Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Tuš kabina na ploščicah

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuš kabina na ploščicah
Tudi pri nas imamo namesto tuš kadi položene ploščice. Po nekaj mesecih uporabe kaže vse vredu. Me pa vseeno zanima ali obstaja kakšen premaz, ki nudi zaščito pred umazanijo, vodoprepustnostjo in hitrejšim odtekanjem. Položene so namreč "hrapave" ploščice kar pomeni, da na koncu ostane nekoliko več vode na ploščicah.

Mislite, da je tole ok

http://www.kamenplus.com/proizvodi.htm#globinskazascita
Še letos me čaka polaganje kopalnice in tuša, v katerem bodo po tleh ploščice in kanaleta. Na netu gledam slike in ena izmed zelo redkih je tudi ta slika. Na večini slik ni videti na ta način narejenih padcev. Zakaj? Ali ni potrebe? Je to samo odvečna zaj...?
Hvala

Priložene datoteke
.jpg   02-06_01.jpg (Velikost: 93,83 KB / Prenosi: 8291)
NUJNO
Sposodil bi si temo - je pa na tesno s časom, zato rabim vašo pomoč:
Po hiši je nivo gotovega poda cca.19-20cm. Izolacije je 12cm, potem talno gretje na sistemskih pl. 2cm, cca.5cm estriha.

Zdaj pa WC:
pri steni je vgrajena kanaleta, njen rob je 15cm od talne AB plošče, se pravi padec za vodo cca.3cm. Če delam 12 cm izolacije + 2cm talno gretje, ostane le 1cm za estrih okrog kanalete. Skrbi me da bo pokalo.

Ali se položi po celotnem WC manj izolacije, ali samo v področju ,,tuš kabine,, ? Kako se izvede prehod z dela kjer je npr .12cm izolacije na del kjer je 9-10cm izolacije?
Se da okrog kanalete eps100 ali xps?
V področju tuša, kjer so položene ploščice v padcu, nisem dal talne kurjave, zato pa je tam malo več topotne izolacije. Torej, na toplotno izolacijo, na katero pride povsod drugje sistemska plošča talne kurjave, sem dal sistemsko ploščo tuš kanalete (stirodur plošča v naklonu s premazom) tako, da je bil najvišji del stirodur plošče poravnan z estrihom talne kurjave. Potem čez vse premaz mapei in ploščice. Malo smo še telovadili z bočnim naklonom, to je to.

Priložene datoteke
.jpg   kanaleta Valsir.jpg (Velikost: 42,87 KB / Prenosi: 6913)
Lp Terakota morm rečt da imam isti brus za beton, mašino in nastavek pa je zadeva res super me pa zanima ali je fajn dati oz. vgraditi kanaleto pred estrihi ali po oziroma kako je s tem?
Kupil pa sem tole kanaleto na ebay-u http://www.ebay.de/itm/272250523202
jobizer Napisal:Takih tušev se dosti naredi in ob pravilni izvedbi ne sme zamakati.
Saj, ravno tale pravilna izvedba je problem. Jaz bom sebi ravno zato montiral potopne kadice, čeprav mi je Geberitov sistem bolj všeč.
XxRobertosxX najbolje je, da se vgradnja kanalete in estriha v tušu naredi naknadno. To je picajzlasto delo, ki zahteva čas. Potrebno je ujeti višino kanalete, odmik od zidov, pravokotnost-vzporednost z zidovi. Kot sem že napisal, pri naknadnem betoniranju estriha v tušu je obvezna uporaba hitrovezočega cementa.
Aha ok potem bo najbolje da zafršolam ta del in potem betoniram sam? Edino kanaleto bom dal notri da vidim in uredim vsaj na pravo mesto odtočne cevi, da ne bo prevelikega
zamika.
Kako pa je s tuš kabino namreč v srednjem "štuku" pač ne bo šlo premalo višine praktično je ravno v tem delu malo višje pa bi moral dati kar tuš kad kako pa je pri tem s pripravo moram imeti tuš kad in na mero naštimati odtok? ali kako gre tu? Hvala.
Pa btw na ZS mi sporoči kaj o tvojem delu s ploščicami cena itd. ker me zanima, čeprav imam namen sam polagati. Morda pa še kak nasvet, itd? hvala.
ponovno se oglašam in sicer bi rad povedal da sem kanaleto sam kar vgradil. Torej tisti 2cm rob ki je okrog sem dal cca 2cm nižje od višine končnega predvidenega tlaka in sicer vijačil je nisem sem pa ko sem položil grafitni stiropor na 2 koncih izrezal in ker mi je ostala mešanica "Termo Vermit" skupaj s cementom in vodo dodal na ti lokaciji in seveda nožici ki sta priloženi privil in potopil v to mešanico uredil višino in preveril z "waservago" in preveril da je vsaj enakomerno oddaljena od zidov. Po vsej verjetnosti pa jo bom še zalil z malo bolj močnim betonom kot da bi zalival estrih samo pod kanaleto oziroma tako da jo bo res dobro držalo ker ta Termo vermit ni ravno namenjen nekim obremenitvam pa še malo sem jo drugi dan premaknil zanihal z AB plošče vendar stoji na svojem mestu to bi bilo vse in na mestu kjer naj bi bil tuš sem dal namesto 5cm izolacije sem dal 2+1cm torej 3cm ker bo tudi manj betona zaradi padca je tudi izolacije manj. Lepo se imejte če se mi bo dalo pa še kako slikco prpopam Smile
EDIT: pa seveda sem kanaleto tudi ozemljil pač še dobro da sem nekaj žic razpeljal in ker je cela iz nerjavečega jekla sem jo ozemljil kar na tisti sponi na sredini, žico malo bolj olupiš daš na 2 dela vsakega posebej malo oviješ nato daš v tisti zavihek in nato oba konca skupaj skleneš in z orodjem oviješ da trdno stoji na svojem mestu jaz sem jo sicer še ovil z koščkom bakra od inštalacij ki je ostal da je boljši stik z ozemljitvijo heh to bi bilo to.
Vgradnja na pravo višino je manjši problem. Ni potrebno poudariti, da mora biti stabilna, torej podlaga nogic z vermikulitom verjetno ni najboljša.
Bistveno je, da je po vrhu estriha položena hidroizolacija, ki je spojena tudi s kanaleto. Pravzaprav, celotna kopalnica mora biti vodotesna, pri tušu vsaj do višine armature.
Jaz sem izbral nekoliko dražjo varianto (kanaleta integrirana v sistemsko ploščo), je pa vgradnja lažja in zanesljivejša.
Seveda se razume drugače pa te nogice so "blagi žegenj" je paže bolje da se z nečim zalije če ne drugega dodatno, drugače pa so nogice prekratke za pravo višino tako da lahko samo služijo za v potop ko zaliješ hehe, Big Grin držala bo tako moja kot tvoja pač je treba v praksi veliko več improvizacije kot na prvi izgled izgleda. Ko bom prišel do tega pa bo vsekakor izolirano dobro saj bom verjetno sam polagal ploščice to bo še dela.
Pozdravljeni no ploščic sedaj ne bom polagal sam, pač osebni razlogi. Poleg tega sem razdrl in na novo postavil kanaleto in jo tudi bolj fiksiral kot prej tudi z vijaki in betonskimi vložki v AB ploščo, sama kanaleta pa ima itak prekratke nogice, estrih je pa tudi že zalit. Sem pa z laserjem nastavil rob kanalete nekako po nasvetih estriharja na pravo višino oni pa so zalili.
Ampak čakata pa me še 2 tuš kabine in me zanima če je potrebno na mestu kjer bodo tuš kabine vseeno narediti hidroizolacijo? ali je najbolje hidroizolirat celo kopalnico oz. kakšen nasvet od tu naprej? Pri kanaleti mi je itak jasno da bo treba delat več hidroizolacije, tudi po stenah. Hvala
[Slika: ETAMBr8.jpg?1]
[Slika: NKehB6Q.jpg?1]
[Slika: 5EKsTda.jpg?1]
[Slika: AiaW5Hw.jpg?1]
[Slika: Jl8kI2V.jpg?1]
[Slika: lxdn1MX.jpg?1]
Evo toliko o tej kanaleti, morda še komu kdaj kaj prav pride zato raje dam kar slike.
Zdravo.
Zanima me, kako se obnesejo gres ploščice - imitacija lesa, ki so nekoliko profilirane, pri kanaleti. Se bolj nabira vodni kamen, je težje čiščenje, kot pri gladkih ploščicah?
Hvala
@robertos, tukaj je tudi par info. glede hidroizolacije;

http://www.podsvojostreho.net/vsebina/s ... usem/14055
mario1 Napisal:Zdravo.
Zanima me, kako se obnesejo gres ploščice - imitacija lesa, ki so nekoliko profilirane, pri kanaleti. Se bolj nabira vodni kamen, je težje čiščenje, kot pri gladkih ploščicah?
Hvala
Čiščenje je vsekakor težje kot pri gladkih. Dobiš pa premaz za ploščice/kamen/fuge, ki je vodoodbojen ampak ga je potrebno vsake toliko nanašati-vzdrževati.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »