Gradnja in obnova > Energijski viri
Ali že kurite, kdaj ste začeli?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ali že kurite, kdaj ste začeli?
...torej se greje s klimo?
Govorim za poleti in hlajenje. To je bilo vprašanje.
Jst ne jebem sistema... Zame je poletje. Vreme sicer ne sodeluje, ampak js se ne dam. Noter tak kurim, da lahko v kratkih hlačah in mornarski majci caplam naokoli. Uglavnem... Če ni fajn, si pa nardiš da ti je fajn. 

Btw Sploh ni več letnih cajtov. Samo drek od zime (beri novembrsko depresivno), ali pa peklensko vroče z norim nevihtam.
Sam ima še vedno režim 24 ur, kakšna je poraba ne vem, ker nisem beležil zadnje tri mesece, bo pa vsekakor na letni ravni minimalno + 20%.
Ne glede na to je dejstvo, da je TČ zmagovalka t.i. prehodnega obdobja. Z KO bi ga zdaj na j...l.
Pri nas je termostat na 24, zunaj je 10, okna pa vsa na poln gobec odprta.
In potem toplotna cel dan sapo lovi, ker ne more segreti, ponoči se pa kuhamo z viškom energije v tlakih. Ampak naši pravijo, da mora biti tako. Da lahko mačka šeta ven in noter.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Citat:se spomnim, JABK je pisala marca da je pri njej vse off

Pri nas, če pade pod 21,5 zalaufa in v maju je blo kr nekaj teh dni, april je bil pa tudi 40% nad povprečjem....

Edin razlog ob trenutnem pomanjkanju sonca je lahko "življenje", torej osebe in poraba štroma. Ves v notranjosti porabljen štrom, razen tisto kar odteče kot topla voda, greje bajto s COP=1.

No pri nas je tega očitno premalo + kot sem omenil rahlo zračenje celo noč. Poleg SV zadnje dni TČ kuri nekje 3-5kWh dnevno za dogrevanje na 21,5. Če bi imeli rekuperacijo, verjetno tega ne bi bilo treba.
Pri nas je v maju od 89kWh, ki jih je porabila TC slo za ogrevanje hise 17kWh ostalo je za SV. Je pa res, da je zena se doma z najmlajsim in se skoraj vsak dan kuha kosilo, pralni in susilni stroj laufata vec kot obicajno, kar rezultira vecjo porabo ostalega stroma. TC je nastavljena na 22 stopinj, v bajti je ves cas isto ali vec.
Bohinc
Jaz sem že tak ko je sredi marca nehal kuriti. Zato ker je potem 6 kolektorjev za vodo segrelo dovolj vode se za radiatorje mal pogreti. 
Letos pa sredi maja se za sanitarno vodo ni. 
Sem zadnjič moral posušiti meto in meliso, sem peč zakuril. Večino je šlo v radiatorje, nekaj v sušilnico  
Zdaj pa grelec v bojlerju greje vodo če ni sonca, peč sem ugasnil, pa če bomo čez en teden v bundah pod kovtri spali. 
Ko bo bezeg in lipovc za posušiti bo pa menda ja kaj sonca
Sonce naj sveti vsak dan!
http://www.bohinj.eu/template/pages/stat...veData.php
Saj ne, da danes ni blo toplo del dne.
Vendarle ... sem šel dop. na Most na Soči (kajak, kolo)... čisto druge razmere.  Četudi piha veter  te ne zmrazi, kot pri nas zgolj čez ''hrib''.
Pri nas je kmalu pop. že deževalo, doli  sonce do poznih pop. ur.. Ko sem doma ''skladal rekvizite'', ni bla bunda nič odveč..., kot ni topel radiator... Smile
Na letni ravni npr. podobni primeri veliko doprinesejo ali odnesejo pri porabi; ne zgolj sama raznolikost potreb objektov, žen ipd. Wink
Pri nas je prvo udobje, za ženo je 22 stopinj, zame 23, torej se ve, na koliko je termostat. Trudiva se pokuriti več kot deset let stara drva, nama za silo uspeva. Mnenja sem, da se ogrevalne naprave uporabljajo za udobje, ne za šparanje, kljub kompromisom.
za udobje je fasada in okna, ki tesnijo....kaj ti koristi 28c v hiši, uhe maš rdeče, čutiš pa da ni to to IR na zunanjem zidu pokaze 15c.....
sašo65 koliko mora bit zunanja temperatura da ti IR od znotraj pokaže 15 stopinj?
logiično da ne +7....sem mislil, da je samoumevno, zato nisem dal poudarka, da je to rec. pri -10 in kaksnem severnem vetru
Da je najboljša investicija fasada in okna, sem se prepričal 2012 tudi sam, glupo se sliši, ampak 22c v hiši s "prepihom" ni identično 22c v hiši z dobrim toplotnim ovojem....to je nekako podobno kot sedaj ko moras pri 20c zunanjr jakno oblečt....ko je konec septembra 20c zunanje, sem še v kratkih hlačih...
Me je tona gas prehitel. Logična je dobra fasada in okna. Tudi mene zanima isto kot tona gas. Številke...
jaz nikdar nisem merila, lahko pa rečem, da ko sem imela mizarje pri sebi februarja, so 5 minut postavali pa stene šlatali in potem vendarle probali z žensko pri bajti. Če kaj vem, a imamo stensko gretje in kje, ker ne upajo vrtati v steno, da ne bodo kaj predrli. Iz tega povzamem, da so oblečene zunanje stene bistveno toplejše kot nage. in hočeš nočeš, človek ni imun na to, če je blizu nje pozimi, ne glede na temperaturo zraka, ki jo pokaže termostat sredi prostora.

Skok na forum:

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »