Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Ariston Velis 80

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ariston Velis 80
Izogibajte se horizontalnim bojlerjem, ne glede na to, katerega proizvajalca je.
Tudi če navajajo drugačne podatke, nikoli nebo segreta takšna količina vode kot pri vertikalnem klasičnem bojlerju. Sploh so pa še večje težave z kamnom.
Gorenjevi klasični so še vedno in bodo ostal prva liga. Tudi če so 10-20% dražji kot kakšni Italjanski.
Končno sem našel ljudi, ki jim Ariston piska, vriska, poka.... Mi je kar odleglo, da vsaj nisem edini!! :lol: :lol:

No sedaj pa res. Vsi, ki ste že pisali, da je Aristonov bojler VLS glasen, se je sčasoma kaj spremenilo? Še dela? Je še bolj glasen? Je utihnil?

Jaz ga imam sedaj od marca ali aprila letos, in tako kot je nekdo že napisal, je na začetku bil tih in miren, sedaj pa res moraš imeti vrata od kopalnice zaprta in TV prižgan, da ga ne slišiš, ko greje. In če dobro pomislim, je res bilo nekako tako, da ko sem ga prvič dal na ful, od takrat izvaja svoje simfonije, ne glede na to kakšno temperaturo nastaviš.

Je kdo torej kaj rešil/pogruntal glede tega?? Aja, je pa 80 VLS Aristonov, montiran horizontalno.
jaz imam VLS 80 montiran pokončno in ja, po nekaj mesecih je postal glasnejši. Sedaj ga imam slabi 2 leti in ker imamo trdo vodo ga imam namen očistiti (kamen), če bo kaj bolje.
Imam pa še eno vprašanje, eco funkcija mi je nastavila bojler na 50C. Med porabo vode (tuširanjem) začne lučka 50 utripati kar je normalno saj segreva. Če porabim vso toplo vodo, mi 40 še vedno sveti, 50 pa utripa, kar mi ni logično saj ima voda v bojlerju sigurno pod 40C. Ima še kdo podobno težavo?
Če utripa je neki narobe, slab stik na žicah.
Lucka za 40 ne utripa, ker je prva v vrsti. Ce je tako, da 40 sveti vseskozi, 50 in ostale pa utripajo med segrevanjem je ok. Mora biti tako.
ta bojler ima tudi slabo izolacijo na določenih mestih. pač to je davek na majhno velikost. bojler piska in poka. sem ga pa zavedno kupil in je montiran v predsobi, tako da nikogar ne moti.
Zdravo,

Ima kdo težave z bojlerjem? Mi ga bomo imeli zdaj skoraj cca 3 leta (vertikalno postavljen) in imamo sledeče težave. Na enkrat začnejo vse lučke utripa in bojler preneha delovati. Ročno ga moraš ugasniti, in poskušati nazaj prižgati da "prime". S tem ko ne prime, mislim da spet ob vklopu začnejo vse lučke utripati. Včasih začne sam utripati in se čez nekaj sekund nazaj vrne v "normalno" stanje, ko deluje in npr segreva vodo do željene/nastavljenje temperature. Pisal sem na proizvajalcu in na servis, in čakam njihove odgovore. Bi lahko bil "kriv" vodni kamen ali kaj z napeljavo?

Drugače hudega piskanja, pokanja, itd.. ni. Se sliši, ko prične segrevati ampak nič posebnega, da bi bilo moteče.

Hvala na pomoči.

lpR
Verjetno je kriv vodni kamen. Bojlerja se itak ne izplača nastavljat nad 60°C, ker če je višja temperatura se začne izločat vodni kamen vedno.
rrasho Napisal:Zdravo,

Ima kdo težave z bojlerjem? Mi ga bomo imeli zdaj skoraj cca 3 leta (vertikalno postavljen) in imamo sledeče težave. Na enkrat začnejo vse lučke utripa in bojler preneha delovati. Ročno ga moraš ugasniti, in poskušati nazaj prižgati da "prime". S tem ko ne prime, mislim da spet ob vklopu začnejo vse lučke utripati. Včasih začne sam utripati in se čez nekaj sekund nazaj vrne v "normalno" stanje, ko deluje in npr segreva vodo do željene/nastavljenje temperature. Pisal sem na proizvajalcu in na servis, in čakam njihove odgovore. Bi lahko bil "kriv" vodni kamen ali kaj z napeljavo?

Drugače hudega piskanja, pokanja, itd.. ni. Se sliši, ko prične segrevati ampak nič posebnega, da bi bilo moteče.

Hvala na pomoči.

lpR

Zdravo,

imam identično težavo z bojlerjem... ste ugotovili v čem bi lahko bila težava ? Je res zelo nadležno...

Lep pozdrav,
Timotej
Mi imamo že ene 5 let Aristonov bojler VLS (80 litrski), montiran je horizontalno, dela izredno potiho in nikoli ni bilo z njim nobenih problemov, res niti enkrat. Vodnega kamna še nismo čistili, še vedno sproducira veliko tople vode (imamo ga ves čas na eco mode in ogreva na 60 stopinj). Poleg tega res paše v našo mini blokovsko kopalnico, ker je montiran čisto nad strop in ni niti najmanj moteč. Stari, klasični okrogli bojler, ki je bil namontiran vertikalno, je izgledal v mini kopalnici v kotu banje naravnost bizarno.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »