Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Pralni in sušilni stroj oblečena v keramiko - pult

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pralni in sušilni stroj oblečena v keramiko - pult
Papež, po govorjenju sodeč bi rekla, da sodite v srednjo starejšo generacijo, saj zvenite kot moj oče, ki ima alergijo na arhitekte. Smile Lahko si mislite, da v času dokončanja našega stanovanja nisva bila v najboljših odnosih, saj je želel vsako stvar poenostaviti, z letvicami zakriti, če pa to ne gre, potem uporabimo pa silikon ali purpen. Sad Na srečo sva z možem kompatibilna in sva se skupaj plazila po kopalnicah in premikala ploščice in kartone, da sva naredila fugo, ki pride ravno na sredino pipe ...
[quote="Anja
Joj kar po tleh se valjam LOL ... a veš da imam tudi jaz doma pozidan pult oblečen v keramiko okrog pralnega in sušilnega stroja in ravno zaradi lovlenja fug je okrog njiju mal več prostora ... sva se pa pred prvo položeno ploščico s keramičarjem pol dneva z metrom prestavljala po kopalnici, prestavljala bloke siporeksa in računala kako bi se najboljš izšlo s fugami ... tak da jaz vem kaj govorim :wink: :lol: :mrgreen:[/quote]

:oops: Ne bi vedel, me še nisi povabila na kavo!
Predvidevam pa vseeno, da si pult delala in gradila v neki fazi, ko se je kopalnica delala in ne 8 let po končanih delih, kot naš avtor teme.

In ja vidiš - se bom spet ponavljal - jaz namesto kartona in siporexa raje v fazi načrtovanja uporabljam "acad" in kak 3D program, pa je vse jasno že na papirju.

In ja - zaradi tega ne razumem, no ja, saj sem se med tem ža navadil, ko me ljudje gledajo kot "marsovca", ko jih ob takem načrtovanju na papirju sprašujem kakšno opremo bodo imeli in kje si kaj želijo in kako si želijo.

:oops: Je vedno veliko začudenja. Pa čak mal, mi se zdej tlele pogovarjamo o temeljih, pa o naklonu strehe in o stenah - ti bedak pa nas sprašuješ, kakšne ploščice bomo imeli in kako kad in kak umivalnik?

Ja morda je slišati neumno, ampak projekt se dela od zunaj navzven, ko je to nekako dorečeno se gre od znotreaj navzven, pa je zunaj spet vse drugače in se gre še enkrat od zunaj navznoter in .................. tako par krat. Da na koncu vse štima in ob gradnji pade skup kot "ata na mamo".

8) Smeh pa je tudi menda pol zdravja ............... se strinjava ne-de? :wink:
lanatri Napisal:Papež, po govorjenju sodeč bi rekla, da sodite v srednjo starejšo generacijo, saj zvenite kot moj oče, ki ima alergijo na arhitekte. Smile Lahko si mislite, da v času dokončanja našega stanovanja nisva bila v najboljših odnosih, saj je želel vsako stvar poenostaviti, z letvicami zakriti, če pa to ne gre, potem uporabimo pa silikon ali purpen. Sad Na srečo sva z možem kompatibilna in sva se skupaj plazila po kopalnicah in premikala ploščice in kartone, da sva naredila fugo, ki pride ravno na sredino pipe ...

:mrgreen: Žal sem eden od tistih, na katere ima tvoj oče alergijo. :oops:

Bi bilo pa vseeno zanimivo spoznati tega tvojega "fotra". Namreč, mislim da možakar morda malo drugače gleda na stvari, kot ti.

Ja, sej ne rečem - perfekcionizem - ja no ja. Jaz bi bolj rekel "korektna izvedba", in nikakor ne šlamparija.

Se pa je velikokrat za vprašat, do kam in zakaj terat "perfekcionizem" u nulo in za kakšno ceno.
Dejstvo pač je, da se da vsako, ampak vsako še tako perfektno narejeno zadevo - narediti še bolje. Vprašanje in to realno, pa je do kje ali do kdaj se to greš in kdaj je dobro, Itak pa nič ni za večno.

Zdej kaj je po tvojem starejša srednja generacija - tudi ne štekam. Generacija definitivno sem, starega se ne počutim, če pa pomislim, koliko let imam še do penzije ................ sem pa pravzaprav še "mladinec". :lol: :lol:
Papež, se opravičujem za napačna predvidevanja.
Pripisala bi vam leta okrog abrahama. Smile Smile

Moj fotr je čisto fajn možakar in zelo spreten ter praktičen, noče pa razumeti, da se je kdaj tudi vredno potruditi za lepši rezultat, ker je dobro že dovolj dobro, važn, da deluje. Na tem mestu tudi največkrat pride do navzkrižja interesov. Npr. če sta dve stropni svetilki v prostoru, je to po njegovem mnenju že dovolj. Ambientalna razsvetljava z ledicami je zanj nepotrebno zapletanje elektroinštalaterskih del, čeprav priznava, da je naša dnevna prav prijetna. Lahko si mislite, kako je bil navdušen, ko sva z možem prinesla domov 'zvezdnato nebo'. Sta pa fotr in mož pri opravilih zelo dober tim - fotr ima veliko znanja in izkušenj, mož je zelo natančen, kadar pa potrebujemo silo, pokličemo še tasta. Smile Ta pa podere vse - tudi tisto, kar ni potrebno. Smile
Vidim, da se je razvila kar pestra debata, pohvalno :wink:

Ja moram reci, da sem z koncnim rezultatom zadovoljen, in da sem se trudil narediti cimbolj enostavno brez kaksnih zapletenih linij in kotov. Napacno postavljenih fug pa se itak ne bo videlo, ker bo vedno kaj na pultu ( pa res je kot pravi Papez, da ce bi ujemale na steni se nebi z malimi na robu Idea ), se pa seveda zavedam da bi se dalo narediti lepse in bolje, ampak bolj funkcionalno pa tezko.

Nisem pa se uspel pospravit pa poslikat se ostalo, upam da mi uspe cez vikend Confusedhock:
Citat:Pripisala bi vam leta okrog abrahama.

8) Brez polovičke in brez "glasu ljudstva", je odgovor popolnoma pravilen! :wink:

Citat:kadar pa potrebujemo silo, pokličemo še tasta. Ta pa podere vse - tudi tisto, kar ni potrebno.

8) No, tale model, mi je pa še bolj všeč. Vsaj po tvojem opisu sodeč! :lol: :lol:

:oops: Ampak zdej smo pa že čist "of topic".
Airborne Napisal:Vidim, da se je razvila kar pestra debata, pohvalno :wink:

Ja moram reci, da sem z koncnim rezultatom zadovoljen, in da sem se trudil narediti cimbolj enostavno brez kaksnih zapletenih linij in kotov. Napacno postavljenih fug pa se itak ne bo videlo, ker bo vedno kaj na pultu ( pa res je kot pravi Papez, da ce bi ujemale na steni se nebi z malimi na robu Idea ), se pa seveda zavedam da bi se dalo narediti lepse in bolje, ampak bolj funkcionalno pa tezko.

Nisem pa se uspel pospravit pa poslikat se ostalo, upam da mi uspe cez vikend Confusedhock:

8) To je "moška beseda", evo sem rekel Mars/Venera, mormo tud "desci mal bit medsebojno solidarni! :lol: :lol:
Jah saj vemo, da smo sibkejsi spol, pa mormo skup drzat Big Grin
:evil: A si mogu to zdej tle povedat?

:roll: Pa to se ja ne razlaga!

Na, zdej pa vejo. :roll: :lol: :lol:
Smile Potem sem pa zelo natančno brala vaše odgovore, da sem tako zadela.

V primeru očetov bi rekla, da 'gradbena specializacija' ustreza natančnosti oziroma značaju. Tast ruši, fotr pokriva groba montažna dela, mož pa zaključna dela. Ja, sta modela, vsak po svoje. Smile Malo smo zašli.

Znanstvene raziskave so dokazale, da je v primeru hormonskega ravnovesja moški spol zares šibkejši. Samo pomislite, kako prebolevajo gripo moški ali pa ženske. Zdaj smo pa zares zašli. Smile
Ne, nikakor - sploh nismo zašli. Še zdaleč ne.

To o čemer "kvačkamo" je včasih odločilni faktor pri sami gradnji.

Ti imaš očitno v svojih sorodnikih in partnerju - seveda da tebe sploh ne omenjam - "dream team". 8)

Vsak od vas v mozaik prida svoj kamenček in na koncu je celota "perfektna".
No ja, lepo ste razpisali glede moško/ženskih del .
Da preidemo še na uporabni del: glede na moje slike in izvedbo, ko nisem naredil nobene odprtine na pultu za zračenje, se mi pojavlja vprašanje: je sploh (nujno) potrebna ta odprtina ali ne? Namreč pralni stroj se ne segreva toliko, da bi moral imeti predvideno ekstra prostor ali hlajenje (vsaj v navodilih ni bilo opisano), sušilni stroj pa ima vsaj pri meni izpuh toplega zraka na sprednji strani spodaj.
PS: pomembna mi funkcionalnost, potem šele izgled :lol:

LP
Kremenček, pri mojem sušilcu gre čez odprtino za hlajenje v pultu, med delovanjem kar dosti vročega zraka ven, tako da je kar prav, da je luknja. Ne vem pa kako je s sušilcem, mogoce v navodilih piše ali mora imeti luft okoli ali je treba samo paziti da sprednja reža ni prekrita :?
Jaz nimam luknje za zračenje v pultu, imam pa sušilec tako obzidan, da je okrog in okrog minimalno 5cm zraka in dela že 7. leto BP.
Več glav, več ve ...
Bom pustil tako kot je, predvidevam, da nima biti kaj narobe.
Če in ako bo problem zaradi pregrevanja (pa mislim, da nima kaj biti), bomo premislil, kako rešiti nastalo situacijo.
A kakor je Anja napisala, ne vidim težave.
Airborne, hvala za informacijo.

LP

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »