Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Kateri led tv do 800eur

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri led tv do 800eur
Ja pol bom pa malo razmislil...
jaz imam na 1,5 m 40" tv za računalniški monitor
Na 2.5m vsaj 46 inch ali vecji
No kupili smo Panasonica AS650, 42" povsem dovolj za mojo razdaljo cca 2-2,5m. Z 3D se kaj preveč ne obremenjujem, če pa bi veliko tudi to gledal bi pa vzel 50". Smo kar zadovoljni, malo se še navajamo...Slabost so majhni podnapisi, katerih se ne da povečati, no nanj sem seveda priklopil media player brez katerega ne bo šlo...Je pa treba dobro kalibracijo narediti, da zadeva špila...
Litvak Napisal:Na 2.5m vsaj 46 inch ali vecji

se hecaš? se pravi da ker bom imel nekje 3 m do ekrana da lahko vzamem 50"? ma ata ima 46", brat je potem kupil 47", jaz pa moram seveda malce več ... da se ve, kdo ima daljšega. ekran seveda. :twisted:

ok, šala. ma res me zanima, ker včasih (30 let nazaj) smo na 3 m gledali 45 cm ekran, danes pa je že skoraj meter pa pol in se mi zdi to noro veliko.
Včasih je bilo tako, ker pač druga ni bilo oz. kar je bilo večje, je bilo zelo drago + bil je analogen signal z nizko ločljivostjo, katero je mala diagonala vsaj malce "zakrila". Sploh če si gledal še od malce dlje, je bila slika čisto ok. Danes so drugi časi in tudi če imaš tv samo za gledanje tv programa, se večina programov (vsaj ti, ki jih sam spremljam) dobi v HD. In da vidiš vse podrobnosti, je fino imeti velik tv precej blizu.

Sploh pa se tv ne kupuje vsako leto, tako da da že v štartu kupiš premalega, se zajebeš na srednji/dolgi rok, prišparaš pa skoraj nič... Sam vem, da manj kot 50" ne bi kupoval, tudi če gledaš samo iz 2m oddaljenosti.
zanimivo. hvala. v redu, vidiš detajle, ampak verjetno zgubiš nadzor nad sliko. vidiš potem posamezna drevesa, ne pa gozda.
no, bo potrebno kar v trgovino pa stol s sabo vzet in simulirat svojo bodočo dnevno.
Mozgani so mocna zadeva. In naredijo preklop na veliko tv v trenutku. Cim vecja tem bolje. Ne bo prevelika. Nic bat. Se noben jo ni za manjso zamenjal. Problemi s podnapisi so pa cudni... Je pa res da je dobro fajn pogledat kake zadeve tv podpira in predvaja in kaj noce...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Naj mi nekdo razloži poanto HD ločljivosti, ker je centrala predaleč nimam HD programov, z neta se mi tudi ne da downloadat filme po 15gb in več...Torej dati čim več denarja pa tudi če nikoli ne rabiš...kot imeti avto z 500 konji in voziti po gneči...Torej kolikor sem dal sam za TV je max...
dolga leta nazaj sem v BigBangu iskal najcenejši TV z velikim ekranom in slučajno je to bil en Daewoo DTP-28A7 in ga kupil. Zdaj bi ga pa zamenjal za modernejšega, pa ta vrag noče crkniti, pa ga za nalašč puščam prižganega tudi med nevihtami
firefly Napisal:Mozgani so mocna zadeva. In naredijo preklop na veliko tv v trenutku. Cim vecja tem bolje. Ne bo prevelika. Nic bat. Se noben jo ni za manjso zamenjal. Problemi s podnapisi so pa cudni... Je pa res da je dobro fajn pogledat kake zadeve tv podpira in predvaja in kaj noce...

Če ne rabiš ful HD potem vzemi tole PANASONIC plazma TV TX-P50X60E. V Harvey Normanu je 430€

LP Sandi
večino kod samsunga sem pogruntal. a še vedno nisem razbil kode za serijo in sicer za drugo, tretjo in četrto kodo.
če kdo ve na hitro, kje bi to našel prosim, drugače bom že naumil.

iz prakse pa - kakšna je razlika med 200 ali 400 hz tv? se pozna pri gledanju, branju hitro letečih podnapisov ipd. ali je to bolj samo za lažjo prodajo dražjih stvari?
Toel glede hz pomoje skoraj ne opaziš razlike...moja ima 1200hz....led tv...
imaš res 1200 ali 120?
verjetno ima panasonica, tako, da je skor zihr 1200.
Sicer pa, da prostavim svoje mnenje,,,,kupil 46 inch, danes bi vsaj 55 Wink je zadovoljiva a vseeno...( človeška glava nima meja - razen v denarnici Wink

pri hz je pa tako, da če igraš kake igre na playstation, xbox itd..se pozna, ostalo ne, saj imajo načeloma kakor je meni znano oddajanje na 50hz.... tako, da vsaka tv z lahkoto prežveči to Wink

aja pa končno vsem lep sončen dan...končnooooooo Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »