Kar naredi dom > Zabavna elektronika
WIFI stikalo za vklop luči

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIFI stikalo za vklop luči
Rad bi imel stikalo, ki bi ga namestil na mesto običajnega stikala za luč, domači usmerjevalnik bi ga našel, mu dodelil IP-naslov in ga tako uvrstil v domače omrežje brezžičnih naprav. Luč bi tako lahko prižigal in ugašal preko stikala, računalnika, tablice, ali mobilnega telefona. Eno povezavo z nekaj podobnega sem našel samo je cena še zelo nedostopna, pa tudi ni več oblik teh stikal. Je mogoče kdo našel kaj več podobnih stvari?
http://www.ebay.co.uk/itm/Belkin-WeMo-L ... 19e7488b74
http://www.aliexpress.com/wholesale?Sea ... sPremium=y

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 33843.html

Hm tale zadnji je uporaben za marsikaj, recimo vstop v hišo brez ključa
V druge stvari se ne bom spuščal, ampak če je WI-FI - zakaj mora biti potem montirano na steni v dozi namesto klasičnega stikala? V končni fazi je lahko v glavni razdelilni omarici, pod kavčem, v kleti - skratka kjerkoli kjer imaš signal in povezavo vsaj do glavne omarice (od tam se luč itak napaja, tako da to ne more biti težava).
LP,
Samojed
Samojed Napisal:V druge stvari se ne bom spuščal, ampak če je WI-FI - zakaj mora biti potem montirano na steni v dozi namesto klasičnega stikala? V končni fazi je lahko v glavni razdelilni omarici, pod kavčem, v kleti - skratka kjerkoli kjer imaš signal in povezavo vsaj do glavne omarice (od tam se luč itak napaja, tako da to ne more biti težava).
Ja to je res, ampak meni je še posebej všeč to, da je luči kljub vsemu možno prižigati tudi klasično.
Aja, če pa ta zadeva ima možnost zatemnitve pa je sploh fajn.
Mi smo si sami postavil omrežje na tehnologiji Zwave. Podpira veliko naprav in je možno krmiliti z iOS, Androi napravami, web aplikacijo in tudi lahko programiraš scenarije in dogodke v odvisnosti od senzorjev. Pametna hiša.
Cene posameznih modulov so nad 40€, kar ni tako veliko.
Pozdrav,
po nasvetu prodajalca sem za wifi kontroliranje rolet kupil:

https://www.aliexpress.com/item/wifi-sw ... 0.0.SPmNmx

in potem ugotovil da mi je svetoval narobe ker potrebujem za 220V.

Ta rele mi je sedaj ostal in ne vem kje bi mi prišel prav?
Ima kdo kakšno kje ga ponucati?

hvala za pomoč
Ne kompliciraj.
Razdri telefonski polnilec in priklopi.
Vezje v polnilcu je mini varianta.

Folk kar kupuje. Pa na veliko je napisano za kaj je.
Po nasvetu prodajalca!? Banan!? Ali si unga vprašal, k kostanj peče?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Lahko malo bolj razložiš?

hvala
Napajalna napetost tvojega vezja, je 5 do 24 V.
Usb polnilec za telefon ima 5v. Če ga razdreš, je noter majhno vezje, ki ga vštuliš k temu.
Ali pa pustiš polnilec na miru in samo žice iz njega priklopiš na tvoj kos.
Zakaj polnilec za telefon? Jaz jih imam kakih 20 doma. Zato. Če imaš kaj drugega na 5 - 24 voltov, lahko tisto ponucaš.
Hvala za razlago, ampak kako naj to povežem če roleta rabi 220v?
Roleta gre čez rele, halooo!?
Čez njega gre karkoli.
230 v boš itak imel zraven.
Sicer, glede na item description tole res ni prava zadeva.
Je le stikalo. Enojno.

Drugače taka kitajska jajca niso baš nešto. Releji radi crkujejo. In ko motor dobi fazo na oba priključka, ni več daleč od crkota.
Sonoff deluje čudovito. Sam imam v uporabi Sonoff basic in Sonoff TH.

Sonoff TH imam priključen na peč s peleti in lahko preko telefona vklapljam in izklapljam peč, ter spremljam temperaturo.

Sonoff Touch (zamenjava za klasično stikalo, še nisem vgradil, ker zadeva potrebuje tudi nevtralni (N) vodnik, ne samo fazo (L) kot je pri navadnih stikalih.
Nadgradnjo instalacije imam v planu, samo časa ni...

Zadeva je res smešno poceni in sm bil kar skeptičen ali dejansko deluje. Sonoff podpira tudi IFTTT, tako da lahko "sprogramiramo" razne trigerje za vklop...
Super!

Ali je možno nastaviti, da se roleta dvigne vedno 15 minut po sončnem vzhodu in spusti 15 minut po sončnem zahodu? Jasno je, da mora upoštevati vsakodnevni časovni zamik sonca.
Te zahteve se rešuje z foto tipalom. Dobiš pa senčenje neodvisno od dolžine dneva, zime, poletja... Pač rečeš pri taki osvetlitvi dvigni in pri taki spusti. In pozabiš na vse skupaj.
No ja, potem gre pa oblak čez bajto in to leze gor in dol.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »