Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Kateri led tv do 800eur

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri led tv do 800eur
3D je samo opcija, torej ni nujno da jo uporabljaš.
Itak ne delujejo "vsakdanji" programi, rabiš vsebino imet posneto v 3D (beri: blu ray DVD v 3D).
F6500 je dobra izbira ,razen velikost ekrana preveri če ti ustreza,ker 46 col je za nekje 5m.
Tudi jaz gledam Samsung TVje diagonala 55. Na voljo je kar nekaj modelov, med njimi skoraj ni razlik, še največja je razlika v ceni. Gledam modele 55F6750, 55F6500, 55F6510, 55F6470.
Poleg razlik v frekvenci in 200€ kaj več nisem našel.
Mi lahko kdo bolj natančno pove kaj razlika v praksi?
http://www.mediamarket.si/ads.html&query=55F6750
http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje ... _1945.html
http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje ... _1945.html
Razlike si že sam ugotovil zdaj še smo cene primerjaj.Če ti odgovarja velikost ekrana je ta model dobra izbira,ker 55 je kar nekaj.
če hočeš imeti najvišji rang glej samsung, malo "nižji" oz. nekje v enak rang spada tudi sony. potem malo slabše so kakšen panasonic, lg. najslabše pa philips.
film s podnapisi na nekaterih philipsih je prava umetnina če jih prikaže. kot da je tv že 100 let pred drugimi. skratka če nočeš izgubit živcev ne glej philips. kolega ga je po dveh urah nesel nazaj ker je zgubil živce ko mu podnapisev ni predvajalo pa po netu iskal rešitve in ni nič pomagalo.
Po mojem mnenju bi se priporočal kakšen Samsung smart TV. Imaš lahko ethernet vhod, nekateri pa tudi wireless (če ga imaš doma). Seveda tudi USB vhode, ki se nahajajo ob strani TV-ja (zelo dobro, če je TV montiran na stenski nosilec) in po mojih izkušnjah zelo dober.
Imam Samsunga UE40D6770 ima vse zgoraj našteto in še več,star dve leti,do sedaj dela brez problema.Novi modeli (če se ne motim od modela 6500 naprej) imajo možnos priklopa brežične miške in tipkovnice,pri starejših je bila možnost priklopa samo Samsungove tipkovnice.
Sej to je ravno tako že smart TV. Aja pa pozabil sem omenit še to, da problemov s podnapisi pri filmih še nisem imel, kot je nekdo povedal že, da jih philips ima. Seveda pa morajo biti podnapisi s končnico .srt in jih takoj zazna, drugače ne, no vsaj meni ni.
Vem, da je smart TV, ker sem ga tudi z tem namenom kupil.Glede napisov če gledaš filme prek računalnika moraš samo podnapise preimenovat pa dela vse ,ker sama TV saj moj ne podpra vseh kodekov.Jaz imam povezan TV v domačo omrežje tako da preko programa AllsHare dostopam do filmov,slik na diskih od računalnikov.
Kaj moraš preimenovat?
HDMI kabel povlečeš, pa gledaš vse, vsak kodek, vsak podnapis, vse kar hočeš.
Tudi na prastari ČB televiziji (ok, če ima HDMI).

Sicer pa tip provocira in vlači stare teme ven.
Najbrž bi rad tukaj tehniko prodajal, žal pa je malo švoh podkovan.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Fery
Kaj pa po tvojem provociram? Cat 5 ali 6 kable ima marsigdo vgrajene.Sam imam te kable in imam gigabitno domačo povezavo med računalniki ,za tv to ni pomebno, ker mislim da nima gigabitne kartice. HDMI kabel (nasploh je sedaj v uprabi 1,4) pa ni glih običaj, da bi ga vgrajevali, razen kakšna nadometna iprovizacija. Sicer jaz pišem o zadevi, ki jo poznam,sam uporabljam in je nikomor ne vsiljujem.Za tebe naj bo to stara tema ,sam pa vem da je to za masikoga novo.Programi kos so AllsHare, Serviio,Wild Media Server,............,se uporabljajo za takšne namene.
priporočam ikea led smart tv 116cm za 350 eur (50% znižan). ima tudi wireless za 20 eur doplačila (sicer ne rabiš, če imaš router blizu in povežeš preko kabla). kupil pred 1 mesecem, zelo zadovoljen. povežem preko telefona in gledam youtube ipd. brezžično dostopam do diska na računalniku. res impresivno, kaj dobiš za ta denar. slika zelo spodobna. siol itak zelo slabo kvaliteto slike pošilja (pa čeprav tudi hd), filme pa gledam divx, tako da zase ne vem, zakaj bi kupoval dražji tv.
2 slabosti:
- rumeni podnapisi pri divx filmih, ki jih ne znam spremeniti.
- počasno previjanje filma naprej (32x je max)
jani65 Napisal:Fery
Kaj pa po tvojem provociram? Cat 5 ali 6 kable ima marsigdo vgrajene.Sam imam te kable in imam gigabitno domačo povezavo med računalniki ,za tv to ni pomebno, ker mislim da nima gigabitne kartice. HDMI kabel (nasploh je sedaj v uprabi 1,4) pa ni glih običaj, da bi ga vgrajevali, razen kakšna nadometna iprovizacija. Sicer jaz pišem o zadevi, ki jo poznam,sam uporabljam in je nikomor ne vsiljujem.Za tebe naj bo to stara tema ,sam pa vem da je to za masikoga novo.Programi kos so AllsHare, Serviio,Wild Media Server,............,se uporabljajo za takšne namene.

Ne mu zamerit. Fery je še na Divx :mrgreen:
@jani65
Preden se preveč obremenjuješ z mano, bi lahko pomislil, koga imam v mislih.

Na Divx trenutno ravno ne (včasih tudi), se pa pripravlja na Divx 4K.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ne spremljam ravno tehnologije in novosti kar se tiče tv, vseeno pa me zanima ali že obstaja, da lahko prek wireless-a dostopaš do laptopa, kot npr sedaj ko se priklopim na tv prek hdmi in potem gledam film?
Druga stvar pa je še ali je veliko modelov, ki imajo možnost wireless antene, da ti ni treba kablov povsod vleči, ampak le priklopiš v elektriko.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »