Opremljanje doma > Kopalniška oprema
prenova kopalnice

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prenova kopalnice
tomy Napisal:Če imaš to edini WC pa bi te spomnil na pisoar.Pravijo ženske,ker se morajo večkrat vsest, da je zlata vreden.Moški ga menda ne pogrešamo tolk.
Se popolnoma strinjam. Meni se zdi celo dosti bolj uporaben kot bide, za katerega niti ne vem, k čemu služi, če je v istem prostoru kad. Confusedhock:

peronija Napisal:Razmišljam sicer o belih (25x 30 cm) zelo bleščečih ploščicah
Pa neeeeee beeeeleeeee!!!

No, ok, kakor je komu všeč. :oops: Meni pač niso. Tudi se mi zdi, da bi bil prehud kontrast s temno modro. Jaz bi rajši razmišljala o svetlih turkiznih, vijoličnih / indigo, tudi svetlo modrih, odvisno, v katero smer gre odtenek mozaika. Če pa bele, pa bi dala zraven nekaj poudarkov v oranžni.

Citat:Še eno vprašanje: A obstaja kakšen trik za polaganje mozaika, se mi zdi, da bi moral obstajat kakšen "poseben" način (da bodo vse fuge vsaj približno enake).
Ziher obstaja. Terakoto lepo poglej pa mu pomežikni... :wink:
Mozaik je že itak na mreži in ima fuge določene. Mora pa biti podlaga za mozaik zelo dobro (ravno, gladko) pripravljena. Lepilo se nanaša namreč z zobato lopatico z minimalno višino zob. Lepi se na posebno belo lepilo za mozaik. Uporaba belega lepila je še posebej pomembna pri polaganju steklenega mozaika. Steklo je prosojno in sivo lepilo bi povsem spremenilo barvo mozaika. Pazi, da bo razdalje med položenimi tlemi in spodjim robom kadi taka, da mozaika ne bo potrebno rezati. Nasploh je rezanje mozaika živa jebada.
Terakota Napisal:Nasploh je rezanje mozaika živa jebada.
S tem me pa res nisi razveselil. Res ne. [Slika: d030.gif] Za zgornjo kopalnico imam planirano čisto podobno postavitev kot je tu omenjena. In sem tudi mislila, da bi kad oblekli v mozaik, par plošč bi pa razrezala in uporabila kot borduro. Ampak si me res konkretno prestrašil in si bom rajši izmislila kaj drugega. Časa imam dovolj... :roll:

Ali pa ti misliš rezanje posameznih ploščic... da se npr. ne izide za 1/2 mozaikove vrstice? Pa da bordura vseeno ni tako morilsko komplicirana? [Slika: g010.gif] Upanje umre zadnje...
To, drugo, sem mislil. Bordura iz mozaika fajn izgleda. So pa spet težave zaradi debeline. Ploščice so debele 8mm, mozaik pa približno 4mm. Delo z mozaikom je zahtevno. Sam se ga najraje izognem.
Pri nas še vedno čakamo konec kurilne sezone, da prestavimo štange od radiatorja. In še vedno kupujemo ploščice :oops:

Nujno potrebujem vašo pomoč!
Izbrali smo temno moder mozaik za obzidavo kadi in pulta pod lijakom, sedaj pa pojma nimam kaj zraven štukat.

Evo nekaj variant:
varianta 1
[Slika: d6xramWm976XfQkK.v.jpg]

varianta 2
[Slika: O1AeqRsyfkUADKm6.jpg]

varianta 3
[Slika: wPOuNH6KzWpOiICZ.jpg]

varianta 4
[Slika: 2WSjDfqQ4Qa7SrUQ.jpg]

Prosim, glasujte zdaj... Tongue

Vsaka nova ideja tudi dobrodošla.

lp p
Varianta 2 :wink:
varianta 2
Živjo...
Mene pa zanima, ce ima kdo kaksne izkusnje s tole masazno tus kabino in kaksna se vam zdi? Ce je vredna nakupa? Hvala lp
https://www.google.si/search?q=masazna+ ... JwD4JSM%3A
V redu tuš kabina samo naj jo instalira pravi mojster :!:
Matjaž

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »