Gradnja in obnova > Energijski viri
Slovenska toplotna črpalka Menardra

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slovenska toplotna črpalka Menardra
Sem pred nabavo toplotne črpalke za ogrevanje hiše.Imam že kar nekaj ponudb.Zanima me če se najde tukaj uporabnik ,ki uporablja toplotno črpalko Menardra. Zdi se mi čudno ,da na forumu ni teme o tej črpalki. Zanima me predvsem ,kako ste zadovolnji z crpalko? Kakšen tip uporabljate? poraba itd?vesel bom vsake informacije, vesel bi bil tudi, če bi kašen lastnik dovolil ogled toplotne na domu.Sem z Ljubljane. Ponudbo imam za črpalko visokotemperaturno 17kw ,zrak/voda. Objekt : hisa letnik 86, 21 radiatorjev, stara termopan okna in stara fasada 5cm, 3 etaze po 80m2, trenutno uporabljamo samo 2 etaze in je bila poraba plina za leto 2012 ,2669m3. LP
Št. različnih toplotnih črpalk je na tem forumu zelo omejeno. Večinoma gre za cenovno ugodnejše variante, pa še tukaj prevladujejo določene firme . Če boš pogledal seznam ekosklada, je ta mnogo bolj širši.
Ne verjamem pa, da boš tukaj izvedel karkoli o teh črpalkah, tako, da če se boš odločil za to črpalko, boš oral ledino. Drugače pa vprašaj ponudnika za reference. Pa še cena bi bila za nas mogoče zanimiva.
http://www.menardra.si/media/uploads/fi ... RA%201.pdf
Očitno pa, vsaj po skici sodeč gre za on-off sistem, ki po dizajnu rahlo spominja na Gorenje.
Preverjena tehnika, preverjene komponente, kvalitetna izdelava... nimaš kaj falit
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Hvala za odgovore. Zelo se nagibam k nakupu te črpalke. Moje mnenje je ,da če hočeš uspeti na trgu, moraš imeti kvalitetne proizvode.Živim v naselju z veliko hišami in me že sprašujejo sosedje, glede cen ,ponudb...ko bom imel stvar zmontirano me bodo seveda vprašali za mnenje.In če bo mnenje dobro , bodo tudi oni postali potencijalni kupci.Vsekakor svoj denar raje zapravim v slo podjetju, kakor v tujem. Ponudnika sem kontaktiral in mi je pripravljen ,zadevo na široko razložiti. In vrjetno tudi pokazati zadevo v praksi. Upal sem ,če bi se slučajno našel kakšen uporabnik ,ki bere ta forum. Vsekakor bom pa jaz sporočil moje mnenje in izkušnje.
Sem jih gledal na sejmu Dom in je name naredila dober (prvi) vtis, tako vizuelno in po stiku s prodajalci.
Tudi podatki so dobri (link xavi).
Všeč mi je razmišljanje :
Citat:.Vsekakor svoj denar raje zapravim v slo podjetju, kakor v tujem
Saj le na ta način lahko upamo na zaposlitve - prodajo domačih proizvodov, ne glede na branžo...(razen ustanov, ki se ne ''zavedajo od kot jim futer'')

Ta forum je naklonjen zgolj par proizvodom, ter se ga mogoče kdo ogne ravno s tega stališča...

Lp
Prvi korak bi bil, da bi Ekosklad bil namenjen zgolj za slovenske proizvajalce (Gorenje, Kronovšek, Lentherm, Novoterm, TIM Laško, Termo Škofja loka), pa še kdo bi se našel.
Citat:Ta forum je naklonjen zgolj par proizvodom

@bohinc , je tako da vsak berač svojo malho hvali. Dokler se ne najde še par drugih , ki bodo hvalili svojo malho, pa najbo to Menardra, Gorenje, Kronovšek, .... bo pač tako. Prav želel si bi tudi konstruktinih zagovornikov drugih znamk. Je pa verjetno res tako, kot je nekje visje napisal za nek primer (telmos , sassapo. ali kdor koli že) dobra roba, ampak na žalost premala marža in za monterje ni zanimiva.
Lahko bi xsavi...se stinjam (bile pa so že pritožbe, da je bil pisan na kožo domačim), tudi s Stesta.
Precej jih je in dobi se lahko od temelja do ''pod svojo streho'' vključno z ogrevanjem.
Dobrodošo bi blo domačim produktom, ter vzpodbuda k nakupu le teh- v že znanem sloganu - kupuj domače.
Lp
Pozdravljeni,

zanima me, če je kdo med nami, ki to toplotno črpalko uporablja, predvsem me zanima kako je zadovoljen z vsem (cena, montaža, zagon, delovanje...). Sem pred tem, da jo kupimo pa me zanimajo izkušnje z morebitnimi uporabniki omenjene toplotne črpalke.

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.
Povej še ti kaj več: kakšna moč, kakšna cena za montažo (kaj vsebuje)...
Vizualno so mi zelo všeč, sem jih gledal na sejmu.
Nočem prehitro žalit izvajalca ampak na sliki so trije zaribani kompresolji +izmenjevalec.
Eden je pa že zaribal prej.
Kvalitetne komponente, izdelava projekta pa je bolj vprašljiva če je bila kvalitetna.
Bom pozneje kaj več omenil, ker je Offtopic

Priložene datoteke
.jpg   kompresorji.jpg (Velikost: 102,31 KB / Prenosi: 1042)
Glede na komentar in slike zgoraj imam pa pomisleke glede te Tč. Meni je glede na objekt, lego..... ponujena toplotna HPLAW 7 SAN zunanja enota in notranja z 200 l bojlerjem in 100 l zalogovnikom. Objekt ima 20+ toplotne izolacije, 15 cm na nepohodnem podstrešju, okna Ug 0.6. Radijatorsko ogrevanje, ogrevamo 100m2. Cena 5500eur z prvim zagonom. Za rezervo imamo kamin v dnevni sobi. Ziher je vseeno ziher. Me pa skrbi tole od scuba123. Poznavalci, če primerjate omenjeno toplotno črpalko in Kronotermovo Wpl 8kw K2 NT, za cca. 500 eur višjo ceno, za katero bi se odločili? Raje dam več in me r kakor nekaj manj in težave. Mi pa prvoomeneni nudi 3 leta garancije, drugima 2 leti. Za odgovore se zahvaljujem.
kaj več ?!
Citat:Bom pozneje kaj več omenil, ker je Offtopic
montaže izvajal ?
Verjetno ne gre primerjati kompresorjev moči, ne vem točno 3x 30 kw-tu nekje in neko hišno mašino.
Stvar na naši firmi je bila da bi morali ti kompresorji zagotavljati toplo sanitarno vodo oziroma jo dogrevati v kolikor 100 kom. sončnih kolektorjev ne uspe.
Kdo je naredil projekt in to svetoval ne vem točno.
Montaža je bila od lokalnega monterja ki montira dimplexa.
Kompresorji so bili montirani na podstavek in zaprti in izolirani v škatli, na kateri je pisalo Menardra.
Delali so 24/7 nonstop. V kotlovnici je precej vroče.
Napaka j ebila v izmenjevalcu ki je baje počil, posledično so zaribali kompresorji zaradi mešanja plina in vode.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »