Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Davek na nepremičnine - Osebna služnost

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Davek na nepremičnine - Osebna služnost
Odkar sem kupil parcelo... lepih 350 na leto za prazno parcelo...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ne sprasuje tega
Res je. Sprašujem v bistvu kdaj je za davčno nek objekt zgrajen in ga bo upoštevala kot prazno nepremičnino. Sosed mi je rekel, da je za prazno hišo nek znanec plačal 400€ na letni ravni. Zato sprašujem kako hitro oz kdaj se mora nekdo preselit v novo hiško... vsaj na papirju. Vseljivo tako še ni Confused
Davek na prazno hišo ne obstaja. FURS pa zajema podatke iz registra nepremičnin. To je torej odgovor na tvoje vprašanje.
jaki79 saj si veš kaj sprašujem ali pač ne? (http://www.zurnal24.si/za-prazno-stanov ... nek-208314)

Sem na hitro preletel zakon:
- 0,15 % za rezidenčne stanovanjske nepremičnine;
- 0,50 % za nerezidenčne stanovanjske nepremičnine;

(3) Za rezidenčno stanovanjsko nepremičnino se šteje nepremičnina, ki se v skladu s seznamom iz Priloge I tega zakona po modelu in šifri dejanske rabe uvršča med stanovanjske nepremičnine in ima v njej na dan 1. januarja leta, za katero se davek odmerja, zavezanec prijavljeno stalno prebivališče, oziroma zavezanec, ki ni državljan Republike Slovenije, prijavljeno stalno ali začasno prebivališče. Če ima nepremičnino v lasti več solastnikov oziroma skupnih lastnikov, se za rezidenčno stanovanjsko nepremičnino šteje delež nepremičnine solastnika oziroma idealni delež skupnega lastnika, ki ima na njej prijavljeno stalno prebivališče. Za rezidenčno stanovanjsko nepremičnino se šteje tudi nepremičnina, v kateri je v letu pred letom, za katerega se davek odmerja, v evidenci trga nepremičnin v skladu s predpisi, ki urejajo množično vrednotenje nepremičnin, najmanj šest mesecev evidentiran najemni pravni posel neprofitne oddaje ali oddajanje na prostem trgu. Vse ostale stanovanjske nepremičnine se štejejo za nerezidenčne.

Po tem bi rekel, da mi letos še ne bodo težili z 0.5 davkom, saj je 1.januar že mimo.
Se ti zdi, da sem jaz tisti, ki rabi poduk?

Lepo, da si prilepil povezavo na članek iz l. 2013. Gotovo si bo kdo znal pomagati z njim.

Torej, če se malo zresniva. Dejstvo: zakon o davku na nepremičnine, zaradi zavrnitve US ni postal veljaven. Dejstvo: nihče še ne ve, kakšen bo novi zakon o davku na nepremičnine, ki bo urejal davek na nepremične, če in ko bo ta sprejet (tako da ne vidim posebnega smisla v tvojem hitrem preletavanju po zakonih). Dejstvo: odgovor na tvoje vprašanje, ki je uporaben za obstoječo in zelo verjetno tudi za prihodnjo davčno ureditev, sem ti dal.

Za vsa ostala razpravljanja in pametovanja pa se rajši obrni na tistega tvojega soseda ali šank pravnike.

P.S.
Za pomoč se spodobi zahvaliti, še posebej, če je ta brezplačna.
Klemen.. jst placujem 350 eur za prazno parcelo. Brez hise. Se ti zdi 400 eur za hiso veliko? Smile kaj tocno tisti placuje... nusz verjetno...
jaki79 tak odgovor sem iskal, pri prejšnjem sem bil še vedno malo v dvomu. HVALA! Itak, da nima smisla, da sam preletavam zakone, zato sem tudi zastavil vprašanje tukaj. Pač debata je bila za ''šankom'' in sem vprašal tukaj.

firefly... je mal veliko ja Smile lepo, da se tebi ne zdi Smile
Nic bat. Meni se zdi 350 za prazno parcelo brez priklopov oderustvo brez primere. Pa kaj cmo Sad hitro hiso naredt da bom placeval manj...

Skok na forum:

Zadnje novice