Splošno > Sam svoj mojster
Presneta motorka - pardon, motorna žaga

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presneta motorka - pardon, motorna žaga
Dolga leta sem žagal vse s Tomos 650. Predvsem drva zase. Pa še to vsak malo bolj kompliciran primerek raje naročim, da mi podere nekdo, ki to zna veliko bolje od mene in potem samo pospravim.
Za božička sem si kupil še stihl 180. Kar smejalo se mi je, ko sem s to igračko klestil. Res je, da neke moči proti 650 to nima, vendar so bile roke in križ zelo hvaležni. Nič več se nisem zbudil ponoči z mravljinčastimi prsti itd... Seveda bom 650-tko imel še naprej, ker za debel hlod prežagat ona igrača ni.
Ja, leta gor, teža motorke dol.
susa Napisal:
goldhorn Napisal:Pa težka ko satan.... :mrgreen:

Pa ne uničljiva Big Grin
Pred leti mi je za mojo "štilarco 045" inštruktor na tečaju rekel :neuničljiva ampak uničuje delavca.Zato imam sedaj za kleščenje in podiranje 251,za ražagovanje hlodov pa pride na vrsto stara mrcina.
Dobra misel: neuničljiva ampak uničuje delavca. Moram povedati ženi, ki "odobri" nabavo nove motorke (če pa ne odobri, pa naprej meče).
Malo oživljam temo...

Rabim verižno žago, za okoli hiše (kakšni kosi lesa deske ipd), mogoče kakšen meter drv za razžagat ipd.
Gledam McColloch bencinske žage 35cm, pod 200€, gledam no name žage pod 100€ in gledam električne recimo McCooloch za okoli 100€.

Vprašanje pa vem da je bilo že govora o tem pa vseeno.... kakšno novo mnenje ali izkušnja ne škodi.

A je ta vstopni model McColloch za 180 - 200€ isti drek kot žage po 100€? Raje potem kupim električno ?
Mchooloch je husquarna. Tud tamala husquarna je 200 eur. Jst sem se po posvetu sz prodajalcem (je kr dobro ocenil kaj rabim) namesto tamale husquarne kupil still spodnji srednji razred. Mislim da 2.2 kw. Ma nisem zihr... motorka je super. Res da jo rabim malo (zato se mi je zdelo se to prevec denarja) ampak prakticno vsakic ko jo rabim mi je "zal" da nisem dal se 300 eur vec za "profi" zadevo Smile
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
No to!
Za par desk in meter drv, če sploh, nikoli in nikdar ne rabiš profi žage ... Tako kot za prevoz do trgovine in nazaj ne rabiš Rolls Roycea. Če ga želiš za postavljanje je pa drugo.

Če imaš elektriko blizu kupiš električno žago, ki je najcenejša. Tudi moči so večje. Če rad kupuješ dvotaktol in bencin, pa kupiš manj močno bencinsko motorko za smešen denar. Praktično vse bencinske motorke v rangu do 200€ so identične (walbro uplinjač, avt. čok, plastično ohišje in alu motor). Najbolj važno ti je, da je stvar lahka (zelo dobro za recimo obrezovanje drevesja, kjer velike in težke motorke ne pridejo v poštev) in lahka za vzdrževanje (poceni veriga, svečka in meč).

Tudi kakšen Partner ali Lux Tools za 120€ bo čisto ok za to opravilo. Mimogrede, tudi Stihl za 180€ je praktično isti plastik fantastik kot prej omenjene motorke, le da se ime plača dodatno.

Jaz sem pred 2 leti kupil eno tako poceni motorko za probo (veter mi je doma izruval staro velikansko hruško in mi je bilo škoda uničevat Husqvarne, ker je bila polna žebljev in pizdarije) in moram reči, da sem zelo pozitivno presenečen.
Ravno opazil da imajo v Lidlu električno za 60€. Pač ne piše gor McColloch... mislim da bo za moje potrebe čist ok.
Električno na kabel bi odsvetoval... je hudič vedno tam, da je napoti.
Za okrog 200€ dobiš Stihl... ki ti bo vedno vžgal od prve :-D ... čeprav jaz vedno pogosteje opažam, da raje zalaufam MS261 kot 171 ;-)
Ko se človek lih odloči ga en post zjebe ;/
lej, kabel je ok samo za v delavnico....
mislim da ima svak Husqvarno 236, z njo ni kaj preveč nežen, tudi ni glih neki tip za šraufanje ali prijazno vzdrževanje, pa mu špila, mislim da ene 6 let po slab kamion drv pa ropotije okoli hiše.
Če pa jo majčkeno merkaš bo pa delala ohoho cajta.
Jaz podim 61 ff in pa Huso 445 farmer.... ampak glede na kubike zadnja leta gledam proti 550 xp
medo9 Napisal:Električno na kabel bi odsvetoval... je hudič vedno tam, da je napoti.
Za okrog 200€ dobiš Stihl... ki ti bo vedno vžgal od prve :-D ... čeprav jaz vedno pogosteje opažam, da raje zalaufam MS261 kot 171 ;-)
jajce. mam jaz stihl 042. čok še nikoli ni prav delal, oziroma, po vsakem popravilu dela kak dan, pa spet krepne. brez čoka do konca ga pa ni švarcenegerja da to jajco vžge. vedno samo sintetično dvotaktno olje, da ne bo kdo mislil da škrtam pri mazanju. težka je pa tolk, da jaz to komaj v rokah držim, za kako klestenje popolnoma neprimerna. drva raje žagam z električno motorko (s ta ozko ketnco) za 50€. meč ma 10 cm daljši od stihlove. tud z oljem je električna cca 3 krat bolj varčna kot stihl. stihlerca naredi kr meglico če ornk gas stisnem ... pravi serviser da je to normalno, ker drugače bo meč požrlo. pri električni, s katero narežem cca 20 krat toliko ur kot s štilerco, je meč še vedno cel, pa nič ne šprica olja.
kar se bencinarjev tiče, imam 9 let kawasaki laksarco. sicer vedno sintetično olje, ampak ima še ta prvo svečko, nikdar še odprta, vsako pomlad vžge na 3. poteg.
škoda da kawasaki ne dela motornih žag, to bi kupil.
Mah ne vem. Sem že pri več stvareh pogruntal da "poceni" "firma" ni vredna razlike. Sem imel bratovo motorko iz hofeja za 100€ in je delal bp, po dolgem počitku je tudi vžgala bp. Da je nebi uničil sem si kupil Solo za okrog 230€ in dela ko šus. Rabim pa ne veliko, bolj je štos da je ko rabim. No, ko sem omenil firmo - tast z eno prastaro štilarco, težko ko bik, in eno malo husqvarnico (ne vem modela) in jaz z svojo sva šla lepo v hosto. Štilarca je delala, a je bila težka, potem so bile še težave z mečem - gre počivat po pol ure. Husa je delala do prve grče (en vijak drži meč, pa še ta je plastičen za šteanje brez ključa), pa smo že šponal verigo. Potem je z vmesnimi postanki nekako delala, dokler ni začela zgubljat moči (doma ugotovil da se je zabil filter, posledično še mrežica na izpuhu). Po dveh urah matranja sem vzel svojo, ki je delal do teme. Enako je delal tista iz hoferja, le da je malce težja.

Skratka - če rabiš za hobi, sem še vedno bolj pristaš no name znamk kot pa zvenečega imena v vstopnem razredu, ker sem to ugotovil že pri več stvareh, ne samo pri motorkah. Tolikokrat kot je bila tastova husa na sesrvisu, bi že s kilometrino kupil še eno.
LP,
Samojed
Aleks: Če meniš, da je tvoja Stihl 042 jajca, to še ne pomeni, da so zanič MS261 ali pa MS171 :roll:

Samojed: jaz ne podcenjujem no-name žag, sem pa videl, kako se obnese Solo in še ena (mislim da partner ali nekaj takega). Oglasil sem se pa predvsem zato, da naj SloCop razmisli o električnem kablu.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »