Kar naredi dom > Tempo življenja
Dohodnina 2013

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dohodnina 2013
Če je kdo na minimalcu, da se ne bi slučajno grebel za nočne in ostale dodatke
Žena je za nočne dobila dobrih 100 evorov bruuto dodatka, pa še cca 60 evrov ker ni bila niti enega dne v bolniški.
Torej dobila je 160 evrov v letu več.

Sedaj pa caka. zaradi teh 160 evrov pade v nižjo davčno olajsavo in dobi 370 evrov manj vrnjene dohodnine.
Torej zaradi dveh tednov nočne in ker ni bila nič v bolniški bo dobila cca 250 evrov MANJ.
Drugo leto vsaj eno dan bolniške. :evil: pa čim manj dodatkov.
Ja če si na meji je res problem,moraš dobro preračunati ,kaj se ti splača,ali delati full več,da si zadovoljen kljub večji obdavčitvi ali pa bolj na izi.Kaj olajšav ni ,otroci,dodatno pokojninsko,skupna itd ?
Hanzi Napisal:Če je kdo na minimalcu, da se ne bi slučajno grebel za nočne in ostale dodatke
Žena je za nočne dobila dobrih 100 evorov bruuto dodatka, pa še cca 60 evrov ker ni bila niti enega dne v bolniški.
Torej dobila je 160 evrov v letu več.

Sedaj pa caka. zaradi teh 160 evrov pade v nižjo davčno olajsavo in dobi 370 evrov manj vrnjene dohodnine.
Torej zaradi dveh tednov nočne in ker ni bila nič v bolniški bo dobila cca 250 evrov MANJ.
Drugo leto vsaj eno dan bolniške. :evil: pa čim manj dodatkov.

To je res adijo pamet. Kaznuje se pridne in delavne.
Ja, tule je trop adijo pameti.
Kaj pa kak preračun med letom, to pa ne znate.

Kaj o tem smetimo tale forum?
če padeš v višji dohodninski razred, to ne pomeni, da za celoten letni zaslužek plačaš več davka. plačaš samo za tisti del, ki pade v višji razred. naredi si par izračunov.
če mora kdo doplačati, je to zaradi prenizkih akontacij. dostikrat ne moreš čisto v nulo naciljat vsega, saj se določeni dohodki izplačajo le enkrat na leto (npr. regres) in rahlo "pokvarijo" povprečno dohodninsko stopnjo.
Sam delam v eni od večjih firm v državi. Pri meni in mojih sodelavcih je tako, da moramo vsi vsako leto doplačati. In to niso majhni zneski. Sam vsako leto doplačam cca 500 eur. Ko sem pred parimi leti prvič dobil tak znesek je bil pravi šok, sedaj sem se že sprijaznil in to tudi pričakujem. Enostavno pa ne razumem kako pri vseh možnih računalniških sistemih in programih ne morejo bolj natančno trgati akontacijo za dohodnino.
kefig11 Napisal:če padeš v višji dohodninski razred, to ne pomeni, da za celoten letni zaslužek plačaš več davka. plačaš samo za tisti del, ki pade v višji razred. naredi si par izračunov.
če mora kdo doplačati, je to zaradi prenizkih akontacij. dostikrat ne moreš čisto v nulo naciljat vsega, saj se določeni dohodki izplačajo le enkrat na leto (npr. regres) in rahlo "pokvarijo" povprečno dohodninsko stopnjo.

Kar sam naredi izračune za dohodek 10866,37 evra in 10.866,38 evra. Jaz sem jih že.
Pa povej razliko v dohodnino. Pa recimo da si hipotetično preko leta plačal jurja dohodnine in 2 jurja prispevkov.
Če dobiš razlike samo en cent dohodnine mi daj link do programa po katerem si računal.
jaz računam po tem
https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages ... ion=import
Stope, dobite konec leta 13. plačo, božičnico, višji regres, pa te ti zneski porinejo v višji dohodninski razred? Ali zraven še kaj po pogodbi služiš?
Ker ob izplačilu plače morajo upoštevati dohodninski razred, v katerega padeš ob izplačilih rednih dohodkov. Če pa potem dobite še kaj za zraven, kar ti poveča osnovo za dohodnino, je pa treba naknadno doplačevati.

Odličen pripomoček za družinsko dohodninsko napoved ( vneseta oba, vse otroke ), malo igranja in ti ves čas kaže skupno najugodnejšo varianto:
http://www.davkoplacevalci.com/dohodnina
prav imaš. olajšava se zmanjša. to je pa res čudno in skrajno nenavadno in nisem vedel.
Si pač v Sloveniji.
Nič ni to čudnega. Dohodninski razredi in razredi za splošno olajšavo imajo mejo, tudi če padeš čez mejo samo za 1 cent, je to še vedno meja. In pri zgornjem primeru si za en cent čez mejo 1. razreda za splošno olajšavo, kar pomeni, da imaš nižjo splošno olajšavo, zato višjo osnovo za dohodnino.
10866,37 ___ splošna olajšava 6519,82, osnova za dohodnino 2346,55
10866,38 ___ splošna olajšava 4418,64, osnova za dohodnino 4447,74

Edina rešitev za ta problem so drseči razredi, za vsak cent drugačna osnova.
Lartep,
ja res je, dobimo božičnico in 2x na leto ˝delitev dobička ˝. Tukaj je potem še veliko število nadur in potem je skoraj cela božičnica namenjena za poplačilo dohodnine. Kot sem že napisal, prvič sem bil šokiran, sedaj pa to že pričakujem.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »