Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Pomoč pri prenovi kopalnice - postavitev

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoč pri prenovi kopalnice - postavitev
TotiUser Napisal:Obema hvala za pomoč!

Lantari, ta ideja s klopco mi je zelo všeč Big Grin
Sem jo razumel pravilno (slika kopalnica1 in 3d pogled)?
Zmanjka mi pa prostor za bide Cry

V osnovni ideji (ko sem naročal ploščice) sem si predstavljal, da bi po stenah bile spodnje tri vrste temnejših stenskih ploščic, ostalo pa svetlejše stenske ploščice (do stropa). Bega me še kako obrniti tuš v tej niši in kako postaviti tuš ročko/armaturo, če predpostavim zidano klopco globin 20cm, pa da bi bil tuš vsaj približno 90*120 (s klopco vred). Je OK samo steklena stena brez vrat?

Talne ploščice (temne) bi potem položil 'ravno', mozaik pa na tisti steni za klopco :?:
Ne vem zakaj bi bila potrebna omara sirine 120 cm ... dovolj bi bilo ze 65-70 cm, toliko da je prostor za PS in SS eden nad drugim. Tako nastane prostor za bide, manjko omaric pa nadomestite z visecimi omaricami nad wcjem in bidejem, seveda z gladkimi fronti, brez rocajev v barvi, ki se bo najbolje zlila z ozadjem.
Več glav, več ve ...
Če daš oba stroja enega vrh drugega, je 65-70 cm široka omara dovolj.
Če želiš še nekaj shranjevalnega prostora za kozmetiko, praške, brisače ..., dodaš še vsaj 40 cm omare. Če želiš še drsna vrata, potrebuješ 120 cm.

Nad stranišče ne bi dajala nobene omare, razen če ni globine podometnega kotlička.
Hvala vsem, ki še vztrajate z mojimi dilemami Big Grin

lantari, kako (drsno ali so dvojna vratna krila na daljši stranici) oz. kje se odpira tista kombinirana steklena tuš kabina z omaro za PS (slika iz prostorama)? Vem, da bi zamenjal bano s tuš kabino (in to tako iz ploščic, brez kadi), ker je lažje vstopanje in izstopanje, pa tudi 99% časa se tuširamo samo določene zadeve me še begajo...

Tako, kot ste opisali uporabo tuš kabine (namesto bideja) pri vas si sicer predstavljam ampak se mi zdi, da bi se moral za vsako umivanje 'cel sleči :oops: '. Zato bi se mi zdel bolj praktičen samostojni bide. Tudi višina (klopce) 41cm bi bila tam, na višini wc školjke z desko(42cm), malce višje kot moj dosedanji bide (39cm), kar bi olajšalo vstajanje in sedenje (doma so tudi starostniki), po drugi strani pa tudi noge ne moreš dvigovati previsoko ...

pa še eno 'butasto' vprašanje :oops: : Kako bi si v tuš kabini opral samo glavo, brez da se celi zmočiš Confusedhock: ? V bani sem se samo nagnil čez rob in je bilo urejeno (imaš pač oporo za kolena in se lahko nagneš)

Malce se vseeno nagibam h moji zadnji kombinaciji (slika nadstropje_nacrt3.jpg) predvsem zaradi bideja.
Če je prostor, je bide definitivno fajn zadeva ... jaz sem bila pametna in ga nimam, zdaj mi je pa žal.
V tušu si samo glavo umijem tako, da pokleknem pred tuš (pod kolena dam eno zloženo brisačo) in si umijem glavo.
Več glav, več ve ...
Prostoramina ideja - na fotografiji je dvoje krilnih vrat. Najbolje, da se obrnete na steklarsko podjetje in vam bodo najbolje svetovali. To je po meri narejena rešitev, ne serijska. Ta ideja je super, ker boste zraven obeh strojev lahko dali še npr. omelo in druga čistila in vse zaprli z vrati.

Odgovor na 'butasto' vprašanje - moj mož, ki je kratkolasec in vse opravi pod tušem, ločenega umivanja dolgih las ne razume, zato ob tem samo zavija z očmi. Smile Jaz stopim v tuš in sklonim glavo naprej in si umijem lase. Do kolen sem pošpricana, vendar drugod sem suha. Včasih si umijem lase tudi v umivalniku. Imamo velik umivalnik in visoko pipo.

Glede umivanja v tušu namesto v bideju - če želite umiti samo noge, zavihaš hlače in se umiješ. Za umivanje intimnega predela se slečeš do pasu, zato je nenazadnje vseeno, ali se umiješ v tušu ali v bideju. Ko se umiješ, se v tušu tudi obrišeš. Spomnim se, da je bilo treba doma vedno brisačo pogrniti na tla, sicer je bilo vse mokro. Jaz zagotovo ne pogrešam bideja in se mi zdi, da krade prostor v že tako premajhnih kopalnicah. Zdi se mi, da ni ravno najbolj varno umivanje, če si želi starostnik umiti noge v bideju, ob tem pa stoji na eni nogi.
Glede na to, da je že v vaši trenutni postavitvi bide v kopalnici, bi bil prostor tudi zanj, vendar bi umivalnik moral biti manjši. Sama se sicer za bide ne bi odločila, vendar sami najbolje veste, koliko bi ga uporabljali.
Ideja s klopco v tušu je super, vendar je v tem primeru najboljša postavitev tuša za vrati, tako da lahko obtoječo nišo izkoristite za klopco in mogoče kakšno poličko. Mogoče nekako tako, kot je vidno v priponki.
Kar se tiče radiatorja, sem verjetno zgrešila podatek o obstoječih vertikalah. V tem primeru bi res prišel v upoštev električni radiator, vendar bi to bil dodaten nepotreben strošek.

Priložene datoteke
.jpg   shower-bench-1632.jpg (Velikost: 155,61 KB / Prenosi: 3467)
Punce hvala za nasvete!

Vas lahko za intermezzo prosim še za en drugi (nujni) nasvet :oops:
http://www.podsvojostreho.net/forum/view...13&t=57162
preden nadaaljujemo s kopalnico? Malo me začenjajo prehitevati dogodki Confusedhock:
Pa še nazaj h kopalnici Big Grin

Do fiksnega naročila ploščic sem dobil še en dan za razmišljanje :mrgreen:

1.) Najprej me zanima ali kdo pozna kakšen velik umivalnik, ki bi imel dodano tudi 'tuš ročko' (kot v frizerskem salonu), ki bi omogočala umivanje (dolgih) las v takšnem umivalniku. V tem primeru si predstavljam, da bi se odpovedal bideju na račun takšnega "večjega" umivalnika.

2.) V "salonu" kopalnic so mi izrisali eno njihovo varianto postavitve kopalnice s temi (mojimi izbranimi) ploščicami. Talne bi sicer morale biti temnejše (enake kot spodnji dve vrsti), ko te, ki so narisane. Na slikah mi "nekaj ne štima". Najprej (tako kot sta že punci svetovali) je to način polaganja talnih ploščic na karo. To bi spremenil na polaganje "naravnost".

3.) Tisti mozaik v tuš kabini mi tudi "fejst štrli". kako bi rešili ta detajl?
4.) kam dati armaturo v takšni postavitvi tuš kabine ?

Se bom verjetno takoj še česa spomnil :oops:

Priložene datoteke
.jpg   kopalnica (1).jpg (Velikost: 144,81 KB / Prenosi: 3412)
.jpg   kopalnica (2).jpg (Velikost: 197,08 KB / Prenosi: 3412)
.jpg   kopalnica (3).jpg (Velikost: 84,22 KB / Prenosi: 3412)
Meni se zdi to kopalnica, ki bi bila uau mogoce 20 ali 30 let nazaj. Jaz nebi dajala po steni temnejsih ploscic, tudi ne samo en pas mozaika ... v mozaik celo steno ali pa nic oz. vsaj v nekem kontekstu s tuskabino ali klopco. Poleg tega se premeri, ce bos po postavljeni kabini lahko recimo zamenjal stroja. Ker si ne predstavljam, da proti strojem nebi imel zascite pred vodo iz tusa. Pri tej postavitvi s klopco, bi dala armaturo na steno z mozaikom.
Več glav, več ve ...
Hvala za opozorilo glede strojev, na to pa nisem niti pomislil :oops:
Zaradi takšnih nasvetov imam rad ta forum !
Še nikoli nisem videla umivalnika z armaturo in dodatno tuš ročko v stilu frizerskega umivalnika. Mi imamo velik Catalano umivalnik (100 cm) in visoko armaturo Gessi, ki smo jo kupili v Krismi.

Bi se kar strinjala z Anjinimi pripombami.

Priložene datoteke
.png   Armatura Gessi.png (Velikost: 43,63 KB / Prenosi: 3402)
Poleg tega se premisli, ce bi omivalnik res dal tako blizu vrat ... predstavljaj si jutranjo norijo, ko si zena zeli naliciti in urediti frizuro, otroci pa ven in not iz kopalnice, ali pa se ocka brije, drugega ba lulat ... tisti za umivalnikom bo nonstop umikal ali pa bo v nevarnosti, da ga kdo butne z vrati.

Jaz bi obrnila odpiranje vrat, za vrata na desno bi dala PS in SS, zraven pa wc in po zelji se bide. Tus bi dala v niso, na mestu kjer je na tvoji sliki tus, pa bi dala omivalnik.
Več glav, več ve ...
To je bil moj prvi predlog, vendar je pot do umivalnika izpadla kot velik ovinek mimo tuš kabine.
No pri meni ta argument ne pade na plodna tla. Omivalnik oz. ogledalo pri omivalniku je eden najbolj uporabljenih elementov v kopalnici, zato ga jaz nikakor nebi tlacila direktno ob vrata na najbolj "prometni del". Itak je pa v tako majhni kopalnici vse skupaj stvar 2h korakov.
Več glav, več ve ...
Punce, ste mislile takole ?
Je bolje umivalnik prestaviti na levo steno ?

Priložene datoteke
.jpg   kopalnica (4).jpg (Velikost: 47,72 KB / Prenosi: 3348)

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »