Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Temperature v hiši sedaj ko je vroče - REKUPERACIJA?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temperature v hiši sedaj ko je vroče - REKUPERACIJA?
darkson, saj pri nas bo tudi tako. btw, imaš plehnate police?
Ja, police so ALU
Kot zanimivost, včeraj sem vstavil termometer med zaprto roleto in okno, ki od južne lege ostopa 30° proti zahodu. Zunaj je pihal močan veter direktno v roleto in jo hladil, nebo pa je bilo sicer jasno, vendar motno. Prostor med roletama se je kljub temu segrel skoraj na 50°C (ob 16.00).
[Slika: vrem.jpg]

Hvala bogu za prezračevalni sistem......
Pri nas je trenutn oprezrečevalni system na minimum potem pa samo opnoči odpremo okna, da se prezrači. Se nama zdi tako bolje kot pa samo s prezrečevalnim sistemom.
Hvala bogu za talno hlajenje, ker rekuperator brez razvlaževanja ne naredi ničesar. Smile
@SabinaV, seveda je tako optimalno, dokler je ponoči nižja temperatura kot znotraj in dokler aktivno ne uporabljaš klime ter vzdržuješ tudi nižjo vlažnost.

@ginekolog, s talnim hlajenjem ni najbolj pametno razvlaževati? Imaš luže po tleh...
Mi na najmanjši moči klimatiziramo od včeraj, torej preko dneva. Ker je zjutraj, ko zapreš okna, 80 procentna vlaga v bajti. Ko pridem domov, je finih 25 in 50% vlaga. V mansardi.
Hvala bogu za klimo v mansardi Big Grin Zjutraj po celonončnem prezračevanju preko oken je notri 23° in 75% vlažnost. Ko pridem domov okoli štirih (25° in 70% vlage) nažgem klimo in dam na razvlaževanje, temp. potem pade na dobrih 24°, vlaga pa na okoli 60%. Ker če dam samo hlajenje je sicer temp. nižja, vlaga pa malo naraste.
Žiga Napisal:@ginekolog, s talnim hlajenjem ni najbolj pametno razvlaževati? Imaš luže po tleh...

Hladim z vodo, ohlajeno na 20-21 C... kakšne luže neki. Seveda s talnim hlajenjem ne razvlažujem, držim pa hišo na udobnih 25 C, vlaga je pa ca 50-60 (naši kraji imajo manj vlage, kot močvirje in okolica :lol: ) . Tudi pri 18C vode v sistemu ni bilo luž, le keramika je bila neprijetno hladna.

Ponoči ne odpiram oken, ker raje plačam nekaj € za talno hlajenje. Točneje, plačam 1,3 €/dan. (10kwh)
Evo...
Zadnjič po dolgem času pridem z morja ( rekuperacija vmes ugasnjena) in v hiši 23 stopinj...WTF...wauuu
Zdej ko smo par dni doma je pripezalo v pritličju na 23,5 mansarda 24,3.
Hiša cel dan na soncu. Zaluzije do podna :lol:
Glede taga so pa žaluzije zlata vredne.
Za info ...
Na temni površini fasade je 92 stopinj!! :?
@ginekolog, v tem primeru jasno, da ni luž ;-) Sem te razumel, da s talnim razvlažuješ, pa mi ni šlo, na kakšen način in sem se spomnil samo luž.

Sem pa presenečen, kako imate nekateri brez klime visoko vlažnost v notranjosti, nad 70% pri 25°C. Če imam sam dva dni klimo ugasnjeno, ker je npr. dovolj hladno, zraste vlaga na recimo 66% pri 24°C. Sem pa sredi močvirja... Ko vklopim klimo za 4 ure pade vlaga pod 50%.
To okoli vlage tudi meni ni čisto jasno, zunaj je pod 40%, notri pa nad 70 čeprav imam ponoči prepih.
Mi imamo zdaj pa res kar visoko vlažnost. pri 24 stopinjah cca 75% (talno hlajenje). Je sicer bistveno bolj prijetno kot zunaj, še bolje bi bilo, če bi bilo 20% manj vlage. Z zračenjem seveda ne naredim nič, ker ponoči ne zračim, ker tu mač mrčesa, zjutraj okoli 6h odprem za eno uro, ampak ni haska, ker je zunaj 22 stopinj pa ravno tako preko 70% vlage te dni.

Luž pak ni, tako grozno ni. Je pa res zunaj čez dan vroče, da ni za živet.
Pri nas je že ob polnoči vse fajhtno naokoli, zjutraj takšna megla (sem že popal fotke sem gor), da se komaj prebiješ iz vasi. Spadamo med najbolj vlažne kraje v Sloveniji.

Potem pa je tu še sekundarna dejavnost, prebivalci v hiši. 5 oseb, 5 mačkov, dva psa, dva odprta akvarija.

Zvečer okoli 21-22 ure te pri nas zunaj duši. Vse kar je kovinskega, gladkega, je ob polnoči že zroseno, skondenzirano.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »