Kar naredi dom > Dom in male živali
Pes - stanovanje?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pes - stanovanje?
KARMEN1 Napisal:To praktično pomeni, da imaš lahko le eno leglo na leto.
Rodovniško leglo z vsemi potrdili in dovoljenji, ja. Črnovzreditelji pa legel tako ali tako ne prijavljajo, niti nimajo vzrejnih dovoljenj za starše.
Njim je itak vseeno, kaj kje piše.
Psice parijo, ko se gonijo (ponavadi dvakrat na leto).
Iz tujine (največkrat vzhodne države), v kombijih pripeljejo večjo količino mladičev, ki jih potem pokažejo skupaj s katero od njihovih psic, ali pa tudi ne.
Imajo jih v raznih hlevih, garažah, kleteh, v temi in mrazu, umazane, bolne,.....
Ko prideš pogledat mladička, ti ga prinesejo pokazat, kjer so ostali, nimaš vstopa.
Največkrat oglašujejo na Bolhi, cena je nekje okrog 300 eur.
Če začneš preveč spraševati, se ne oglasijo več na telefon (Silver je imela ta primer).
Ob nakupu ti ponudijo možnost vračila, če nisi zadovoljen (če mu vrneš bolnega mladička, ne bom napisala, kje konča in tega me niti ne sprašujte).
Takih "mojstrov" je v Sloveniji veliko, pristojne inšpekcije ne storijo nič.
Zato, rajši bi vzela mladička od soseda na vasi, kateremu se je psica nekontrolirano sparila z vaškim frajerjem in skotila v hlevu.
Beri Napisal:
Sushi Napisal:št. 1: Psi NE nastajajo kot po tekočem traku. Zakaj? Zato, ker je točno določeno, koliko legel ima v določenem času lahko psica. Nekaj o tem je pisal že aleš.h. Več si preberi v vzrejnem pravilniku kinološke zveze, lahko ti ga bi sicer kopirala, pa se mi zdi nesmiselno.....
Se strinjam, pravilniki so in zaradi pravilnika,kateri narekuje da je v mestu dovoljena maksimalna hitrost 50 km/h in ti nikoli ne prekoračiš te hitrosti,obenem pa trdiš da tudi drugi vozijo tako,kot pravilnik zahteva.
Tako tudi glede vzrejnega pravilnika.
Sushi Napisal:št. 2: Psice NE odvojijo od mladičev in je NE prisilijo da se zopet goni..... Niti ne vem, kako bi psico v gonitev lahko prisilil..... Smile ji morda zagroziš z odvzemom najljubšega priboljška?? Smile ali ji prepoveš poležavanje na kavču? Smile Morda bi nam ti, kot kinološki guru to povedal??
Levinja v naravi gre po hrano za mladiče,med tem časom pa lev pride in "fenta" mladiče,da bi na ta način "prisilil" levinjo gonitvi, zato tudi razni "rejci" kmalu ločijo mladiče od psice.
Ti v svoji nevednosti zagovarjaš barabine, postavil sem ti link, citat in vsaj citat kopiraj,prilimaj na Google pa vidi malo o čem se vse piše na različnih strokovnih straneh, osebno nisem važen, še manj pa kinološki guru.
Mene ne rabiš omenjati,ker trenutno nisem tema,kdo ali kaj sem, po moje ni važno.
Bo šlo?

Beri, ne bo šlo. Žal. Ne gre. Če se še tako trudim, ne morem sprejeti tvojega pisanja.
Vse skupaj si pobrkal in zmetal v isti koš. Pse, leve, vzreditelje, črnošteparje, še dobro da nisi ven potegnil bogomoljke...... bi bila moja psička obtožena kanibalizma.....

Problematika, o kateri tukaj pišem je dilema o nakupu rodovniškega ali nerodovniškega " čistokrvnega" psa. Samo to. Ne razpravljam o zakonih narave.

Večina stvari, o katerih pišeš, velja za rejce nerodovniških psov. Od siljenja psice k paritvi pri vsaki gonitvi, do uvažanja mladičkov iz Romunije, Bolgarije..... preprodajanja, laganja, sta ti Karmen in Ales.h o tem tudi precej napisala.

Sama sem bila pred meseci priča, ko so na ljubljanski obvoznici pri Petrolu cariniki ustavili kombi z romunskimi tablicami, notri pa polno majhnih kosmatih kepic..... vseh možnih "pasem". Za zjokat.
Ti se potem oglašujejo na bolhi kot čistokrvni..... In vsak nakup takega psička spodbuja to zverinsko produkcijo. Neprodane mladičke usmrtijo. Tako ali drugače. Ogromno jih pogine med transportom. Za preprodajalce so pač blago. Kašna veterinarska oskrba neki, hranjenje, higiena, vse to je nepotreben strošek.
Zato sem včasih precej glasna, na trenutke morda nesramna, zato zagovarjam rodovniško vzrejo. Nadzorovano vzrejo.

Vedno so tudi izjeme. Verjetno se najde tudi kakšen rejec rodovniških psov, ki neprimerno skrbi za svoje pse.
In obratno, tudi tisti, ki parijo brez dovoljenj niso vsi zaslužkarji. Nekateri res to naredijo v nevednosti, ker si tako močno želijo imeti mladičke, pa njihova psička morda ne ustreza vsem standardom in opravijo to po domače. Brez papirjev.
Se dogaja in se zgodi.

Ti si sicer prepričan v svoj prav in prepričanega res težko prepričaš v nasprotno.
Ni problema.
Morda bo vsaj nekdo to prebral in se odločil drugače. Pravilno. Dodal tistih par 100 €, si kupil zdravega mladička.
Morda bo Silver 12 prav zaradi tega prenehal z klicanjem tiste "gospe" iz Bolhe.
Povprečni kadilec na mesec v zrak spusti koliko? 50, 100 €? V gostilni dajo za rundo brez težav 20, 30 €..... dnevno.
Po drugi strani pa grozno šparajo že pri nakupu psička.... kako bodo šele šparali, ko bo psiček zbolel??
In seveda z vsakim takim nakupom podaljšujejo problematiko šteparjev. In trpljenje psic ter njihovih "čistokrvnih" potomcev.
goldhorn Napisal:
silver12 Napisal:Tole pa jaz nikoli ne bom razumel...styling, modne smernice, frizura...pes zame ni maškara...

Tudi jaz ne Big Grin
Mogoče pa frajlice, ki se odločijo za psa namesto otroka tako sproščajo frustracije?

ne vem kdo vidi kakšen style pa modne smernice in frizura na tej sliki... če pa je mislu da zaradi bundice potem se pa tudi vidva malo pozimi naga sprehajajta gor in dol...če ima pes kratko dlako in ga zebe ( se trese ) potem se meni jebe za vajine smernice oz. tako imenovane furstracije.
Ok, nisem povsem mislil na tvojo sliko...verjetno je tole še sprejemljivo...tko, mal mi je smešen ko hodim po mestu in videvam razne kužke, eni kot drugi oblečeni v "firmah", pa imajo gosto dolgo dlako... Recimo DG (mislim da ta znamka...), nisem vedel da imajo modo za pse...Morda sem pa outdate, ker včasih tega ni bilo...
Malo ste iz tematike,ampak je vseeglih lepo slišat ko je kdo tako zaskrbljen za kužke naokrog. Naša izkušnja je da smo šli v zavetišče in smo vzeli zdravega psa brez paperjev , čeprav nismo znali da bomo vzeli lovskega psa polneeeega energije, smo vsi veseli da jo imamo in da lahko z nami vsaki dan. Imamo pa psa ki je na las podoben isterskem kratkodlakem goniču , vsi ko so jo videli so rekli da zna bit čistokrvna,ampak nimamo papirov o temu. Vglavnem izkušnja iz zavetišča je pozitivna, psica zdrava in lepa
Dva azilaša (samojedko in labradorca-temu podobna) sta že pokojna, v mojem avatarju je poleg dveh rodovniških avstralcev tudi Lili, pocestnica iz Bosne Wink.
Saj načeloma bi tudi iz zavetišča vzel, vendar so moje možnosti (prostorske) omejene...torej trenutno mi ustreza samo ta pasma...morda ker smo imeli tibetanca pred leti...
ja silver... frizurca ni naš style.. če pa pogledaš malo francoske buldoge pa boš videl da imajo trebušček skoraj gol... sploh ti ki imajo svetlo barvo. Me zanima ko boš/če boš kupil psa skrbel zanj... tudi tebi bo verjetno kakšen tak style priletel mimo Smile
Citat:vsi ko so jo videli so rekli da zna bit čistokrvna,ampak nimamo papirov o temu.
Saj to se zna hitro ugotoviti. Nenazadnje so tudi v zavetiščih rodovniški psi.

Poiščeš tetovažno številko, ki je serijska številka psa vpisanega v rodovnik v državi iz katere izhaja. Zna bit na notranji strani nog ali tac, na trebuhu ali pa v uhlju. So zelene ali črne barve.

Številka čipa pa razkrije iz katere države je. Pišeš na FCI zvezo vse potrebne podatke in ti pošljejo rodovnik domov.

Če pa nima tetovaže in je čip dobil šele po prihodu v zavetišče, pa 99,999% ni rodovniški. Jaz se izrazu čistokrven izogibam, ker ni točen. Gre se za rodovniške in nerodovniške pse. Pasmo se pa dobi s kombinacijami različnih pasem in torej ne moremo govoriti o čisti krvi ... Vsi so mešanci, takorekoč. Gre se za slednost roda psa in izločanje genskih predispozicij na težave iz pasme.

Na krajše:
- rodovniški pes je popoln primerek in predstavnik svoje pasme kot je določena v pravilniku pasme
- nerodovniški pes pa ne izpolnjuje vseh pogojev za predstvnika tiste pasme.

Kriteriji izločitve pa so zelo različni in pasemsko specifični, včasih je odločujoč že % barve kožuha ali pa barva oči itn.
SMatjaž Napisal:ja silver... frizurca ni naš style.. če pa pogledaš malo francoske buldoge pa boš videl da imajo trebušček skoraj gol... sploh ti ki imajo svetlo barvo. Me zanima ko boš/če boš kupil psa skrbel zanj... tudi tebi bo verjetno kakšen tak style priletel mimo Smile

Nikoli ne veš...do sedaj še nisem imel takšnih idej, no saj pri mojih cca 5-ih...bom bolj okolju primernega izbral, da ga ne zebe...
Številke nima nobene, čip so vstavli v zavetišču, ko smo jo vzeli je bila stara pol leta.sj pravim rodovniški pes ni ,ker nimam papriov , pa tud v zavitišču so jih dobili ker so jih našli zapoščene v vreči sred ulice, tako da se ne ve kdo je tako rekoč ate /mama. Amapk ko smo jo peljali na cepljene smo čakali v čakalnici in je prišla teta z kužkom istim kot je naš torej identičen ko naša psica in teta vpraša ali smo jo vzeli od gospe(imena se ne spomnem) če je iz istega legla, ker njen je imel vse papirje, pa smo rekli da ne . Takrat smo prvič pomiselni da bi znala bit iz rodovniški pes, ampak brez paperov itq ni nič
SMatjaž Napisal:... če pa je mislu da zaradi bundice potem se pa tudi vidva malo pozimi naga sprehajajta gor in dol...če ima pes kratko dlako in ga zebe ( se trese ) potem se meni jebe za vajine smernice oz. tako imenovane furstracije.

Fora je v tem, da vidiš našemljene tudi pse z daljšo dlako. Pa palerinca, če malo rosi iz megle...... Samo še čepica in škorenjčki manjkajo :roll:
Manjkajo, še nisi videl čeveljčkov za pse?

Priložene datoteke
.jpg   A-dog-wearing-shoes-sungl-010.jpg (Velikost: 124,01 KB / Prenosi: 6245)
Koliko se eni obremenjujejo okoli psov, če lastniku paše mu lahko tudi helikopter kupi, da psu ni dolgčas........

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »