Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Kateri led tv do 800eur

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri led tv do 800eur
Kar se tiče še index televizorja... Tukaj vse lepo piše.

When the index was only invented, it had a value of up to 2000 units, and in 2019 this index had already become 4000 units. Every year, to show that TVs are getting better, the index is increasing.

In fact, the index means absolutely nothing. For example, in the USA it is not used at all in LG TVs, since the manufacturer cannot explain how it is calculated, and if it is simply invented, in the case of lawsuits it is quite possible to prove that the manufacturer is deceiving the customers.
The manufacturer seems to say that a TV with an index of 3000 is better than a TV with an index of 2000. But this does not mean that a TV with an index of 2000 shows worse. Simply it has a simpler processor installed, or sound without a subwoofer.

@mihaboy

Tudi pri športu ti ni treba skrbet, da se bo slika podvajala ali da bi prišlo do kakšnega zatikanja slike in podobno.. Jaz ti vsekakor priporočam model 7304, ker je skupno gledano vsekakor boljši kakor pa model 8303..! Če ti  nekdo priporoči za vsako ceno televizor z 100Hz osvežavanjem panela, še to ne pomeni, da ga moraš za vsako ceno kupit..! Ker se ve kje pride do izraza 100Hz osveževanje panela.. Ne potrebuješ za vse vsebine, 100Hz osveževanja panela.. Philips je toliko napredoval v zadnjih 2-3 letih z samim Motionom, da je tudi gibanje slike na 50Hz panelu zelo dobro.. Podobna zgodba je tudi pri Sonyu.. Kot sem napisal trenutno testiram Panasonica gx800 in moram reči, da sem res zadovoljen z samim gibanjem slike, pa Panasonic ne spada v sam vrh kar se tiče gibanja slike..Enostavno so danes procesorji najbolj priznanih proizvajalcev toliko napredovali, da slika izgleda zelo dobro ali celo odlično tudi na televizorjigh z 50Hz osveževanjem panela..Tako, da brez skrbi lahko vzameš model 7304..
"Torej tvpoznavalec priporocas vsekakor 7304 vs 8303?
A razlika v hz? Je opazna pri gledanju sporta? Ker mi je vecina priporocila 100+hz tv..."

Seveda bo opazno in moteče.  Pa saj ni problem samo v Hz. 7304 ima 8 bitni panel, kar pomeni občutno slabši barvni spekter, kar je še posebno opazno pri večjih diagonalah, kjer prihaja do tako imenovanega bandinga.
Zdaj se pa odločit, hehe...
(22.7.2019 ob 16:40)mihaboy Napisal: Zdaj se pa odločit, hehe...

Prosim te ne nasedaj uporabniku @frapor, ker tudi na drugem forumu zavaja ljudi..! Ta model Philipsa 7304 ima že širok barvni razpon, in pa res odlično procesiranje slike, tako, da slika res izgleda odlično.. Od barvnega prikaza, ostrine slike, gibanja slike itd..
(22.7.2019 ob 16:46)tvpoznavalec Napisal:
(22.7.2019 ob 16:40)mihaboy Napisal: Zdaj se pa odločit, hehe...

Prosim te ne nasedaj uporabniku @frapor, ker tudi na drugem forumu zavaja ljudi..! Ta model Philipsa 7304 ima že širok barvni razpon, in pa res odlično procesiranje slike, tako, da slika res izgleda odlično.. Od barvnega prikaza, ostrine slike, gibanja slike itd..

Sicer bi se vseeno raje odločil za 8303, glede na lastnosti, zaradi sportnih programov in kaksnega PS/xboxa... Ali imamo še kakšno tretjo alternativo za okrog 1300€?
Model 7304 ima 8 bitni panel  in zmore vsega  16,777,216  barv in ne dosega visokega barvnega razpona, 10 bitni panel pa lahko prikaže kar  1,073,741,824  barv.  Zato ti model 7304  poleg 50Hz vertikalne frekvence in skromnega  direct LED osvetlevanja , pri diagonali 65" ne more prikazati dobre slike. Poleg tega ima vgrajen glossi panel, kar zna biti zelo moteče.
(22.7.2019 ob 20:16)frapor Napisal: Model 7304 ima 8 bitni panel  in zmore vsega  16,777,216  barv in ne dosega visokega barvnega razpona, 10 bitni panel pa lahko prikaže kar  1,073,741,824  barv.  Zato ti model 7304  poleg 50Hz vertikalne frekvence in skromnega  direct LED osvetlevanja , pri diagonali 65" ne more prikazati dobre slike. Poleg tega ima vgrajen glossi panel, kar zna biti zelo moteče.

Sem si pri kolegu pogledal 8303 in je super.. Skratka nic mu ne manjka.. Glede na to da je android, ti visji hz in ppi so me tut prepricali. bom verjetno vzel kar tega. Hvala Smile
@mihaboy za gledanje filmov in igranje iger preko PS imam samsunga 65”, sem napisal model v tej temi nekaj strani nazaj. Nebi ga menjal za noben drug TV.
frapor, človeško oko vidi nekih 7 mio barv...ti pa pišeš o prikazu 1 milijarde...čisto nepomemben podatek katerega lahko prodaš ljudem, ki gledajo marketinške podatke in flyerje. Enako kot kak podatek ppi...folk pa gleda tv na 6m razdalje...razliko pa vidiš na 1m...ljudje ne vedo kaj pomenijo podatki, le številke so visoke ..kr neki.
https://acssony.si/kd-55xf9005baep-139cm...android-tv tole ali tole https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/qe...led-618696
Se mi splaca iz 50 na 55 incnega prehod?
kaj se splača tebi, ne more vedeti noben on nas. Razlike je 12,7 cm diagonale, nekomu je to veliko, drugemu nič.
(15.11.2019 ob 14:36)pentax Napisal: kaj se splača tebi, ne more vedeti noben on nas. Razlike je 12,7 cm diagonale, nekomu je to veliko, drugemu nič.

Misljeno je bilo bolj v stilu, če je ze kdo imel tako menjavo....in ali se mu zdi to smiselno... Sam za 65 incnega nimam placa..
Za ta denar se ti veliko bolj splača vzeti OLEDa, ki je v vseh pogledih boljši od teh dveh:
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemni...ntent=pp_3
Ah, sem v petek ze kupil sonyja. Ce bo komu v pomoč, razlika 50 in 55 incev se kar pozna. Seveda ce gledas na isti oddaljenosti. Sicer pa sem zadovoln z nakupom.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »