Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Prenova kopalnice - vaše ideje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prenova kopalnice - vaše ideje
Zdravo,
Mi imamo enako kopalnico, le zrcalno. Ker naš čaka prenova, bo ta tema zelo prav prišla. Prebral sem vse in so ideje res super, ampak imam eno vprašanje: glede na to, da sta izbrala tuš dolžine 100cm, umivalnik je globok okoli 50cm, koliko so dejansko široka vrata tuš kabine?

Pa še nekaj me zanima: Kako sta imela narejen odtok za podometni kotliček? ali je bil odtok že obstoječ v steni ali v tleh?

Če imata kakšno sliko kopalnice, se priporočam Smile

lp
Živjo.

Tudi sama sem pregledala dobršen del te teme in sem navdušena nad nekaterimi odzivi - celo tako, da sem se lotila izrisa tlorisa svoje bodoče kopalnice (in wc-ja) in bom nadvse hvaležna za kakršnokoli idejo/predlog, kako vanjo "stlačiti" sledeče (z leve proti desni je kopalnica, poleg pa ločen wc - tam bo tudi po prenovi samo wc. Naslednji prostor ima vhod z druge strani in je shramba - tako, da ta ni del "kopalnice). Torej v kopalnico (prostor z zaobljeno steno, ki je trenutno še ni, vendar je v planu) bi želela spraviti:
pralni stroj (60x60cm),
po možnosti še sušilni stroj,
vertikalni bojler (80 l),
bide,
umivalnik,
tuš kabino oz. "walk in" tuš,
košaro za perilo,
radiator najmanjši možen - trenutno sta notri samo dve cevi in zadoščata za ogrevanje, tako, da radiator verjetno niti ni nujen,
kakšno omaro/predal/police.

Odtoki, cevi in elektrika v trenutnem stanju so nepomembni, ker je v planu kompletna adaptacija in bomo vse menjali/spreminjali. Gre pa za (mikro) kopalnico v bloku iz leta 1966.

Kakršenkoli predlog/ideja/domislica bo več kot dobrodošel in se zanj(e) že vnaprej zahvaljujem!

Prilagam izris z merami, ki sem ga izrisala v google sketchup-u.

Priložene datoteke
.png   kopalnica_dimenzije.png (Velikost: 64,53 KB / Prenosi: 1262)

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »