Kar naredi dom > Dom in male živali
Kakci sosedovih mačk

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakci sosedovih mačk
Zaradi takšnih nepobiralcev se potem nekateri odločijo nastavljati posebne mine, ne zavedajoč se, kakšen je občutek, ko ti kuža v agoniji umira v naročju. Ker se neki špelci gnusi pobrati kakec svojega kokrca. Nama se smejijo, ker EDINA na vasi pobirava. Pa vseeno razmetavajo strup naokoli.

Ljudje smo govna tega planeta, ne pasji/mačji kakci.
Evo, ker je en maček skos hodil k mami na mizo - zunaj. In se tam sončil, je dala na mizo posodo s čebulo.
No maček je še vedno tam Smile
Problem je, ker je maček karakterno čisto drugačen kot pes. Psa lahko "zlomiš", mačka ne boš. Mačku ne boš dopovedal, da ne sme k sosedu na vrt zakopat kako mino presenečenja, psa boš te stvari lažje naučil. Če je sosed umsko omejen, ti bo mačka spravil na oni svet. Se pa dobijo odganjalci mačk, pač neka elektronska zadeva, potobno kot za voluharje. Ta pa preverjeno deluje. Naš maček k sosedom ne gre več min nastavljat. :oops:
Če vas mačkofile prav razumem, imajo od vseh domačih živalih edino mački voucher, da bluzijo po celi vasi in delajo kar jim paše? Neverjetno Confusedhock:

Mislim, a vam je res problem mačka zapret v stanovanje, kletko ali karkoli, da ne dela zgage naokoli. Če torej sosed nabavi mačka, sem jaz na vrsti da grem v investicijo in nabavim razne pripomočke, odganjalce, spreje ali pa mogoče enega steklega pitbula. Na tak način tej državi očitno res ni pomoči.

Glede omembe umske omejenosti prejšnjega forumaša pa raje ne bi komentiral.
Zakonodaja je sicer tudi dokaj ohlapna http://www.macjelovka.org/koristne-infor...nodaja.php. Spodaj sem naredil izsek za vse ljubitelje, ker sem prepričan, da marsikateri lastnik tovrstne zakonodaje ne pozna.

VI. POGOJI ZA POSEDOVANJE DOMAČIH MAČK
34. člen
(prehrana)
Mačkam je treba zagotavljati ustrezno prehrano, ki mora vsebovati vse potrebne snovi za njihov zdrav razvoj, in sicer mladim mačkam do šestega meseca starosti vsaj štirikrat dnevno, od šestega meseca do enega leta starosti vsaj trikrat dnevno, odraslim pa vsaj dvakrat dnevno, stalno pa morajo imeti pitno vodo.

35. člen
(nega)
Mačke je treba redno negovati in odstranjevati zajedavce kot so bolhe, klopi, gliste in trakulje.

36. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od samice pred dopolnjenim dvanajstim tednom starosti.

37. člen
(bivalni prostor)
(1) Mačka mora imeti zagotovljen bivalni prostor, ki ji zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko in pred napadi drugih živali.
(2) Mačka, ki stalno biva v zaprtem prostoru, mora imeti na voljo primerno velik in zračen prostor z naravno svetlobo ter ustrezna pomagala, kot so plezala, igrače in podobno.
(3) Če živi mačka samo v zaprtih prostorih brez možnosti občasnega izhoda, mora skrbnik zagotoviti, da mačka ni sama in brez nege več kot 24 ur.
@edid:
Mojo umsko omejenost mirne duše komentiraj. Preden pa me spljuvaš do konca pa globoko vdihni in še enkrat preberi moj post. Mogoče boš ugotovil, da je bil napisan v rahlo šaljivem tonu.
Se pa, ne boš verjel, s tabo celo strinjam. Ja, za našega mačka je poskrbljeno, tudi sosedom sem se že opravičeval, ker sem ugotovil, da naš maček zahaja v njihov vrt. Pa mi je sosed pojasnil, da je nabavil odganjalca, pa ne samo zaradi našega mačka, temveč še vseh ostalih, ki so tam zakopavali kakce. Imam pa še to srečo, da so na vseh štirih mejah sosedje, ki imajo radi mačke, mogoče tudi zato nimamo kakih večjih problemov. Moj prejšnji post je bil spisan predvsem zaradi prvih dveh stavkov. Tam je bistvo. Naš maček je sicer doma zaprt, ne moreš pa tega 24/7 zagotavljat, ker ti jo zgasne. In ne, nočem trdit tega, da pa zato, ker imamo mačka, si pa lahko ta privošči čisto vse. Hotel sem pojasniti, da ga je težje oz. skoraj nemogoče ukrotit oz. ga "privezat" na dom, tako kot npr. psa.
OK.

Sedaj pa naj mi kdo - prosim lepo - pojasni vzgibe in razloge za "imeti mačka", katerega moraš futrat, ni v hiši, in se cele dneve in noči "goni na okrog".

Skratka, zakaj in čemu imeti nekaj od česar ni NIČ, vsaj v primerjavi s psom.

Res težko razumem.

S tem, da razumem lastnika muca, ki je non stop v stanovanju. Ima ga 24/7 v zaprtem prostoru. Čeprav se v tem primeru spet vprašam, kje nam pravica, da kratimo mačku - svobodo?

Ampak - res ne razumem, ali pa težko - tako ene, kot druge. :?
Mah, mi pasje in mačjeljubci smo malo čudni. Nam, se recimo tisti, ki ne marajo živali zdijo čudni, mi pa njim. Vsak po svoje smo unikum. Lahko pa mogoče v svoj zagovor napišem, da ni lepšega, ko vidiš, da si svoje otroke, s pomočjo živali, naučil kake lepe stvari. Ni lepšega, ko vidiš pristen odnost otrok do živali, veselja, igre, cartanja, .... s psom igraš fuzbal, mačku mečeš kroglice, ki ti jih nazaj nosi, maček renči, ko pride kdo do vhodnih vrat, ker čuva svoj dom, otrok shodi in se meče psu okrog vrata namesto meni ali pa se po mačku meče, on pa čisto nor pa prede tako, da ga moreš privezat drugače bi ga neslo stran od tresenja. Veliko je lepih situacij.
Mačka (domača) - lovi miši, podgane, voluharje ... se goni, je in ser..e.
Maček - ne vem kaj dela, razn da se goni, je in ser..e... :mrgreen:
Pes/ica - laja na neznance, je, se goni, ser..e in kaj zgrize (kaj takega, kar rabiš ali pa je drago oz. nemogoče nadomestiti), ko je mlad/a...

Skupno = oba jesta, ser..eta in se gonita. Maček zakoplje, psu pa sam pade... :lol:
papez46 Napisal:OK.

Sedaj pa naj mi kdo - prosim lepo - pojasni vzgibe in razloge za "imeti mačka", katerega moraš futrat, ni v hiši, in se cele dneve in noči "goni na okrog".

Skratka, zakaj in čemu imeti nekaj od česar ni NIČ, vsaj v primerjavi s psom.

Res težko razumem.

S tem, da razumem lastnika muca, ki je non stop v stanovanju. Ima ga 24/7 v zaprtem prostoru. Čeprav se v tem primeru spet vprašam, kje nam pravica, da kratimo mačku - svobodo?

Ampak - res ne razumem, ali pa težko - tako ene, kot druge. :?

Papež46 nekateri na tem forumu te kujejo v oblake itd.

Na tvoje razumevanje in nerazumevanje imeti ali neimeti mačka ti najbolje odgovori tvoja življenska partnerka.

Lp in veliko plodnega razmišljanja
MatjažM Napisal:Skupno = oba jesta, ser..eta in se gonita. Maček zakoplje, psu pa sam pade... :lol:
... po možnosti v pasjo kletko.
tilen2009 Napisal:@edid:
Mojo umsko omejenost mirne duše komentiraj. Preden pa me spljuvaš do konca pa globoko vdihni in še enkrat preberi moj post. Mogoče boš ugotovil, da je bil napisan v rahlo šaljivem tonu.
Se pa, ne boš verjel, s tabo celo strinjam. Ja, za našega mačka je poskrbljeno, tudi sosedom sem se že opravičeval, ker sem ugotovil, da naš maček zahaja v njihov vrt. Pa mi je sosed pojasnil, da je nabavil odganjalca, pa ne samo zaradi našega mačka, temveč še vseh ostalih, ki so tam zakopavali kakce. Imam pa še to srečo, da so na vseh štirih mejah sosedje, ki imajo radi mačke, mogoče tudi zato nimamo kakih večjih problemov. Moj prejšnji post je bil spisan predvsem zaradi prvih dveh stavkov. Tam je bistvo. Naš maček je sicer doma zaprt, ne moreš pa tega 24/7 zagotavljat, ker ti jo zgasne. In ne, nočem trdit tega, da pa zato, ker imamo mačka, si pa lahko ta privošči čisto vse. Hotel sem pojasniti, da ga je težje oz. skoraj nemogoče ukrotit oz. ga "privezat" na dom, tako kot npr. psa.
Sem pozabil v celoti citirat tvoj post glede omembe "umske zaostalosti soseda", ne tebe! :-)

Sicer pa, če težimo k neki civilizirani družbi, se ne smemo obnašat tako egoistično in vehementno. Sosede imamo vsak takšne in drugačne. Umetnost dobrososedskih odnosov je ravno v strpnosti in spoštovanju drug drugega.

In ja, se strinjam, imaš tudi paciente, ki v bistvu samo čakajo, da začneš igrati njihovo igro, ki jasno vodi v totalni spopad, kjer potem zmaga močnejši. Da se pa tudi drugače ...
Sicer sem pa večkrat bil tudi v Nemčiji (na vasi) in moram reči da se tam že pozna zahod. Tudi ko peljejo psa na sprehod, za njim poberejo iztrebke in jih odložijo v posebej pripravljen smetnjak (take sem videl tudi že ponekod pri nas). Motijo me tudi posrane zelenice sredi mesta, ko ti otrok naredi en krog po travi in šele v avtu zavohaš s čim se je dejansko srečal.
Jst, ce grem s psom na sprehod, obvezno letam za njo z vreckami. Najbolj pa popi....zdim, ko zjutraj pripeljem otroke v vrtec, pa je vse okrog pos...rano. Ze ko iz avta stopim pazim, da ne naletim na kako mino presenecenja.
Edid, čisto po vseh točkah smo ustrezni mačjeljubci, kar me veseli, čeprav mi je to čisto normalno in logično, kar piše v teh členih. Nisem niti vedel, da imamo zakonodajo, ki točno določa način imetja mačka. Celo bolj dodelano, kot marsikateri, bolj pomemben segment našega življenja Big Grin

Zase moram reči, da sem včasih sovražil mačke. Iz vidika, nikoli je nisem imel in so zame žival, ki je hinavska, potuhnjena, napada ptiče....skratka nekaj, kar nočem v svoji bližini. Kljub temu prepričanju imam vseeno kanček filozofije, da dokler ne sprobaš, ne ocenjuj. Ne ravno na mačjem segmentu, pač pa v vseh ostalih stvareh.

In ko se je familija zagledala v tista dva mucka (Bela in Svila) in je iz moje strani prišel odločen ne in zgoraj opisani argument, mi je žena v obraz vrgla mojo lastno filozofijo. In mački so pristali doma. Moje prepričanje, da bo vse posrano in poscano so mi zatolkli v petih minutah, ko smo jim pokazali njihova stranišča. Mislim, da smo imeli pri štirih mačkah v dveh letih samo dva lulanja izven wcjev.

Hinavščino in pa rek, da je maček samosvoj in ga itak nikoli ne vidiš, pa so mi izbila motanja okoli nog, obvezno predenje v naročju ob gledanju tekme, stiskanje med noge ob spanju.......bilo je ravno obratno tistemu, kar sem mislil prej, imel sem jih poln ku*****.

Zgodilo pa se je še nekaj. Čisto podzavestno so se mi priljubile. Priznam, tajil sem to pred svojo. Vedno sem dajal vtis, da mi dol visi za tista dva puhka. Dokler en večer ni bilo Bele nazaj v hišo. Njen kratek obhod okoli hiše se je prevesil v noč, ni pomagalo klicanje, na čigar je vedno priletela kot sneta sekira. Vame se je zajedala skrb. Vseeno nismo niti pomislili na najhujše. Dokler jo ni našla žena, raztrgano, z zlomljeno hrbtenico. Sesulo me je. Nekaj, kar nisem pričakoval. Imam kopico slik, ko se corta v mojem naročju, kopico slik ko me markira, čeprav je bila sinova mucka. Jokal sem. Na skrivaj. In jo s težkim srcem pokopal na našem dvorišču, na častnem mestu.

Velika praznina in pa do zdaj že moje precej načeto prejšnje mišljenje je botrovalo temu, da ne more imeti zgolj hčerka svojo crkljanko, pač pa mora tudi sin dobiti nazaj svojo mucko. Vse to je botrovalo temu, da je iz istega legla k nam prišla Luna. In Jackson. Za mamico.

Vendar imajo mucki svoj karakter, izbirajo po svoje. Svila je vzela sina za svojega, Luna pa hčerko dobesedno za mamico. Nikoli še nisem videl kaj takega. Luna ji je zlezla na prsi in se prisesala na njeno ušesno mečico in jo sesala in cmokala kot kakšno dudo. Še danes, ko je že velika mačka, se kdaj "pocrklja" na ta način.

Brez da bi se zavedal, so ta bitja postala družinski člani. Zajedla so se v moje srce. Globoko.

Opazoval sem njihove karakterje in po njih vsem izbral imena. Luna je že prve noči zavzela okensko polico in ure in ure gledala v noč, Svilo, ko jo pobožaš, bi najraje oblekel nase, Jackson, poln črno belih vzorcev, kot Michael, ne ve ali bi bil črn ali bel. Pa še đek je, pika.

Leto dni nazaj se je v bližino naše hiše zatekla divja mačka. Sive barve. Ne vemo kako, ampak nekako je izvohala, da se iza teh vhodnih vrat nahajajo skledice s hrano. Kako je to počela, kako je not prihajala, beats me. Prišel si domov, odprl vhodna vrata in predno si storil korak, ti je med nogami ven šinilo nekaj sivega. Kdaj je prišlo notri, ni vedel nihče. smo pa opazili, da se Jackson zelo rad smuka okoli nje in seveda ni dolgo trajalo, ko ji je začel nabrekati trebušček. Vse jasno. Razen tega, kje ima mladičke, ko trebuščka nekega dneva ni bilo več. Zunaj pa zima.

Dokler nekega dneva ne pokliče sosed in pove, da iz sosednjega gradbišče sliši cviljenje. Leteli smo s tamalimi tja, do ogromnega kupa drv, slišali mucke, a ne mogli do njih. Nastavili hrano in vodo, a je bilo žal cviljenja iz dneva v dan manj. Dokler ni povsem potihnilo. Hčerko je še najbolj prizadelo. Ampak taka je narava!

Ali pa ne. Točno teden dni kasneje nas hčera kliče po fonu, da ko je prišla domov, ji je Sivka švignila iz zdajšnje spalnice, takrat je bila to rumplkamra, nabasana tako, da nisi mogel do druge strani, med nogami direktno ven. Tisti dan sem ženi omenil, da ni dvakrat za reči, če ni mačka prenesla mladiče v hišo.

In spet je minil teden dni. In spet telefon. Hčerka. Čisto histerična, vsa vesela, da je videla mačko prihajati zopet iz te sobe in se je odločila prebili skozi. In v kotu, med vso šaro našla, eno malo drobceno bitje, v moji cunjici, ki sem jo drugače uporabljal za ribolov!

To malo bitje je postajalo zvedava kepica in glede na situacijo, sem ji dal ime Taf (tough), po ženskem liku iz risane serije Avatar. Tisti, ki ste gledali, vam bo jasno. To bitje, zdaj leto kasneje, leži trenutno v moje naročju in prede, da je kar hudo. In se mazi in rola, da jo moram preprijeti, da ne zgrmi na tla.

Ljudem, ki nimajo živali, bo tole brati čudno. Pri nas pa ima vsaka živalca svojo zgodbo in svoje mesto v družini. Ko jo ni več, nastane praznina. Niso zgolj žival, niso zgolj podaljšek ketne. Na njih vežemo spomine, dogodke, veselje in na koncu žalost, kot na primer v soboto.

Nikoli, ampak res nikoli si nisem mislil, da zna maček vrniti ljubezen. Taf je postala ženina senca, Luna obožuje svojo "mamico", Svila se stlači h sinu, Jackson pa dela moškemu družbo. Vedno pa padem dol, ko mačke ližejo psici dlako, ta pa jih poliže nazaj tako, da se prevrnejo na bok. Takrat z veseljem rečem otrokom, glejte in se učite narave.

Sosedje gledajo na njih tako, da so nam Svilo spremenili v buhteljček in smo jih prosili, da naj jim ne dajejo hrane "izpod mize". Ker imajo svojo 24/7 na razpolago. Da ne kakajo naokoli, je na parceli dodaten konkreten peskovnik. Ko zjutraj vstanem, se oblečen pripravljam za v službo, se za menoj naredi vrsta. Odprem vrata, dlakavi kupčki se razpodijo levo in desno in ko uro kasneje odpre vrata žena, se ti kupčki, nagužvani pred vhodom, zapodijo nazaj na toplo. Zunaj dežuje? A-a. Ne ne. Je sneg? Cccccc, nazaj v dnevno na igrala, s tačko pokriti glavo in drnjoh.

Jih imam rad?

Obožujem jih. Vse po vrsti.

Sivka, tista divja mačka, pred petimi minutami je klicala za notri, pojedla, zdaj spi za mano na zalogovniku, na svoji dekici. Tako bo urco ali dve, potem bo prosila za ven. Mirno (pazi, divja mačka!) bo pred vrati zamijavkala, zahtevala, da se jo počoha za vratom, potem ji odprem in izgine v noč. Do naslednjega dneva. Nimamo veliko od nje. Razen miši, ki jih vedno prinese pokazati. In Taf. Srček mali, kopija očija Big Grin

[Slika: 8304311191_78255b14e1_z.jpg]

Potem pa štekaj živaloljubca, kajne :lol:

Hčera ob Elly, ki je zdaj ostala osamljena kužika, po smrti Majka, tik nad njeno glavo je Svila, nadstropje višje Jackson, na vrhu igrala Luna, ki je gospodična, dobesedno

[Slika: 8305316756_6d63d9dd1c_c.jpg]

Skok na forum:

Zadnje novice

Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
03.12.2019 ob 12:00:58
Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
V podjetju Lumar v soboto, 7. decembra 2019, med 10.00 in 16.00 uro, zaradi velikega zanimanja pripravljajo nov dan odprtih vrat na prvi... Beri dalje »