Kar naredi dom > Dom in male živali
Kakci sosedovih mačk

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakci sosedovih mačk
Pozdravljeni!

Ima kdo izkušnjo oziroma predlog, kako se znebiti sosedovih mačk na svoji parceli?

No, mačke me niti ne motijo toliko, kot njihovi kakci pod mojim nadstreškom, vse okrog in okrog hiše, na predpražniku . . . in teh ni malo glede na to, da ima soseda 7 mačk ali celo kaj več. :evil:

Mesta, kjer pridno kakajo sem že posula s poprom, kasneje polila s kisom, probala tudi z zocem od kave, nastavila tudi plastenke z vodo... Nič od tega ne deluje! Cry

Ne morem pa jih čakati s "šlaufom" in jih pošpricati ko bi prišle, ker so pregnane in se nas izogibajo, ko smo doma, tako da to ne pride v poštev.

Sosedi sem omenila situacijo pa pravi, da se zaradi kakcev menda ja ne bomo kregali!!?? Tudi moj predlog naj nastavi mačja stranišča in kupi pesek za ta namen ji ne diši . . . Kakorkoli že . . .

Glede na to, da nočem vojne s sosedi, bi rada zadevo rešila sama pa nimam več idej, kako??!

Dobro leto skoraj vsakodnevno pospravljam kakce in sedaj mi je skoraj prekipelo... Help me!!

Hvala!!

Lp
V vrečko, pa vrni sosedom na kljuko od vhodnih vrat...
Smile Smile Smile Ja, samo potem bo vojna - mi je pa ljubši mir, kot da se streljamo s pogledi... Drugače pa ja, me večkrat prime, da bi jim vse drekce na predpražnih servirala Smile Smile Smile Samo to ni rešitev Sad
Ja, seveda se ne kregamo, dokler sosedin maček po tvojem "serje".
Madona si nekulturna - res, no. :mrgreen:

No, resno - imamo podobno sceno, pa ne z enim mucom, jih je kar nekaj.

Ampak ......., ja ampak .......... :oops:

Mi je pa zadnjič znanec povedal recept ............. :oops: priznam, ga še nisem preiskusil, tako da to ne bo "iz prve roke" Big Grin , namreč - stelex v mleku - baje dela čudeže :lol: :lol: :lol: , baje od 1x ne gostije mačke sploh še ni bilo na spregled.

Izgleda da je bila ........... huda .............. driska.................. :mrgreen:
papez, tole je pa malo zleht...

ampak ce pomaga --> super Smile
tole bi pa blo za sprobat Big Grin liter mleka pa 2 ali 3 deci stelexa?
me res zanima, pa tudi to kaj z mačko naredi Wink prvič slišim ampak če pomaga - zakaj pa ne. sicer nimamo teh problemov bi pa bilo zanimivo slišat.
Mleko si zagrej, dolij stelex in zeksaj, potem pa poročaj iz prve roke.
Če boš pa to dal mački za pit, boš pa res ful kul đek in pravi dec izpadel.
strinjam se da bi lahko tako sprobal. ampak poglej kakšen pšroblem ima Tica. sosedove mačke ji hodijo "srat" pred vrata in soseda pravi da se s tem ne bo ubadala... seveda saj ne serjejo pri njej. kaj pa če bi Ticine mačke srale pri sosedi se soseda tudi ne bi kregala zaradi tega?

pač če je to rešitev naj bo rešitev pa četudi je kruta. če imaš žival in zanjo ne poskrbiš in zato delaš težave sosedom ti bodo pa sosedje mal "popravli" težavo in bo problem rešen.
Če bo veterinar ugotovil, kaj ste naredili, bo kazen kar konkretna. Da o ognja v strehi s sosedo sploh ne omenjam.

Glede na to, da očitno brez ognja tako ali tako ne bo šlo, je predlog z vrečko in kljuko zelo primeren. Mačke, glede na dušebrižnost lastnice, niso nič krive.

Besedo kruto in živali pa nikar ne polagajte v isto končnico, marsikdo od vas se po forumu zgraža nad krutostjo drugih. Če ste pripravljeni zastrupljevati žival, ne dvomim, da vam bo opozorilo s kakcem v vreči na kljuki mačji kašelj.
he he, samo problem je v tem, da bo potem drisko pomivalaSmile Je pa lažje konkreten drek na lopato nakidat in k sosedi vržtiSmile
:oops: Da ne bo spet vojna.

Evo sem znanca prec poklical in preveril, kaj je bilo z muco ......... po "zaužitem aperitivu". Muca še vedno lepo "šeta okoli", tako da ji očitno le okus ni pasal. Pa steleksa tudi ni bilo 1l na 2dcl mleka.

Kot sem rekel, sem slišal - nisem preiskusil.

Še ne še.

Je pa tako, da je muc ena zelo fina "životinja" in doma načeloma ne "kaka". Doma pomeni na "svojem".

In če za kužke velja - da so bolj kulturni in če se jih navadi - to delajo doma, pa za mace velja "posplošeno javno mnenje", da je muc svoboden - in da se lahko goni po celem rajonu.

Je pa muc tudi "kamot" in gre srat raje v mehko zemljico, kot pa v "zbit raščen teren". In kaj je lepšega, kot "kakat" na frišno gredico ali kam v sveže rožice.
Pa na soncu gret se tudi paše pri sosedih, še posebej v sveže naflancanih stvareh. In tako naprej.

Saj je enostven recept, ampak sem preveč len, da bi psa vsako jutro in večer na sprehode vodil. :lol: :lol:

Torej psa - pa ne na ketno - in kar "začopati in strese" na svojem ............... "so what"! :mrgreen:
Predlagaj sosedi, da naj ona pride počistit.
In ko ti bo odvrnila, da se zaradi mačk pa menda ne boste kregali, ji rečeš: seveda ne, zato pa pridite vsak dan počistit k nam, če ne morete urediti mačjega stranišča pri sebi doma.

Drugače pa, če nimaš svojih živali, sem zasledil tudi nekakšne "piščalke", ki oddajajo neprijeten zvok na mačji/pasji frekvenci.
Ne vem pa, kako to učinkuje.

http://www.conrad.si/websale8/?Ctx=%257 ... wwodq4cATw
Baje proti mačkam zelo pomaga češka gospa ki se ji reče Slavija, poznamo pa jo tudi pod drugimi imeni...
Smile Mal sem pa se nasmejala Smile
Ok. A obstaja še kakšna varijanta razen steleksa??! Sej mogoče bo smešno slišat ampak ta mlek z dodatki bi znala spiti tudi sosedova psa, ki sem ju že odvadila kakat pri nas Smile

Piščalke baje ne pomagajo kaj dosti - vsaj kolikor sem sledila po forumu.

Sosedi sem tudi že omenila, da naj vsaj počisti za svojimi mucki pa me je le "čukasto" pogledala češ "kaj pa tebi ni jasno??!" Ampak ja . . . sem štela do 100 in bila raje modro tiho. Saj bi človek znorel, da bi se vse okoli treslo samo grdo se gledat s sosedi mi pa tudi ne diši, ker potem bi bile lahko vojne vsak dan... Bi se že kaj našlo.... A ni res??!
Zgoraj sem ti na hitro našel elektronske odganjalce...

Skok na forum:

Zadnje novice