Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Davek na nepremičnine - Osebna služnost

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Davek na nepremičnine - Osebna služnost
Euphoria,
seveda lahko podeliš nekomu tudi, če si samo polovični lastnik, seveda pa samo za svoj solastniški delež
Podeliš lahko ja, to vem. Ampak za nepremičninski davek naj to ne bi veljalo.

Aja pa še to. Solastniku ne moreš podeliti služnosti.
A ve kdo kako je z osebno služnostjo za stanovanja, hiše, katere niso vpisane v ZK. teh je kar dosti in tudi jaz imam eno tako.

drugače pa za vpis v ZK, nerabiš notarja ampak lahko spelješ postopek preko portala e-sodstv, se registriraš kot "zunanji kvalificiran uporabnik".......

jaz sem prišel do koraka ko morem izbrati nepremičnino in ugotovil da ni vpisana v ZK.

hvala in lp
Od enodružinskih hiš (stavbe z enim delom) ni nobena vpisana v zemljiško knjigo, saj se jih ne vpisuje, ker velja pravilo, da je lastnik parcele tudi lastnik stavbe (razen če je stavba recimo ločena od parcele s stavbno pravico itd.).

Kako je pa s stanovanji v večstanovanjskih stavbah, katerih lastniki se še do danes niso pomujali z etažnim, pa ne vem ... vprašaj na zemljiški knjigi.
Več glav, več ve ...
one Napisal:za stanovanja, hiše, katere niso vpisane v ZK. teh je kar dosti in tudi jaz imam eno tako.

jaz sem prišel do koraka ko morem izbrati nepremičnino in ugotovil da ni vpisana v ZK.

ali je hiša vrisana v katastru, lahko v e-zemljiški knjigi preveriš tako, da izmed možnosti izbereš t.i. sestavljeni izpisek za parcelo
V e-zk je samo lastnistvo, tudi pri kombiniranem izpisu. Tudi v e-prostoru je zapisano NE pod vpis v kataster. Kolko sem gledal sosede(vse enodruzinske hise) imajo vsi ne.

Pri meni je problem, ker je tri druzinska hisa, ki stoji na 3 parcelah. Vsak lastniski del na svoji parceli.hisa je iz leta 1900.
Kolkor razumem lahko dam osebno sluznost na parcelo, ker ostalega ni v Zk. Namrec notri zivi moja mama. Verjetno bom reskiral 20 € in bomo vidli kaj bo.

Hvala in lp
Se eno vprasanje, ne spada v to temo. A kdo ve kaj pomeni urejena parcela da-ne, pri izpisu gursa na e-prostoru?
Urejena parcela je tista, ki ima okoli in okoli urejene meje ... na prikazu parcela (mapna kopija po starem) ima meje okoli in okoli narisane odebeljeno.
Več glav, več ve ...
one Napisal:V e-zk je samo lastnistvo, tudi pri kombiniranem izpisu. Tudi v e-prostoru je zapisano NE pod vpis v kataster. Kolko sem gledal sosede(vse enodruzinske hise) imajo vsi ne.

Ni samo lastništvo, ampak je nad lastništvom dodan še en okvirček, Podatki o zemlj. parceli, vpisani v zemljiškem katastru.
Vendar je po novem tam vpisana samo dejanska raba (pozidano zemljišče, kmetijsko zemljišče ...). Samo pri objektih, vrisani v skladu z aktualnim zakonom, t.j. nekje od leta 2006, se podatek o tem, da so vrisani, vidi tudi na ZK, pri starejših pa ne.
pri meni piše pozidano zemljišče. a to pomeni da je ok.
pri meni gre za starejše objekte od 2006.
glede na vrsto objekta (večstanovanjska stavba) na treh parcelah, bi bilo smiselno podatke spremeniti ali tako, da se v evidence vnesejo 3 stavbe, ali da se gre v etažiranje objekta (združitev parcele pod objektom v 1 parcelo in določitev deležov vsakega dela)
Anja Napisal:Blokirano je danes od 14ih. Že dolgo je znano, da bo presečni datum za februarska obvestila GURSa 10.1.2014, kar je danes ... torej so se podatki začeli pripravljati za obvestila in vsaj meni je normalno, da se baza za spremembe za nekaj časa zapre.
To seveda ni normalno. Ali vas na urgenci kdaj odpravijo z razlogom: sedaj pa se dela poročilo za zavarovalnico? Ali proizvodne firme, ki delajo 24 ur na dan zaprejo, ker delajo DDV obračun? Lepo vas prosim. GURS si nas pač lahko privošči.
Pepe, zadaj pa primerjaš jabolka in hruške ...
Več glav, več ve ...
Citat:Pepe, zadaj pa primerjaš jabolka in hruške ...
Kaj si po stroki, da komentiraš mojo stroko? Da vidim, če veš, kaj so jabolka in kaj hruške, ali samo v prazno natolcuješ.
Geodetinja sem :wink:
Več glav, več ve ...

Skok na forum:

Zadnje novice