Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Prenova kopalnice - vaše ideje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prenova kopalnice - vaše ideje
Glede premikanja stranišča - naš blok se je takrat odločil, da bomo zaradi starosti zamenjali glavno kanalizacijsko cev, samo premikanje stranišča pa je odvisno od debeline tlaka, saj je treba zagotoviti ustrezen padec. Menjava glavne cevi krepko poseže tudi v (običajno) spodnje stanovanje, saj je treba veliko odkopati.

Meni se zdi nasvet glede razporeditve in ploščic odličen.

Moja tašča ima popolnoma enak tloris in postavitev priključkov, vendar nasproti vrat precej ponesrečeno obliko okna - postavljeno je pod strop, drugače pa je ozko in ležeče ter širše kot pralni stroj.
Sem površno prebrala Smile
Mi je res zelo všeč, da se vas vedno več odloča za čimmanj ploščic v kopalnici! Osebno me takšne povsem oblečene v ploščice delajo že kar malo živčno Smile Prijetnost bivanja je povsem druga, tudi čiščenje doprinese nekaj.
Glede barv ploščic se strinjam s Kate, kakršnakoli nevtralna (bež, krem, kava, kakav, nežno rjava...). Stene lahko tudi, je pa plus, da v kolikor si zaželite malo več barv v kopalnici preprosto prebelite stene s kakšno nežno turkizno, mentol zeleno ali kaj podobnega. Da pri uporabi wcja nese tudi po stenah se mi zdi pa malo težka tudi če so okrog ploščice - si ne predstavljam da bi morala doma to čistit za najdražjim Smile Nekaj osnovnih manir pa menda le premore Smile
Glede omare je precej money saver varjanta da vam v kakšnem Slovenialesu ali podobni trgovini narežejo iverke po meri in jih tudi zarobijo in naredijo vtore za pante, sami pa doma sestavite po principu Ikeje. Če bo barva omare ista kot barva stene, se bo povsem zlila z njo in bo precej neopazna.

Priložene datoteke
.jpg   20130725052929.jpg (Velikost: 33,25 KB / Prenosi: 4352)
Pozdravljeni,

odločitev je že skoraj padla in sicer za takšno postavitev, kot jo je predlagala Kate. Pralnega stroja in bojlerja ne bi skrivali v omaro.

1. Kabina bi bila 110 cm * 80 cm. Pod vprašajem je širina vrat v kabino - 60 cm bo morda preveč, ker bi se lahko zgodilo, da se vrata zaletijo v umivalnik (lufta je cca 5 cm, če ne upoštevam ročajev na predalih, globina elementa je 45 cm). Se vam zdi 50 cm za vstop v kabino dovolj? (zadnja slika). Če bi bilo 50 cm kritičnih, bi se lahko 60 cm vrata odpirala navznoter, vendar je malo nerodno, ker se moraš obračati in izogibati vratom, ko stopiš not. Lahko pa se na tla namesti tisti "štoper" za vrata... na takšno mesto, ki ni moteče, ko stojiš pred umivalnikom...?

2. Izbrali bi belo pohištvo http://www.gorenje.si/dom/kopalnice/standard/quadra, 60 cm umivalnik, omarica z ogledalom in viseči element, ki je na drugi sliki (pod visečim elementom bi stal koš za perilo ali pa bi se viseči element namestil nižje in bi koš stal pred pralnim strojem).

3. Izbrati pa je potrebno še keramiko. Ker imamo pri ploščicah kar proste roke, glede na to, da bo pohištvo belo sem razmišljala o temnejših ploščicah po tleh (na linku temne 30*60) in svetle po steni (city 42 in city 42 line) http://www.gorenje.si/dom/keramika/kopal...ogram/city.
Mogoče znotraj po tuš kabini temnejše ploščice City 42S, da ni preveč dolgočasno oz. "belo"? :?

4. Kakšno barvo na stene kjer ne bo ploščic? Je v kombinaciji z zgornjimi ploščicami preveč dolgočasno, če so stene bele? Kakšna barva bi se ujemala? (Da le ni preveč kričeča/močna za tako malo kopalnico).

5. Kam barvo? Na prvi sliki je opcija (siva barva zgolj za prikaz), ki ste jo predlagali. Umivalnik je na višini 90 cm (primerno visokim ljudemSmile), zob oz. podometni kotliček pa je visok 130 cm. Zob bi torej držal linijo, ki bi tekla pod omarico z ogledalom...

Upam, da se kdo prebije skozi vsa ta vprašanja in mi pomaga še pri tej dilemi...

Priložene datoteke
.png   Kopalnica_postavitev_.png (Velikost: 7,59 KB / Prenosi: 6)
.jpg   opcija1.jpg (Velikost: 78,91 KB / Prenosi: 4272)
.jpg   opcija2.jpg (Velikost: 78,4 KB / Prenosi: 4272)
Tudi umivalnik se lahko pritrdi na tak podoben geberitov nosilec (ali od kakšne druge firme) kot wc in se tako ta "polička" vleče, na enaki višini, kar od wc-ja naprej mimo umivalnika vse do tuša - tako imaš pri umivalniku tudi že kar poličko za odlaganje (glej prvo slikco). Če vam je problem odpiranje tuš vrat, da se ne zaletijo v umivalnik, potem naredite odpiranje z drsnimi vrati, mogoče celo odpiranje v tem zunanjem vogalu.
Glede barv ploščic - te so pa zdaj čisto drugačnega stila kot prej - bolj temno sive v kombinaciji z malo umazano belo - tu zraven pa res (če ne želiš kričeče kopalnice) paše le še kakšen bel ali siv odtenek, ostalo se mi zdi, da bi se hitro teplo s tema dvema barvama - pa tudi preveč različnih barv za tako majhno bi delovalo že kar malo preveč "neurejeno, moteče, kičasto". In, ja, mogoče temnejše ploščice po tleh, po steni z wc-jem, umivalnikom in tušem pa svetlejše - mogoče zgolj narediš kak pas temnejših ploščic pri wc - ju in tušu - nekaj podobnega kot je na spodnji slikci, tako, da malo razbiješ svetlo barvo po stenah. Po ostalih stenah pa kakšen svetlejši odtenek bele ali čisto svetlo sive (morda bi znala pasat tu zraven kakšna nežna turkizna barva? - bi bilo smiselno to prej sprobat).

Priložene datoteke
.jpg   badezimmer-03.jpg (Velikost: 203,28 KB / Prenosi: 4251)
.jpg   BadezimmerZiilgarte.jpg (Velikost: 151,34 KB / Prenosi: 4251)
Se strinjam s Kate glede barvnega nasveta, vendar samo s to razliko, da bi turkizno barvo raje dala na brisače, stene pa ohranila bele.
Za vrata smo zaradi izkušenj oz. težav, ki jih imamo s čiščenjem drsnih vrat (sicer plastičnih), razmišljali, da so boljša klasična vrata.

Če bi naredili poličko tudi pri umivalniku bi se s tem povečala globina umivalnika in bi vrata "trknila" v omarico z umivalnikom... Se mi pa zdi, da je bolj praktično za vstop v kabino, da se vrata odpirajo proti umivalniku in ne proti pralnemu stroju..
Mislim, da pridobiš malo več prostora za vstopanje in izstopanje iz kabine, če imaš drsna vrata, zato sem jih tudi omenila. V mislih pa sem imela nekaj takega (glede odpiranja), vendar z drugačno tuš kadjo:
http://www.kolpasan.si/izdelki/tus-kabi ... s-90-horon

Kaj pa takale pregibna?:
http://www.kopalnice-prodaja.si/sl/izde ... oduct=1790
In, ja, turkizna barva bi bila boljša zgolj na brisačah.
Pozdravljeni.

Glede vrat v tuš kabino bi jih odpirala proti stroju - so lahko široka vsaj tistih 60 cm.
Pod stroj bi dala (npr. zidan) podstavek, pod katerega se lahko zapelje zabojnik na kolesih, v njem pa je prostor za čistila ali umazano perilo.

Dodatno omarico bi namesto na edino prosto steno raje obesila nad wc - bi morala biti nekoliko ožja, vendar manj napoto.

Radiator bi postavila tja, kjer je predvidena ta dodatna omarica (če je le mogoče). Če ne, bi na omenjeno mesto montirala nosilec za brisače, saj jih na radiatorju ne boste mogle sušiti (če pravite, da je problem stoječa uporaba wc školjke.

In edina stena brez ploščic je nasproti umivalnika. Tu si lahko date duška z barvo, še bollje pa s sliko, ogledalom,
npr: http://www.obesalnik-po-moje.com/ogledala.html

Sicer pa svetle - bele ploščice po stenah in temnejše, npr sive po tleh. Barve pa regulirajte z dodatki - tepih, brisače, ščetka za wc, wc papir, milnik, ...

Lp, M

Priložene datoteke
.jpg   zalA.jpg (Velikost: 47,04 KB / Prenosi: 4184)
Po dooolgem času moje poročilo glede kopalnice. Izgleda skoraj kot slikica, ki jo je prilepila Metka M, z razliko, da je pralni stroj na tleh in da je geberit polička samo pri wcju in ne po celi dolžini. Izbrali smo temne ploščice za tla, bele (lisaste) za steno (Ragno firma). Bela barva pride na steno kjer je bojler in na desno steno (od vrat). Na tisti steni bodo tudi obešalniki za brisače. Višina ploščic bo 2m. Tuš kad je 80*100, vrata se bodo verjetno odpirala kontra, kot je narisano na zgornji skici. Kad je v ravnini s ploščicami. Dodatnih omaric ni, le omarica z ogledalom in dva predala pod umivalnikom, ker je kopalnica res majhna in ni prostora. Če bo potreba, bomo dokupili še dvižni element in ga montirali nad wc (program Avon Gorenje).

Hvala vsem za nasvete in mnenja. Moram reči, da je to (oz. prenova celega stanovanja) kar zahteven projekt, ki zahteva veliko potrpljenja in živčkov! In pa novega znanja Smile
jaz bi na vašem mestu dav v levi kot pokončni bojler pod njim pa pralnega stroj, v desni kot pa bi lahko postavil tuš dimenzije 90*120. Od veceja do pralnega stroja pa vam še vedno ostane za lijak velikosti do 80 cm
Veverca, Alazova kopalnica že stoji oziroma je prenova zaključena.
Kaj ti pomaga večji tuš in umivalnik, če ti pa pralni stroj ne gre mimo. Smile
Prenova kopalnice zaključena, sem zelo zadovoljna s končnim izgledom!

Imam pa še vprašanje, če bi mi kdo znal pomagati - ali obstaja obešalnik za brisače (takšen kot za vrata), ki ga "natakneš" na tuš kabino? Debelna stekla je 6 mm. Gugl nič ne najde, ali pa jaz ne iščem prav... Sad Ve kdo, kje bi se dalo kaj takšnega dobit?
bi zadoščal ''hakelc'' za eno brisačo ?

Priložene datoteke
.jpg   4fdaf567ae68e_300_450.jpg (Velikost: 22,89 KB / Prenosi: 3008)
Bi blo fajn, da bi bili vsaj trije..

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »