Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Temperature v hiši sedaj ko je vroče - REKUPERACIJA?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temperature v hiši sedaj ko je vroče - REKUPERACIJA?
Za umrt je tole. Čakam dež, neki bili kaj, samo da malo popusti. Pa bomo očitno trpeli vse do naslednje nedelje, ko naj bi se končno uscalo in bo zunaj preko dneva 24 stopinj (glede na "nevem-koliko-dnevno-v-iber-kredibilno" vremensko napoved).
Včeraj se mi je menda prvič zgodilo, da mi niti pir v športnem društvu ni pasal. Spil sem ga, potem ga pa fasal v mikico, zlepil sem se ko kreten in moral doma direkt pod tuš.

Kako so lahko nekateri tako nehumani, da puščajo građevinarje in ostale terence delati v takem, mi ni jasno.....
Jaz težim svojemu, naj mi škarpo zbetonira že od aprila. Zdaj je rekel, da pride v ponedeljek. Če bi mi reku, da raje še en teden počaka, ne bi bila nič huda.

Dve leti nazaj, smo poleti zidali v ožjem smislu. Torej zidarji so zidake nalagali in šolali ter betonirali. Na dan, ko je bilo 38 stopinj, sem šla na objekt, ker sem mislila, da se bom v miru malo sprehodila, da menda ja tam ne bo nikogar. Modeli so izotekt na klet varili... Meni ni bilo nič jasno...
JaBK Napisal:Mi imamo zdaj pa res kar visoko vlažnost. pri 24 stopinjah cca 75% (talno hlajenje). Je sicer bistveno bolj prijetno kot zunaj, še bolje bi bilo, če bi bilo 20% manj vlage. Z zračenjem seveda ne naredim nič, ker ponoči ne zračim, ker tu mač mrčesa, zjutraj okoli 6h odprem za eno uro, ampak ni haska, ker je zunaj 22 stopinj pa ravno tako preko 70% vlage te dni.

Luž pak ni, tako grozno ni. Je pa res zunaj čez dan vroče, da ni za živet.

razvlažilnik... pa naj dela, ko vas ni doma, če ga nočeš poslušat.
Ce bo kdo drug teden v hisi imel 23C (brez klime, ne v kleti, ne nad 1000mnmv) se pridem hladiti. Hladno pivo prinesem s seboj. V nedeljo imam 14 ljudi v hiši. Dvomim da bo klima podelala....

Cez noc se pri kipnjenih/odprtih oknih (komarniki so gor) ne ohladi niti za pol stopinje. Trenutno sem na okoli 25....(popoldne pa nekaj ur klima svica)
Mal temperaturo dvigni, pa se bo hiša tudi ponoči bolje hladila :twisted:

Drugače pa, sej 1400W spet ni toliko... dva okna več senčiš, pa je.
Hanzi,
verjemi ali ne, to so žal posledice tudi izolacije objekta. Brez klime in izolacije imam trenutno notranjo 23st, čeprav je zunanji termometer danes kazal že 41/36.st. t v senci trenutno 27st. čez noč se mi ohladi za 2-3st
je pa štart zjutraj vsak dan 1-2 st višji, praktično ne glede na jutranjo zunanjo temperaturo. Se pa dosledno držimo nočnega prezračevanja po izenačitvi notranje-zunanje temperature. Zato je tudi termometer najbolj oblegan predmet v tem času, in zamerim rumeno kožcem, zakaj niso omogočili še verzijo zvočnega signala ob izenačitvi temperature. :lol:
Tako, da tisti kateri privarčujete pozimi zaradi izolacije, poplačate razliko z uporabo klime. :wink:
Prav tako ne razumem, zakaj imaš pri komarnikih okna na kip. To je približno tako kot bi zaviral z ročno.
Zato ker ima moje rože in se mi ne ljubi stalno rož prestavljati. Ker jih drugje nima, ji ne oporekam....
Je po diagonali na stezaj odprto, pa....
Brez komarnikov pa na žalost pri nas je gre. Tko kot pri berghausu.
Vcasih zjutraj ob 6 za uro odprem se balkone in vhodna vrat z garazo. Ampak tista ura ne pomaga.
Pa nai klima dela. Saj jo je montiral ze prejsnji lastnik, pa se ni imel izolirane fasade.... Ocitno je tudi on imel dovolj vročine
picas55 Napisal:Hanzi,
verjemi ali ne, to so žal posledice tudi izolacije objekta. Brez klime in izolacije imam trenutno notranjo 23st, čeprav je zunanji termometer danes kazal že 41/36.st. t v senci trenutno 27st. čez noč se mi ohladi za 2-3st
je pa štart zjutraj vsak dan 1-2 st višji, praktično ne glede na jutranjo zunanjo temperaturo. Se pa dosledno držimo nočnega prezračevanja po izenačitvi notranje-zunanje temperature. Zato je tudi termometer najbolj oblegan predmet v tem času, in zamerim rumeno kožcem, zakaj niso omogočili še verzijo zvočnega signala ob izenačitvi temperature. :lol:
Tako, da tisti kateri privarčujete pozimi zaradi izolacije, poplačate razliko z uporabo klime. :wink:
tele tvoje logike ne razumem. kaj ima konkretna izolacija veze z pregrevanjem hise?

pri nas trenutno znotraj 23 stopinj in 75% vlage, zunaj pa 24 stopinj in 70% vlage. ni aktivnega hlajenja, zgolj nnocno na max.
sem pa ze veckrat napisal. ce obstaja moznost (ni smradu, mrcesa in prometa), da so lahko ponoci okna odprta potem ni panike, dokler se nocne temp. spustijo pod 17-18 stopinj.

je pa res, da me rajca klima (razvlazevanje!). ampak tisto bi si moral cas vzet, da bi dobil dobrega klima mojstra dobil v hiso, da bi videli, kaj se da skupaj spariti z prezracevanjem.
a je v blokih kaj vroče. predvidevam da se ob trenutnih 25 stopinjah lepo hladijo z odpiranjem oken, ker če ne je hitro savna.
V bloku sem ze 1.maja (pred nekaj leti) pognal klimo. Zvecer so bili pa se radiatorji vroci.... Me prav zanima koga je zeblo
gt001 ,
tele tvoje logike ne razumem. kaj ima konkretna izolacija veze z pregrevanjem hise?
Si tak kot moja mama, ko pravi, če varuje pred mrazom varuje tudi pred soncem. :lol:
pri nas trenutno znotraj 23 stopinj in 75% vlage, zunaj pa 24 stopinj in 70% vlage. ni aktivnega hlajenja, zgolj nnocno na max.
sem pa ze veckrat napisal. ce obstaja moznost (ni smradu, mrcesa in prometa), da so lahko ponoci okna odprta potem ni panike, dokler se nocne temp. spustijo pod 17-18 stopinj.

je pa res, da me rajca klima (razvlazevanje!). ampak tisto bi si moral cas vzet, da bi dobil dobrega klima mojstra dobil v hiso, da bi videli, kaj se da skupaj spariti z prezracevanjem.[/quote]

Razmere trenutno podobno, za stopinjo hladneje, tudi vlažnost nekoliko nižja (verjetno kakšen pregreti ali pretegnjen feder)Bo pa tudi danes najboljša družba na žalost nizozemski kozel in za kosilo belgijska bradatka za vso familjo. 8)
Resno pa razmišljam, kako bi optimalno izkoristil TČSV , da bi bolje hladilo stanovanje.
Picas55, tudi jaz sem imel povsem enake ideje glede "optimalnega izkoristka TČSV". A sem ugotovil, da hudič laufa takrat, ko mraza ne rabim. Ko bi ga pa rabil, ali naj vročo vodo spuščam v kanalizacijo? Pomislek je bil tudi, ali naj celo bajto razbijem za forlauf in riklauf ror za zrak? Če nimaš kakih pomislekov ali zadržkov do T....sa, ga pokliči, da se "spotoma" oglasi in ti da kak dober nasvet. Eno talno klimo Daikin imam še jaz naprodaj, montirana lani, letos je še nisem uporabil.
Zelo poceni improvizacija domace prenosne klime Smile

https://www.youtube.com/watch?&v=FaC0dlRENk0

Kot kaze piha okoli 10 stopinj celzija iz skatle...
picas55 Napisal:Tako, da tisti kateri privarčujete pozimi zaradi izolacije, poplačate razliko z uporabo klime. :wink:
.
"cel dan" in večino noči dela, ajd b rekel cca 10ur/dan in zato porabi 10kwh kar znese cca 1,2€/dsn - dvomim, da bo takih pasjih dni več kot 30 čez poletje torej naj bo 50€ za klimo na sezono (pa se jo da uporabljat še bolj "humano" vendar brez veze_če je, naj dela Zimsko privarčenaje kar se tiče izolacije, se pa lahko meri tudi v tisočakih, tako da niti malo ni prispodobna ta primerjava...
- drugače pa: kletni prostori 22.5° srednja etaža 24,2 mansarda (seveda z delovanjem klime) 26° vlaga malo nad 40%

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »