Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Ariston Velis 80

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ariston Velis 80
na strop ga lahko položiš v 100 različnih položajih. razjasni se če hočeš konkreten odgovor.

če bo delalo je odgovor da.
Namesto v zid bi ga pritrdil v strop. Tako da display gleda dol, v tla.
Pozdravljeni,

Je kdo izmed vas potem tudi že namestil in uporablja ta bojler? Sam imam namreč vertikalno nameščen Ariston Velis Premium 80 in zadnje čase (recimo 2 meseca od namestitve in uporabe), da se je pričel zelo glasno delovati. Ampak res na glas in moteče. Tudi pri zaprtih vratih se sliši (cviljenje, škrtanje...kot tisti grelniki vode za čaj/kavo).

Ima kdo od vas kakšne izkušnje s tem?

Hvala in lep dan.
na koliko pa imaš temperaturo nastavljeno? premium verzija ima močnejše grelce in lahko da se začne voda uparjat ob samih grelcih, kar povzroča tako cviljenje.
Večinoma na 40-45 stopinj. 1x sem spravil do max (80 stopinj) in od takrat imam občutek, da se je pričelo to cviljenje.

Ti je poznana ta neprijetnost?
nič ne vem.
Zanima me, kakšne so vaše izkušnje z bojlerjem Ariston Velis premium 80L? Kakšne posebnosti/težave?
pri nas ga imamo. nikoli več ga nebi kupla, ker je drek od dreka. cvili, ropota, grozn je...vse kar je ok je dizajn. smo menjal grelce...nič bolš, na servisu pa tud neprijazni do amena. o tem bojlerju razen da je lep, nimam ene pametne stvari za povedat...žal
Pozdravljeni,

Sam imam isto namen kupiti ta bojler. 80l. Mogoče model PLUS, kjer lahko programiraš po dnevih.

Zanima me ali ima še podobno težave kot Monika?

Hvala.

lp R
Malo obnavljam temo...
Ima še kdo tako slabe izkušnje kot Monika1986 ali ste tu tudi zadovoljni uporabniki?

V naši kopalnici namreč ni prostora za kaj večjega, ker bo moral biti montiran nad kotliček WC-ja, zato je z globino 27cm idealen.
Prav tiho pa tudi prejšnji Gorenjev bojler ni bil. Sploh pa sva ga vklopila kakšno uro preden sva se šla tuširat in takrat me pač ni motilo tisto ropotanje.

In še vprašanje, a res tako hitro segreje vodo, kot piše?
jaz imam "slabe" izkušnje kot monika. prvih nekaj tednov je tih, potem pa cvili. zavedno sem ga kljub temu kupil, ker je pri meni montiran v predsobo, tako da se ga v druge prostore ne sliši. in ja bilo bi dokaj motoče, če bi bil montiran v kopalnico ali dnevno sobo.

vodo pa segreje zelo hitro. matematično je to:
2,5=cv*dt*m/t=4,2*30*80/t
t=1,12h
v 1,12ure se greš lahko tuširat ko je voda v bojlerju 20°C.

To cviljenje je posledica vretja tik ob grelcih, ker imajo očitno preveliko moč na površino grelcev. Mogoče se da to rešiti s kakšnimi večjimi grelci z isto močjo ali pa tudi ne.
Oživljam diskusijo o tem bojlerju. Poleg tega, da je glasen, ko greje, je bila tudi montaža strašno komplicirana (dražja od bojlerja), ker so bile cevi za vodo prirejene za star bojler (Gorenjev). Po slabem letu delovanja je crknil grelec, ker se je nabralo preveč kamna. Garancija je krila zamenjavo grelca, čiščenje kamna v bojlerju pa ne. Toliko o mojih izkušnjah.
Za montažo ni bilo nikjer dobiti predstavnika Aristona, kupljen pa na Mimovrste (kar ugodno, najbrž, ker jih ljudje več nočejo kupovati)
Po moje je še vedno Gorenje zakon,kar se bojlerjev tiče.
No pa smo tam....sploh ko sem hotel kupit VELIS 100Plus .... in to 2 komada.

Kaksna druga ideja kaj vzeti da ima 200L vode? Ogrevano bo načeloma preko elektrike, edino v zimski sezoni bi ga preko olja koristil mogoče ( odvisno od računice).
Saj ne rečem, da je Velis slab, sploh če ga vgrajuješ na novo - vsekakor priporočam filter za vodni kamen, če ste na apnencu. Mi ga nimamo (niti prostora zanj).

Skok na forum:

Zadnje novice