Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Pralni in sušilni stroj oblečena v keramiko - pult

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pralni in sušilni stroj oblečena v keramiko - pult
Airborne Napisal:Papez46 tole so zelo koristni nasveti. Nisem pomislil na brušenje, primer in lepljenje sioreksa na ploščice. Če se bo dalo bi najraje uporabil 7,5cm siporeks, tako da skupna debelina z oblečenimi ploščicami nebo presegla 10cm širine. Če se bo dalo bom vseeno še dve palici zabil v steno kjer so vrata, ostali dve stranici pa s siporeksom. Ali je v tem primeru tudi potrebno lepljenje siporeksa na ploščice? S čim je to najbolje narediti, kar z lepilom za ploščice ali mogoče purpen?
lp

Ne zdej hrušk in bučk mešat!
Ok, 7,5cm siporex.
V steno ne zabijaj nič, ker ni potrebe.
Še enkrat;
- v vogalu označi z ličarskim trakom 8cm linjo od stene, kjer so vrata, in 8cm po vertikali. Keramiko, ki je na steni z vrat, prav tako označi 70cm od zadnje stene - do višine gotovega pulta.
- to vse skupaj "pošmirglaj", da spraviš stran glazuro.
- Enako naredi na delu druge noge, le da samo na tleh in po steni.
- Za lepljenje siporexa je najboljše gradbeno lepilo
- premažeš z prajmerjem za nevpojne podlage
- v vogalu siporex lepiš na tla, zadno steno in na celotno steno, kjer so vrata - z gradbenim lepilom. Ne pozabi plošč siporexa predhodno navlažiti
- ostalo sem opisal že prej
- ker boš na to lepil keramiko, priporočam, da siporex pred lepljenjem keramike prevlečeš z gradbenim lepilom in mrežico, da bo imela keramika mir, ter da ne bo pokalo.
@Papez46, razumem :wink: . Ce mi tole uspe obljubim da prilepim sliko koncnega izdelka sem :wink:
Tudi mi smo izdelali pult v kopalnici. Naredili smo samo eno nogo iz siporeksa (levo umivalnik, desno pralni stroj s previjalno), na vrhu pa dali več zlepljenih plasti mavčnokartonskih plošč, obdanih z mrežico. Brez zaključne keramike je pult zdržal težo odraslega moškega.
@Lanatri

Ali ste potem pult oblekli v keramiko in ali je kaj popokalo. Koliko casa pa ze imate ta pult? Je pa to sigurno zelo cista opcija za izdelavo.
Lp
@Papez46 Ali je Uzin pe 370 predpremaz ok za tole mojo zadevo? Sem ravno pred nabavo materiala.
Živjo,

ja, pult (in noge ter vse površine) smo potem oblekli v keramiko. Ker je samo ena noga na sredi, so na spodnji strani kovinski profili, ki dodatno podpirajo zgornjo mizno ploščo. Pult stoji od leta 2006, vendar niso v tem času nastale nobene razpoke.
Airborne Napisal:@Papez46 Ali je Uzin pe 370 predpremaz ok za tole mojo zadevo? Sem ravno pred nabavo materiala.

Je ta prav. :wink:
Ok, sem se lotil po vaših navodilih (Papež hvala Big Grin ) in zaenkrat je nastal pult z nogami iz siporeksa v L (ob steni in ob strani) in betonsko ploščo debeline 7,5 cm. Na steno kjer so vrata mi je v steno v višini pulta uspelo zabiti dve 12mm palici, tako da je podpora tudi na tej strani. Zaenkrat še čakam na dobavo ploščic (se da še dobiti isti model), potem pa se bom prvič v življenju lotil še polaganja Confusedhock: .

Ali je pametno na nogo iz siporeksa dati še mrežico in lepilo, da bi ploščice bolje prijele? Ostalo mi je še lepilo za siporeks, ki bi ga uporabil za to, ali to ok ali rabim kaj drugega?

Razmišljam še da bi nekako zaprl še režo med kadjo in zunanjo nogo pulta v višini robu kadi in vse skupaj oblekel v ploščice, ker je sedaj med banjo in nogo samo kakih 8cm lufta, da bi bila nekakšna polička od roba banje do roba noge, če je razumljivo kaj imam v mislih :?

No pa še malo slik:

[Slika: pult1.jpg]
[Slika: pult2.jpg]
[Slika: pult3.jpg]
[Slika: pult4.jpg]
[Slika: pult6.jpg]
[Slika: pult7.jpg]
[Slika: pult9.jpg]
Joj, koliko vzorcev, barv in različnih velikosti ploščic na kupu.
Ob tem pultu bi morali imeti ravno kad, ne zaobljene.
Zakaj nimate priključka za strojem, ampak nad pultom?
@Lanatri . Tale tema ni ravno namenjena predstavitvi najbolj stilsko urejene kopalnice, ker to dobro vem da ni. Ceprav se ne tice teme bom vseeno odgovoril na zastavljena vprasanja. Kad smo ob postavitvi kopalnice pred osmimi leti izbrali glede na prostorske zahteve (kotna oblika potrebuje manjso dolzino daljse stranice, ob tusiranju manj sprica ven, pa tudi nismo vedeli, da bo tam pult cez osem let. Namesto susilca je bil prej bide. Barvi ploscic v kopalnici pa sta samo dve :wink:

Bom pa ko bo vse koncano poslikal celo kopalnico, ker na teh slikah res zgleda prevec nakiceno.

In ja ce bi danes delal bi verjetno drug stil izbral, ampak mi je vseeno vsec. Ventil za vodo je bil tam ze prej in ob prenovi nismo pomislili, da bi bil nizje, kar bi bilo vsekakor lepse, ne pa tudi lahko dostopno v primeru tezav, sploh zdaj ko je pult.
Airborne Napisal:Ok, sem se lotil po vaših navodilih (Papež hvala Big Grin ) in zaenkrat je nastal pult z nogami iz siporeksa v L (ob steni in ob strani) in betonsko ploščo debeline 7,5 cm. Na steno kjer so vrata mi je v steno v višini pulta uspelo zabiti dve 12mm palici, tako da je podpora tudi na tej strani. Zaenkrat še čakam na dobavo ploščic (se da še dobiti isti model), potem pa se bom prvič v življenju lotil še polaganja Confusedhock: .

Ali je pametno na nogo iz siporeksa dati še mrežico in lepilo, da bi ploščice bolje prijele?
Če ti je ostalo lepilo, kar naredi. Pa ne zaradi boljšega oprijema, pač pa da ti "kahlce " ne bi pokale. Siporex je ena čudna stvar.............., tako da, ja, kar potegni lepilo in mrežico, potem pa keramiko gor.
Ostalo mi je še lepilo za siporeks, ki bi ga uporabil za to, ali to ok ali rabim kaj drugega?

Razmišljam še da bi nekako zaprl še režo med kadjo in zunanjo nogo pulta v višini robu kadi in vse skupaj oblekel v ploščice, ker je sedaj med banjo in nogo samo kakih 8cm lufta, da bi bila nekakšna polička od roba banje do roba noge, če je razumljivo kaj imam v mislih :?
Ena varianta je, da se greš "krojača", iz kartona naredi šablono, potem pa morda iz OSB plošč neredi celo "škatlo" in zapri klin med kadjo in steno pri pultu. Samo polička bo "štala", težko jo boš fiksiral, pa še svinjarija se ti bo nabirala v globini, katero bo "pucal" kdo? To škatlo potem lepo skupaj z pultom obleci v keramiko - in si zmagal.

8) Si pa tole dobro izvedel. Kapo dol. :wink:
Jaz bi se tega, če bi se že moral, lotil s knaufom. Konstrukcijo bi naredil malo bolj nagosto na tla in steno pritril z namenskim limom in vijaki.
Narjeno bi bilo v enem dnevu z pol manj svinjarije.
Ampak vsak po svoje Smile
Papež Big Grin , bomo videli kako mi bodo ploščice uspele.

Papež in Slocop tako sem mislil ja, ne narediti samo poličko ampak da se zapre cel del (klin) pa v višini banje obleče v keramiko s strani in na vrhu. Verjetno bom kar s siporeksom in lesom zaprl, ne bo velike teže in površine tam :? .

PS. Preko zs sem dobil tudi nasvet da bi vzel dovod hladne vode iz neuporabljenega dovoda za bide, zgoraj pa se z rozeto blindira. To je vsekakor bolje s stališča estetike, ni pa tako dostopen ventil :? Bom naredil luknjo v siporeks pri dovodu za hladno vodo bideja, pa lahko potem še prestavim.
lp
Tako pa sem spacal skupaj še polaganje ploščic Big Grin Šlo je sicer zelo počasi, z ročno rezalko iz baubau-a za 15EUR, ampak saj se ni mudilo.

zaprl sem režo med kadjo in pultom s siporeksom in vse prevlekel še z mrežico in lepilom:
[Slika: p1-1-2.jpg]

nato sem začel s polaganjem:
[Slika: p2-2.jpg]

to je bilo narejeno v prvem vikendu:
[Slika: p3-3.jpg]

nato pa čez en teden še ostalo:
[Slika: p5-5.jpg]
[Slika: p7-6.jpg]

Za blendo luknje za vodo in kable sem uporabil alu okvir vgradne lučke :wink:
[Slika: p10-7.jpg]
[Slika: p11-8.jpg]
[Slika: p12-9.jpg]
[Slika: pp1-10.jpg]

Še enkrat hvala vsem za nasvete, brez tega ne bi zmogel sam narediti.

lp
Simpatičen rezultat Smile
Mogoče bi bil malenkost še bolj simpatičen, če bi se nove fuge bolj ujemale z obstoječimi.
Več glav, več ve ...

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »