Splošno > Sam svoj mojster
Presneta motorka - pardon, motorna žaga

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presneta motorka - pardon, motorna žaga
Razmišljam Smile

Sem si tudi laksarco kupil na kabel.. samurja, je težka kabel smotan, samo imam samo za popravit ko neham za kaksnih 15 minut vseskup, samo vzge pa za vsako v prvo Smile
medo9 Napisal:Aleks: Če meniš, da je tvoja Stihl 042 jajca, to še ne pomeni, da so zanič MS261 ali pa MS171 :roll:.
ms serija so druge zverke, imajo cukrčke, elektronski motorni management m-tronic, pa elasto-start, ... 042 (pa cela serija navzdol, do vrtnih) je cela mehanska, zato se tudi "zaug" ročka rada zatika. in potem jo probaj vžgat.
Vsaka firma svoj profi program običajno dela sama. Hobi program pa delajo drugi, ki ga zapakiranega v različne plastike montirajo za različne blagovne znamke. Pihalnik listja sem povsem enakega kupil že v treh blagovnih znamkah, sedaj ga vidim kot Husqvarno... Pri žagah, kosilnicah, frezah je podobno....
Normalno, saj le tako se stvar tudi proizvajalcu izplača. In večinoma je povsod tako, da se iz hobi programa dela dobiček, profi program pa ustvarja ime. To je skoraj univerzalija pri vseh izdelkih, od avtov, športne opreme, mode do hrane (izjema so le proizvajalci, ki izdelujejo izključno omejene serije profi zadev, kar pa je bolj eksotika).
Lidlove so pošle....
Kakšne so pa kaj Iskrine bencinske motorke? Sklepam, da gre za licenčno izdelavo ali pač?
Že precej napisanega. Malce poišči... Gre zgolj za lepilne in ne licenčne zadeve (lepljenje etiket).... Od Iskre je ostala le še nalepka. Sem včeraj želel v Perlesu (Iskra ERO) nabaviti nekaj rezervnih delov, trgovina popolnoma prazna, le težkega betonsko kovinskega ogrodja pulta niso odpeljali. Kdo ve kaj več? Imam še polno teh strojčkov, jih bo treba ob vsaki najmanjši težavi proč metati?
Kupil mašinco v Lidlu v LJ, v petek mogoče sprobam... jebatga nekaj manj kot 60€ je vredna
Slučajno naletim na tole temo, pa me je zagrabilo da komentiram.
Osnova lastnikov motorne žage je VZDRŽEVANJE. Po enem dnevu dela obvezno čiščenje zračnega filtra, izpihavanje žagovine iz cilindra itd. Tudi občasno kakšna menjava svečke in filtra goriva ne škodi. Mazanje ležajev na sklopki in spredaj na meču...
Če se veriga ne zbrusi je problem v storilnosti Big Grin
Ob pravilnem vzdrževanju vsaka žaga čisto lepo dela od kikiriki večkotfer in raznih baubau žag pa do priznanih znamk.

Težava je lahko pri vseh žagah, ki dolgo časa stojijo v tem,da se posuši bencin iz uplinjača. Zaradi tega je potrebno nekatere žage dostikrat potegnit da vžge, pa tudi kakšne membrane v uplinjaču se deformirajo in se ne ustvarja več pravilna mešanca zraka-goriva.

No js sem mnenja da za dve deski prežagat na leto je dovolj žaga za 100€, za karkoli več pa vsekakor višji rang. Se le pozna uravnoteženost žage, manjše vibracije, okretnost...
Da še jaz nekaj dopišem.

Poleti sem kupil mislim da v Lidlu eno električno verižno žago. Kaj naj rečem, nekaj sva že skupaj prežagala pa jo lahko samo pohvalim. Z njo sem žagal razne drobnarije, skupaj kakšnih 5ur.

Pred kakšnim mesecem pa sem kupil še - Makita EA4300F38C - iz nemčije sem jo dobil skupaj s poštnino, dodatno verigo, pilo, oljem za verigo in mešanico v kovinski škatli za 330€. Cene pri nas... brez te ''dodatne krame'' in brez poštnine je 100 in več evrov več.

Zakaj sem kupil še tole? ker si z električno pač omejen na žaganje tam kjer je elektrika Smile

Potem sem šel v ''analizo trga'', vse te ranga 100€ - 200€ žage so plastične, kar je sicer ok če vemo za kakšno uporabo so namenjene. In namenjene so za občasno uporabo. Predvidevam da tudi to vsi vemo.

Vsi pa ne vemo kaj občasna uporaba pomeni, to kar večina misli da je občasna uporaba žal ni občasna uporaba.

To če gre Janez dvakrat na leto po dva dni za cel dan v hosto pripravit tistih par kubikov drv za zimo ni občasna raba. Občasna raba je pol do max eno urno delo, lahko tudi večkrat letno, ampak ne pa žaganje po cel dan v hosti. Razlika med kovinskim ohišjem in plastičnim pa je v tem da se plastično ko se pregreje deformira posledično pa se reč če nič drugega ne da več konkretno nastavit, trese, ropota itd...

No če je koga zanimalo zakaj sem kupil še makito Smile. Je pa že šla z mano v hosto, dela kot mora Smile.
Motorka mora bit dost močna nabrušena in imeti jo mora vrokah dec.
Kako se dela pa si poglejte na tem linku.

https://www.youtube.com/watch?v=Qajr7chnEjU
Kje pa si kupil omenjeno makito?
Treba znati nabrusiti, vsa umetnost je v brušenju vodilnih nožev in ne rezalnih.
Vodilni noži dovoljujejo iti v globino in za te nože se uporablja ploščata pila.
dejanmed Napisal:Kje pa si kupil omenjeno makito?

ebay.de
Saj sem gledal,ampak za 330 eur z poštnino,pa je nisem našel.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »