Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Davek na nepremičnine - Osebna služnost

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Davek na nepremičnine - Osebna služnost
medo9 hvala za to info...

Pa saj ne morem verjet!!! Kot da nimajo kaj bolj pametnega počet...

Zdi se mi, da me je na UE spraševala o št. stanovanja...nisem pa 100%. Lahko mogoče to sama kako preverim, ali moram na UE?
Preverjeno!
Na potrdilu o prijavi stalnega prebivališča imam vpisano tudi številko stanovanja, tako da zdaj res ne vem....
V sosednji debati je Anja namignila še na par malenkosti, ki so možne... preveri vse črke in pike in vejice, če se res vse sklada (imena, priimki, ...), sicer ne bo druge, kot postaviti se v vrsto na GURS.
A ve kdo če je lahko najemna pogodbi za stanovanje 0€ oz. 1€?
Za letos baje lahko, drugo leto pa možno da bodo že pozorni na te raznorazne fiktivne najemne pogodbe.
Več glav, več ve ...
Zvedela sem nekaj glede osebnih služnosti ... v trenutnem izračunu so se upoštevale vpisane osebne služnosti pravnomočno vpisane v zemljiško knjigo do 10.1.2014. Torej ni dovolj, da ste do tega datuma oddali zahtevek. V izračunih DURSa aprila (oz. ko bo) bodo upoštevane osebne služnosti, ki bodo pravnomočno vpisane do 31.3.2014.

Poleg tega tisti ki se hudujete, da so obvestila prišla na pokojne mame/očete/tete itd. preverite v ZK saj se velikokrat zgodi, da je tam ostala še kakšna osebna služnost izpred več let, ki se jo je pozabilo brisati ob smrti imetnika.
Več glav, več ve ...
v vednost vsem, ki nimajo urejene etažne lastnine, etažnega laborata al kakor koli se že reče temu. za taka stanovanja se ne da vpisati služnosti. če hočeš vpisati služnos more biti najprej vse urejeno v ZK.

lp
Anja: kaj pa tisto, kar do 31.03. ne bo vpisano do 31.03, čeprav bo oddano za vpis pred tem rokom?
Predvidevam, da če bo pravnomočno vpisano v zemljiško knjigo v času pritožbenega roka, da bo upoštevano, drugače se bo pa upoštevalo šele drugo leto.
Več glav, več ve ...
Anja Napisal:Zvedela sem nekaj glede osebnih služnosti ... v trenutnem izračunu so se upoštevale vpisane osebne služnosti pravnomočno vpisane v zemljiško knjigo do 10.1.2014. Torej ni dovolj, da ste do tega datuma oddali zahtevek. V izračunih DURSa aprila (oz. ko bo) bodo upoštevane osebne služnosti, ki bodo pravnomočno vpisane do 31.3.2014.

Kje lahko vidim, kdaj je bila moja služnost vpisana? V ZK piše le čas začetka učinkovanja, kar je dan oddaje notarskega vpisa osebne služnosti...

Ker to je verjetno to...Kot sem omenila že v drugi zadevi...št.stanovanja/št.dela stavbe pri mojem primeru nima veze za napako...vsi v bloku imajo prijavljeno stalno prebivališče na št.stanovanja (čeprav se isto kot meni razlikuje od št.dela stavbe) pa jim izračuni kar se tega tiče štimajo...
Preveriš v ZK.
Več glav, več ve ...
Ni tega podatka v ZK...le podatek o začetku učinkovanja, kar pa po mojem mnenju ni isto kot datum vpisa....začetek učinkovanja je dan, ko smo vložili zahtevek pri notarju on pa na ZK..
Najbrž tega podatka na izpisu ni ... lahko greš pa na ZK in tam osebno preveriš.
Več glav, več ve ...
sonce_je Napisal:Kje lahko vidim, kdaj je bila moja služnost vpisana?

Na sklepu, ki si ga dobila od ZK.
Mogoče kdo ve v kateri fazi (pri novogradnji) začnejo zaračunavati davek na prazno nepremičnino. Trenutno smo v pripravi vloge za dodelitev hišne številke.

Skok na forum:

Zadnje novice