi zdi nesmiselno.....

št. 2: Psice NE odvojijo od mladičev in je NE prisilijo da se zopet goni..... Niti ne vem, kako bi psico v gonitev lahko prisilil..... Smile ji morda zagroziš z odvzemom najljubšega priboljška?? Smile ali ji prepoveš poležavanje na kavču? Smile Morda bi nam ti, kot kinološki guru to povedal??
Si morda slišal za kontrolo vzrejnega referenta? Za prijavo paritve? Za vzrejni pregled?Za podaljšanje ali odvzem vzrejnega dovoljenja? Za vse preglede in teste in kontrole, ki jih mora vzreditelj opraviti?
Si morda sploh kdaj posvetil minuto svojega časa temu ali samo nabijaš v prazno?? Širiš šank govorice? Ker si pri svojih 50 + letih to lahko dovoliš....

št. 3 : Mešančki in rodovniški psi zbolevajo enako. Pogosteje pa lahko zbolevajo takoimenovani "čistokrvni psi brez rodovnika". Zakaj? Smo že v zgornjih postih precej o tem pisali.

Imam 2 psički. Rodovniški. Starejša je stara 7 let, imela je 1 leglo. Je že sterilizirana. Bilo je nepopisno lepo obdobje. 5 malih kepic, katerim smo poiskali skrbne lastnike, stike z vsemi ohranjamo že skoraj 5 let. V leglo smo investirali precej več, kot smo iztržili z kupnino.
Ne vem, kje ti tukaj vidiš tekoči trak.

Ni mi žal, niti za minut neprespanih noči, pripravljanja 7-ih obrokov dnevno, čiščenja, menjavanja podlog, pranja rjuh, brisač, umivanja, igranja, crklanja..... preureditve celotnega bivalnega dela v pasjo igralnico, 2 meseca, 24 ur na dan. Marsikateri človeški roditelj ne posveti toliko časa in ljubezni svojim potomcev, kot pravi vzreditelj svojim kosmatincem.

Mlajša psička, starost 4 leta bo morda imela svoje prvo leglo. Če bo oploditev uspela. Želimo si, cela družina. Verjetno bo to tudi njeno edino leglo.
Največji problem je namreč najti prave ljudi.
Mladičke prodaš z lahkoto. Kot statusni simbol japijevski družini. Kot igračo 5 letnemu dečku, da ne bo več težil staršem. Kot modno muho.
Take in podobne kupce smo pri nas odpravili že po telefonu. Samo resne smo povabili na spoznavni sestanek. In potem smo se šele odločili, če so dovolj dobri, da si zaslužijo našega psička. Seveda so vsi podpisali pogodbo, kjer si v primeru slabega ravnanja jemljemo vse pravice za odvzem mladička.
Najtežje je najti prave in odgovorne lastnike, kateri si zavestno za naslednjih 15 let nakopljejo večnega otroka.

Torej, v Sloveniji in tudi drugod po svetu, so na srečo pravila o vzreji rodovniških psov izredno stroga.
Beri Napisal:Samo da se dopolnim; Pravilnik dovoljuje samo eno rodovniško leglo na leto, saj se mora psica po kotitvi odpočiti. Rejci, ki parijo ob vsaki gonitvi, psico samo izkoriščajo v reprodukcijske namene. Posledica tega je izčrpana psička, za katero ni primerno poskrbljeno, kar se kaže tudi na slabši kvaliteti mladičev.

O tem se mnogo govori, tudi piše, recimo na linku http://www.windylands.eu/zakajrod.htm od kod sem kopiral zgoraj citirano obrazložitev.

Lp

To, kar sem ti podčrtala, velja na žalost prav za "čistokrvne nerodovniške " pse. Kajti ob takem ravnanju vzreditelj takoj in brezkompromisno dobi vzrejno prepoved. Posledica tega pa so " čistokrvni psi brez rodovnika", kajti tu jih resnično lahko pari pri vsaki gonitvi.

Pri rodovniških tako ravnanje odpade kot knof od gat. Dovolj Razumljivo??
Citat:Torej, v Sloveniji in tudi drugod po svetu, so na srečo pravila o vzreji rodovniških psov izredno stroga.
Tako je. Zato pa ponovno pravim, da so velik problem črnovzreditelji, če lahko tako povem. Ne samo, da zbijajo ceno resnim rejcem (ki imajo tudi velikanske vložke v vzrejo in jim je to služba, ne pa postranski zaslužek), bolj hudo je to, da na trg plasirajo pse, ki so že v štartu obsojeni na težave, katerih se kupec večinoma niti zaveda ne. Srčne težave, močne alergije, deformacije udov, krvne bolezni, bolezni živčevja ...

Zanimivo mi je, da se avto za 500€ pregleda od začetka do konca, se ga pelje na probo, pregleda papirje, poizveduje po lastnikih, gleda poškodbe, tarna o praski na odbijaču ... Ko pa je govora o živem bitju, pa nič od tega.

Saj smo to videli že stokrat. 101 dalmatinec po kinih in poplava ponudbe dalmatincev. Žal velika večina na črno, žal jih je bilo veliko gluhih. Seveda so vsi po 1 mesecu končali v zavetiščih.

Potem smo dobili tega nesrečnega Rexa in pri vsaki hiši je bil nemški ovčar. Seveda na črno, za 100 mark. Zdaj je situacija že tako grozljiva, da so psi že od rojstva pohabljeni - izpah medenice ali kolkov in praktično že spominjajo na hijene, ne pa na pastirskega psa.

Tu je bil jasno še Bethowen in poplava Bernardincev ... dokler niso ljudje spet ugotovili kako velik in slinast je. In spet poplava pasme v zavetiščih.

Zdaj pred leti so fine dame v mestih navalile na Bostončke in jasno, sledila je tudi ponudba na črno. O tem, da je večina teh psov tako gensko zmaličenih, da niti pravilno več dihati ne morejo, nikogar ne zanima. Jih pač zadene kap poleti na vročini, pa kaj. Itak je bil samo 150€. Čistokrven, brez rodovnika. Se razume. Kaj bi dajal več za psa ...

Kje so pa potem še vsi stafiji, terierji in ostali trenutno modni psi ...

Dopolnim post z eno prošnjo: bližajo se prazniki in modno obdarovanje s psi. Prosim vse, ki razmišljate o tem, da boste za darilo sebi ali nekomu podarili živo bitje - premislite 2x, 5x, 10x, prepričajte se ali je to obveza, ki jo želite za 10, 12, 15 let. Ker vsak februar konča vse preveč takšnih božičnih daril pri veterinarjih in zavetiščih, nekaj pa jih je tudi izpuščenih v naravo. Zato res prosim, premislite dobro kako in kaj pred nakupom živega bitja.
Sushi Napisal:št. 1: Psi NE nastajajo kot po tekočem traku. Zakaj? Zato, ker je točno določeno, koliko legel ima v določenem času lahko psica. Nekaj o tem je pisal že aleš.h. Več si preberi v vzrejnem pravilniku kinološke zveze, lahko ti ga bi sicer kopirala, pa se mi zdi nesmiselno.....
Se strinjam, pravilniki so in zaradi pravilnika,kateri narekuje da je v mestu dovoljena maksimalna hitrost 50 km/h in ti nikoli ne prekoračiš te hitrosti,obenem pa trdiš da tudi drugi vozijo tako,kot pravilnik zahteva.
Tako tudi glede vzrejnega pravilnika.
Sushi Napisal:št. 2: Psice NE odvojijo od mladičev in je NE prisilijo da se zopet goni..... Niti ne vem, kako bi psico v gonitev lahko prisilil..... Smile ji morda zagroziš z odvzemom najljubšega priboljška?? Smile ali ji prepoveš poležavanje na kavču? Smile Morda bi nam ti, kot kinološki guru to povedal??
Levinja v naravi gre po hrano za mladiče,med tem časom pa lev pride in "fenta" mladiče,da bi na ta način "prisilil" levinjo gonitvi, zato tudi razni "rejci" kmalu ločijo mladiče od psice.
Ti v svoji nevednosti zagovarjaš barabine, postavil sem ti link, citat in vsaj citat kopiraj,prilimaj na Google pa vidi malo o čem se vse piše na različnih strokovnih straneh, osebno nisem važen, še manj pa kinološki guru.
Mene ne rabiš omenjati,ker trenutno nisem tema,kdo ali kaj sem, po moje ni važno.
Bo šlo?
Beri Napisal:
vepar Napisal:pes v stanovanju zdrži brez problema 12ur,
To je živo bitje, kot ti ali jaz - probaj 12ur pa se javi.

beri Big Grin naš "čuvaj " gre ob 8-9 zvečer spat pa ga ne dobiš iz postelje do 9ih zjutraj... kaj šele da bi šel ven na zrak Big Grin brez bundice itq nikamor ne gre... Big Grin

[Slika: dsc3253.jpg]
Vse kar pišete, je res; tako pravila kot kršenje le-teh. In res je, kar pravi nekdo zgoraj: 30 let nazaj niso vsi psi v enem leglu dobili rodovnika. Zaključek vsega je, da je pomembna ljubezen do naših kosmatincev pa naj bo mešanček ali čisti osebek.Koliko groznih resničnih zgodb je o stafih, da mi solze pridejo v oči. Pa je tako prijeten in pozoren pes; tako kot vsak, ki živi v ljubečem okolju. To velja za vse, konec koncev tudi za ljudi.

Zato imejmo radi svoje kosmatince, saj so nam tudi oni neizmerno vdani, pa tudi, če kako ušpičijo. :wink:
beri Big Grin naš "čuvaj " gre ob 8-9 zvečer spat pa ga ne dobiš iz postelje do 9ih zjutraj... kaj šele da bi šel ven na zrak Big Grin brez bundice itq nikamor ne gre... Big Grin

[Slika: dsc3253.jpg][/quote]

Tole pa jaz nikoli ne bom razumel...styling, modne smernice, frizura...pes zame ni maškara...
Psice se z odstavitvijo mladičev ne prisili v gonitev, ker je to praktično nemogoče.
Ne vem, od kod ta podatek.
Pes ima drugačen reproduktivni cikel kot levi.
Sem pa poznala psico, ki se je redno gonila trikrat na leto, ampak to so bolj redki primeri.
Jaz ne vem kateri del "razmak med dvema legloma mora biti najmanj 290 dni" ob upoštevanju, da traja pasja brejost povprečno 60 dni in ima eno koledarsko leto 365 dni, dejansko ni razumljiv.

Kaj so spremenili količino dni v koledarskem letu, pa jaz ne vem za to?

Tisto o levinji, levu je pa tudi bosa. Ne vem kaj ima lev (rod velika mačka) skupnega s psom (rod canis) ... Dajmo primerjat hruške in premog in bomo prišli do sklepa, da je oboje po določenem času črno.
To praktično pomeni, da imaš lahko le eno leglo na leto.
silver12 Napisal:Tole pa jaz nikoli ne bom razumel...styling, modne smernice, frizura...pes zame ni maškara...

Tudi jaz ne Big Grin
Mogoče pa frajlice, ki se odločijo za psa namesto otroka tako sproščajo frustracije?

Skok na forum:

Zadnje novice