Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Kvaliteta isover izolacije in knauf plošč

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kvaliteta isover izolacije in knauf plošč
Imam možnost dobiti "balo" isover domo 0,39 debeline 15 cm (6m2) po 21 evrov oziroma 10 cm 9m2 za enako ceno. Drugje so najcenejši po 28 evra.
Ploščo knauf 1,2 x2m pa po 4,99 evra. Dobil sem namige da bi naj bila to 2 kvalitetna roba, kaj se tiče knauf plošče. Izdelana baje iz odpadnega gipsa (recikliranega).
Je možno da obstaja več vrst kvalitet isovera domo in knauf plošč?
Prilagam sliko deklaracije omenjene bale isover plošče in bi prosil če kdo ve kaj o tem. Rabim za 130 m2 mansarde tako da je 7 evrov na balo kar nekaj denarja.

Priložene datoteke
.jpg   CAM00538.jpg (Velikost: 179,48 KB / Prenosi: 14933)
to je 0,40 volna (no 0,39 v tem primeru) in je "normalna" cena. Ne priporočam za mansarde...

2EUR/m2 je pa tudi normalna cena za plošče...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Jaz sem dal za urso 10cm sf32 29.5e (4.8m2)na balo, za 10cm sf34 pa 32e (6.72m2)... pa je za mal čez 100m2 vseeno naneslo okoli 2k €.
Isover je odlična izolacija. Kater tip/izolativnost vzameš je pa druga zgodba, glej da primerjaš enake tipe izolacije, da slučajno ne primerjaš povsem različne izolacije.

Gips je prepoceni, da bi ga kdo recikliral. Neumnosti tole o drugi klasi, razen če so plošče morda kaj obutane, porumenele od sonca, vlažne in deformirane..
Lp, furbo
Namen imam dati 30 cm 0,39 isover domo. Najverjetneje bom dal 15 +15.
Primerjam tabele toplotne prevodnosti
isover MK KF 26 cm ima U=0,13
isover domo pri 26 cm ima U=0,16
glede na to da bom imel 30 cm bo menda dovolj pri razliki skoraj 100% v ceni na m2. Glede na tabele gre 3 cm več Domota z 0,39 za enako toplotno prevodnost napram MK-KF z 0,34.
Firefly, zakaj 0,39 ne bi bila dovolj dobra za mansardo?
Furbo; sem primerjal enake kakovosti med trgovci in pod 28 evri niso šli nikjer razen eni.
Zato ker je drugačna izolacija. In zame ni OK za mansardo ki jo delaš za 20+ let... In ne govorim o izolativnosti Wink
Drugačna v čem? Sestavi? Sem mislil da je samo bolj kompaktna.
Drugačna v smislu da je BMW 7 drugačen od Yugota... sestava je enaka (recimo) a način izdelave in sama volna je drugačna...
bomber111 Napisal:Drugačna v čem? Sestavi? Sem mislil da je samo bolj kompaktna.

Za začetek si kupi balo vsake, poskusi zmontirati, pa ti bo razlika hitro jasna.
Lp, furbo
Verjamem da je Mk KF boljša a vprašanje če je vredna toliko več. Poiskušam pač dobiti čim boljše razmerje med ceno/kvaliteta.
V glavnem odločil sem se za Domo(0,39) 15 + 15, s čimer pridem na cca U=0,13, kar zadovolji moji zahteve po izolativnosti. Imam pa še vedno kasneje možnost naložit več.
Dvomim da vsi vozite BMW 7 od letnika 2011 naprej :-)
Še vedno ne razumeš mojega mnenja--- Po MOJEM mnenju 0,040 (oz. zdaj so 0,039) in slabše volne NISO za mansarde. Spljoh Wink Kupi 0,044 volno, če te zanima samo razmerje izolativnosti in cene.... jih dobiš za kilo kruha---
Gledaš samo tehnične podatke, ki ti povedo kako se je nekaj obneslo v laboratorijskih idealnih pogojih.

Ko boš pa tlačil tisto penco med špirovce in se bo povešala, padala dol in ne bo optimalno zapolnila vsakega kotička, bo pa prihranek sčasoma izpuhtel.

Če že delaš sam in tako varčuješ, potem najprej poskusi z eno balo vsakega tipa izolacije in si ustvari svoje mnenje.
Lp, furbo
praviš da v poševnino 0,035 ali boljšo. Na ravnine kjer je placa precej gre lahko 0,040?Ali je tudi tam priporočljivo 0,35
Zame ne. Povsod 0,35 ali boljše.
Sedaj so že poševnine končane z 0,39 isover domo. Meni se zdi ok. Če se poveša pritrdim s pe folijo narezano na trake in spenjalnikom. Če si pedanten ne ostane nezapolnjenih prostorov.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »