Splošno > Sam svoj mojster
Presneta motorka - pardon, motorna žaga

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presneta motorka - pardon, motorna žaga
Makita (sicer je to Dolmar) je res zanimiva mašina - ima brat. Predvsem so izjemne motorne karakteristike - se vrti k vrag.
Kar pa je zanimivo - pomotoma je pripravil mešanico 3odstotno namesto 2 in ni vžgala sploh. Husquarna (obe) s tem nimata nobenih problemov. To seveda ne pomeni, da je H bošlja pa vendar je zanimivo, kako je Makita občutljiva kar se tega tiče.

Sem pa imel 1 popoldne v roki Husquarno 562Xp...še kot laik, ki to dela mogoče vsega 50 h na leto lahko rečem, da mašina za nekoga, ki do dela poklicno v nobenem primeru ni preplačana.
dejanmed Napisal:Saj sem gledal,ampak za 330 eur z poštnino,pa je nisem našel.

Ja trenutno je res ni je pa 366 in poštnina... je pa škatla sicer vsaj zame praktično neuporabna, ćago lahko daš notr če odstraniš list, to pa ne nameravam početi.

poizkusi tule

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... akita.html
Da malo zbudim mojstre. Nekajkrat je bila omenjena težava da žaga vleče postrani in napaka bi naj bila narobe nabrušena veriga. Nihče ni točno povedal kaj narediti kako brusiti če ti vleče v desno ali levo. Bi bilo zanimivo vedeti kako ste to reševali kajti veriga sicer ne stane premoženje vendar jo zavreči po nekaj brušenjih tudi ni smotrno
Veriga mora biti nabrušena (čimbolj) simetrično. Vedno.

Če pa je utor lista / meča postrani obrabljen, pomaga samo menjava. Postrani se obrabi, če
- je veriga nesimetrično brušena
- in / ali če žage ne držiš prav, tako da pri vodenju meča sodeluje tudi teta Gravitacija.
Samo eno pravilo je, ostrina in enako-enakomerno zbrušeni zobje na obeh straneh in pod enakim kotom. Zdej sem pa že prepameten.Tudi men zavije, če izgubim stik z prvim napisanim stavkom.
Obstajajo tudi firme, ki ti za par evrov strojno nabrusijo verigo, ki si jo napačno brusil.
To da ne sme biti obrabljen meč je jasno, a če vleče v eno stran recimo desno, katero stran na verigi je treba potem bolj brusiti da se izravna, predpostavka je da je meč dober.
poglej zobe, tista stran ki je stolčena manj ostra moraš nabrusit- drugo stran pa toliko zbrusit da bodo zobje podobno dolgi na obeh straneh. če zavija v desno je desna stran skrhana, leva hitreje reže. Pa ne pozabi, če maš že malo zbrušeno verigo pobrusi zvrha globinske zobe.
http://www.gozd-les.com/gozdna-dela/goz ... nje-verige
Kako pa se je veriga brusila? Na roko s pilo ali strojno?
Strojno in vedno na istem stroju na enak način. Saj je včasih tudi malo zavila ko je bila veriga že čisto na koncu a tu mi je začelo po 3 ali 4 brušenju. Meč ni izrabljen ker je na njem prva veriga. To se mi ni dogajalo niti včasih ko sem brusil ročno. Ne vem kaj naj vržem stran meč, verigo ali brusilni strojček, res je poceni varianta iz Baumaxa in ga imam že kar dolgo in ni delal težav je pač treba malo potrpljenja pri nastavitvi
Kakšne oblike je pa kaj kamen, ga kdaj poravnaš?
Nabavil sem žago Silen Ranger, tudi zaradi mnenj na tem forumu, saj naj bi bila več kot dovolj za moje potrebe. Ob prvem zagonu sem z nje odtrgal tako ščit za roko kot ročico za vžig. Ker sem delal z žago sem bil previden in nisem silil, pa se je plastika kar lomila kot karton. Česa takega nisem doživel še nikoli, pa že dolgo žagam in to z različnimi žagami. Pri 2,2 kW moči bi človek pričakoval vsaj malo močnejšo plastiko od te žalosti. Pri lomu mi tudi podaljšana garancija prav nič ne pomaga, zato imam stroške z žago že po prvi testni uporabi. Upam, da sem imel smolo z originalnimi plastičnimi deli in da bodo nadomestni mnogo mnogo boljši.
Nije žvaka za seljaka.
Kaj češ, je treba malo filinga imeti. Tudi za ginekologa ni vsak.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Hočemo fotke!
Kako lahko ob zagonu odtrgaš ščit za roke mi ni čisto jasno pa dobro. Je pa res da prve silenke so bile dobre, naslednja verzija ki je bila videti dokaj isto je bila že malo bolj plastična, tole kar se zdajle prodaja pa vidim da je spet čisto drug model. Verjetno zopet "cenovno optimiran." Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »