Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Postavitev kopalnice

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postavitev kopalnice
najlepša hvala za linke

kako pa je kaj z dodajanjem parketov in ploščic v tele designerje?
Ploščice: Skromno.

Pri v&b se ne da nič spreminjat, je pa zato bistveno več izbire pri kopalniški opremi.

Pri drugih dveh pa je izbire malo več glede barv/materialov - za tla in vsako posamezno steno
npr 4-kotnik: do 4 različni barve/materiali za 4 stene (predstene oz. predelne stene privzamejo enak material kot stena ob kateri so) 1 tla,
za kaj več pa malo iznajdljivosti z grafičnim vnosom prostora (poligon), po potrebi eno steno razdelite na več delov ...

program za ploščice - poskušala sem že z AZULEV3d:
http://www.azulev.es/500020_en_accesible/AZULEV-3D/
ampak nisem daleč prišla, ker meni računalnik prehitro "počepne" (tako da bi z googlovim sketch-upom najbrž hitreje zrisala vsako ploščico posebej)

Lp
Hvala Metka M za trud in izris varijant!
Pregledujeva in se odločava katera bi nama najbolj odgovarjala...
Seveda, mora biti tudi omarica Smile

Hvala še enkrat!
Živjo.

Prečesala sem dobršen del te teme in sem navdušena nad nekaterimi odzivi - celo tako, da sem se lotila izrisa tlorisa svoje bodoče kopalnice (in wc-ja) in bom nadvse hvaležna za kakršnokoli idejo/predlog, kako vanjo "stlačiti" sledeče (z leve proti desni je kopalnica, poleg pa ločen wc - tam bo tudi po prenovi samo wc. Naslednji prostor ima vhod z druge strani in je shramba - tako, da ta ni del "kopalnice). Torej v kopalnico (prostor z zaobljeno steno, ki je trenutno še ni, vendar je v planu) bi želela spraviti:
pralni stroj (60x60cm),
po možnosti še sušilni stroj,
vertikalni bojler (80 l),
bide,
umivalnik,
tuš kabino oz. "walk in" tuš,
košaro za perilo,
radiator najmanjši možen - trenutno sta notri samo dve cevi in zadoščata za ogrevanje, tako, da radiator verjetno niti ni nujen,
kakšno omaro/predal/police.

Odtoki, cevi in elektrika v trenutnem stanju so nepomembni, ker je v planu kompletna adaptacija in bomo vse menjali/spreminjali. Gre pa za (mikro) kopalnico v bloku iz leta 1966.

Kakršenkoli predlog/ideja/domislica bo več kot dobrodošel in se zanj(e) že vnaprej zahvaljujem!

Prilagam izris z merami, ki sem ga izrisala v google sketchup-u.

Priložene datoteke
.png   kopalnica_dimenzije.png (Velikost: 64,53 KB / Prenosi: 4524)
Uf,kar precej želja za prostor tako skromnih dimenzij. Verjetno bo potrebno sklenit kak kompromis, da bo zadeva kolikor toliko zgledala. V prvi verziji sem si dovolil malce prestavit vrata, da sem dobil prostor za običajno velikost radiatorja. V drugi sem na račun sušilca ''vštukal'' še bide, ampak dimenzije so res zelo,zelo skromne.

[Slika: Piba_0_zpsd31dcf7f.jpg]
[Slika: Piba_1_zps8e36d04f.jpg]
[Slika: Piba_2_zps77ff3cf7.jpg]
[Slika: Piba2_1_zpsa9a44bf7.jpg]
Telstar, čeprav je kopalnica zelo skromnih mer, je dobro izkoriščena. Jaz bi edino bojler in stroje zaprla z drsnimi vrati iz belega kaljenega stekla. Tudi izbira barv je prijetna.

Druga varianta z bidejem mi ni preveč všeč, ker se mi zdi, da bide, če že je, spada poleg stranišča.
Ja, tudi meni bide ''ne paše '' sem not. Bolje bi bilo z ozkim strojem, ki se polni z vrha, ker bi na ta način pridobil nekaj širine. Tako kot je sedaj je kar preozko, ampak...
VAAAAAU!!!! Noro, Telstar, navdušena sem! Ne morem se načuditi prijaznosti in velikemu trudu, ki ste ga namenili moji res majhni kopalnici! Hvala, res.

Se po videnem tudi jaz strinjam, da bo bide "odpadel", ker nima smisla v že tako majhen prostor natlačiti vsega, kar imajo normalne kopalnice. Bide je pač extra, meni bo pa povsem zadoščalo "ta nujno" Wink Enako velja za sušilec - vmes sem izvedela, da obstajajo že tudi zelo dobri pralno-sušilni stroji - morda bo pa na koncu to najboljša rešitev. Ali pa še naprej sušenje na stojalu. Raje to kot ozek pralni stroj - sem ga imela prej, pa imam slabe izkušnje.

Kakorkoli, trenutna kopalnica je še manjših dimenzij - verjeli ali ne - namreč sega samo do začetka "krivine", ki je v planu in se bo širila v predsobo. In še bolj neverjetno - v trenutni kopalnici imam banjo (ki zasega skoraj pol kopalnice Tongue), levo od vrat, umivalnik, pralni stroj 60x60 IN bide!!! Slednji sicer ne služi ničemur drugem kot odtoku za pralni stroj, saj se praktično tišči stene na eni in pralnega stroja na drugi strani, pa vendar Wink . Kar nadarjeni so bili arhitekti tistih časov, bi rekla 8)

Še eno vprašanje - glede na to, da v trenutni kopalnici ni radiatorja (samo dve cevi za radiator gresta iz tal v strop) in povsem zadoščata za ogrevanje tele "luknjice", bi bilo po vaše smiselno razmišljati tudi o opciji, da sploh ne dam nobenega dodatnega grelnega telesa v novo ali bi bilo to neumno? V tej kopalnici me še nikoli ni zeblo.

In še, ali bi bilo morda pametno dati v novo kopalnico samo pralni stroj in nad njim bojler v "omaro"/zapreti z drsnimi vrati (mmm, všeč mi je ideja s steklenimi belimi drsnimi vratiWink), poleg pa prostor izkoristiti za kaj bolj funkcionalnega? Npr. kaj?

Resno razmišljam tudi, da bi namesto navadnih vrat, ki se trenutno prav čudno odpirajo "na ven", torej na ozek hodnik (in ga s tem popolnoma blokirajo), pri novi kopalnici dala drsna. A kaj veste - je to v praksi ali je čisto mimo ideja? Predvsem z vidika tesnjenja in zaklepanja?

Vnaprej hvala za odgovor/e razmišljanja/e, res ste mojstri! Bravo! Smile
Pralni stroj in bojler bi lahko prestavili v prostor, kjer je mišljen WC.
V kopalnici se znebite košare za perilo in detergentov in dobite prostor za WC in bide za vrati.
Med obema prostoroma lahko naredite odprtino (okroglo ladijsko okno), skozi katero mečete perilo v pralnico.
Lahko pa na vmesni steni čez celotno širino obesite 3 visoke plitke omarice in je odprtina v sosednji prostor skrita v srednji omarici.
Radiator pri vratih utesnjuje vhod zato bi ga bilo bolje prestaviti za vrata ali poleg umivalnika in malo zmanjšati njegovo velikost. Najlepši bi bil v obliki gladke plošče z enim držalom za brisačo na sredini, da bi bilo v mali kopalnici čim manj razgibanih površin.
Telstar, tole je zelo lepo izrisano. Predvsem pa so mi všeč barve.. Ste pri izrisu uporabili kakšne določene ploščice ali kako? Me zanima katere ploščice so to, ker bi jih tudi jaz imela Smile
V izrisu so bile uporabljene ploščice iz dveh kolekcij. Povezava do stenskih in talnih
Pozdravljeni,

ob tako dobrih izrisih in komentarjih bi še jaz lepo prosil za kakšno mnenje. S punco greva poleti v prenovo kopalnice (2,7 x 1,7 m) in WC-ja (1,7 x 1 m). Originalni tloris s trenutno postavitvijo prilagam spodaj. O večini stvari nimam še dovolj znanja, zato bo vsak komentar dobrodošel (trenutno so noter še stari lastniki stanovanja, zato na kakšne podrobnosti težko odgovorim).

Glavne želje pa so:

- tuš namesti banje
- bide v kopalnici
- (opcijsko) pisoar v WCju
- majhen umivalnik v WCju
- pralno/sušilni stroj v kopalnici
- enojni umivalnik + omarica z ogledalom v kopalnici
- talno gretje (nevem kako je trenutno z ogrevanjem, stanovanje ima sicer plin)
- v kopalnici vrata obneva na hodnik
- keramika v bolj mladostnih barvah (všeč nama je belo modra/turkizno zelena kombinacija s kakšnim mozaikom mogoče)

Nevem kako je s prestavljanjem inštalacij, vendar zamenjati sva mislila vse, tako da se najbrž da tudi inštalacije potegnit drugam. Malo sva se že igrala z idejami postavitve, slike prilagam zraven. Na sliki kopalnica1.jpg pralnega stroja še ni noter, mislila sva ga dati zraven tuša. Vsakega komentarja bom vesel, predvsem vaše mnenje o postavitvi elementov me zanima.

Lp,
Samo

Priložene datoteke
.jpg   izrez_tloris_kopalnica_wc.jpg (Velikost: 92,25 KB / Prenosi: 4184)
.jpg   kopalnica1.JPG (Velikost: 25,47 KB / Prenosi: 4184)
.jpg   wc1.JPG (Velikost: 19,12 KB / Prenosi: 4184)
Meni ni všeč, da imate kopalnico brez stranišča. V veliki kopalnici bi uredila tudi stranišče, elemente pa postavila ob dve steni. Vrata bi premaknila tako (morda drsna vrata iz kaljenega stekla ne bi bila slaba rešitev), da bi imeli na 'južni steni' vsaj 50 cm zidu in bi lahko postavili tudi kakšno spodobno omaro, ne samo umivalnika. Verjetno boste poleg tuša postavili še kaj (morda še kakšno omaro, stroj), zato je bolje, da je tuš kvadratne oblike, ne zaobljene.

Če bi kopalnici urejala jaz, bi v 'stranišču' uredila pralnico z umivalnikom (koritom) in prostorom za čistila, stojalo za cunje, sesalec, metlo ... Večja kopalnica pa bi imela vse kopalniške elemente. Izbrala bi tak tuš (walk in), da bi zapolnil celotno steno. Steno v tušu in za umivalnikom bi oblekla v mozaik, npr. Sicis Basic.
Hvala za komentar, res zanimiva ideja. Kljub plusu, ki ga ima stranišče v kopalnici bi raje obdržal trenutno varijanto z dvema ločenima prostoroma. Zadrževanje v kopalnici je zna biti včasih dolgotrajno in ob tem ne bi rad blokiral uporabe stranišča za ostale. Ima pa stanovanje še manjši kabinet, ki bo služil za shrambo.

Glede tuša premlevam različne opcije, vse mogoče v bistvu. Vem da bo zaradi izrabe prostora odpiranje vrat v večini varijant nekoliko blokirano. Bo potrebno še malo razmisliti vse skupaj, mogoče pridejo v poštev drsna vrata tuš kabine?

Lp
Samo
Se pa strinjam, da bi bila prestavitev vrat dobra ideja, s čimer se dobi še več maneverskega prostora.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »