Splošno > Sam svoj mojster
Presneta motorka - pardon, motorna žaga

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presneta motorka - pardon, motorna žaga
Tolk sitnosti in stroškov kot imam s zadnjo stihl še nisem imel z nobeno. 61ff stara 22 let dela bolje kot nekaj let stare motorke. Baje vse zaradi ”ekologije”....
Ballauf dej enkrat mal razstav okvir stran od tvoje sthil in "čungalunga"motorke pa boš videl kaka je drobovina... Kar pa se tiče napravljanja drv lahko pa mirne duše kako rečeva, saj jaz v gošo brez vsaj 4 verig, rezervnega meča in 2 motork sploh ne grem. Da o količini goriva nebi izgubljal besed.
mb207d

Motorka sestavljena ,razstavljena : ravno tam se vidi razlika med Fe,Al sestavnimi deli ali plastikfantastik.
Imajo pa res tudi novejše S... in H...... ogromno plastike, vendar tudi plastike niso kar vse dobre.
Delam v firmi kjer se brizgajo plastike in lahko povem ,da je velika razlika med njimi(durpolast, termoplast).

mb207d
Kakšno motorko pa imaš ?
Eni rabimo motorko za malo okoli hiše pospravit, pa pri gradnji bo prav prišla. Ne rabim pa super duper motorke za jurja, pa da bo potem v kotu stala. Ravno v tem je "point" poceni orodja. Ni za profesionalno rabo , ampak samo občasno in temu je tudi kvaliteta in cena primerna.
Sam imam motorko Silen. Kolikor sem jo do sedaj rabil, je delala brez problema. Kar ji je lahko v ponos je, da topla takoj vžge brez problema. Mrzlo je pa treba ene 2-3x potegnit, pa potem tudi vžge brez problema za razliko od očetove Husqvarne stare 25 let, kjer so stalno neki problemi. Je pa motorka že veliko skozi dala in pa oče uporablja bio olje Verigol, kar pa pravijo, da če motorka nekaj časa stoji, da ni dobro in se cevi za mazanje mašijo. Sam uporabljam sintetična olja in do sedaj BP.
Tako da vse ima svoj namen. Še najbolje je, da se poceni zadeve kupuje tam, kjer dajo 5 letno garancijo. Pa če se ti mašina stalno kvari, doplačaš in vzameš nekaj boljšega.
jaz imam od tašče sposojeno stihl, in lastno, kupljeno iz obija. stihl je taka podrtija da bokpomagej. in bila redno servisu, itd. res so vsi kosi iz kovin, a kaj to pomaga? še dekompresor ne dela več, pa ta žaga kljub siceršnji starosti ni 150 kubikov lesa narezala.

to iz obija servisiram sam, prav tako sam brusim verigo in, v kolikor je otrebno, popravim meč. kolikor s to žago narežem, bo kmalu prekosila štilerco in še vedno na njej vse dela.

sem tudi sicer, na tubi, gledal en nemški prispevek, kjer so testirali razliko med motornima žagama stihl in poulan (namenjeni za domačo uporabo). ni razlike pri porabi (poulan je imel iz trgovine ven celo mal boljšo verigo gor), razen v ceni. stihlova cena je cirka 3 kratnik poulanove ...
In smo spet pri tem, da imajo znane znamke samo visoko ceno, ki ne odraža razlike v kvaliteti? :roll:

Moja izkušnja z baubau žagami je pa drugačna. Sosed ima dve po 100€ in sem lepo videl, kako vžiga v primerjavi s štilarco. Najprej ni vžgala, ker je bila mrzla, potem ni vžgala, ker je bila prevroča itd.

Imam še eno starejšo jonsered, sem jo potegnil iz kota po enem letu neuporabe, nalil olje in mešanco, dobesedno dvakrat potegnil pod zauhom, tretjič brez in je zalaufala.

Seveda se pa strinjam, da je lahko baubau za razžagat 5m letno čisto OK.
Ampak prosim no, ne pretiravat in enačiti fičota in mercedesa :roll:
Mogoče pa v tem primeru fičo bolje vžiga od mercedesa :lol: .
No, dejstvo pa je, da tudi Mercedesi (motorne žage) niso več to, kar so bile.
Običajno je pri pocenih motorkah veliko odvisno od sreče, ene delajo brez težav druge pa nagajajo, pri znamkah je samo to da je kvaliteta strojev vsaj približno enaka, je pa res da se večino tega dela nakje na Kitajskem kar ni nujno slabo in prvorrstni dele se uporabijo za znamke ostalo pa za razne "baubau" kot jih je nekdo imenoval
Seveda gozdarji uporabljajo stihl in husqvarno za to ker morjo konc leta nekam dobiček zagont, drugače je pa kvaliteta tam tam z zadevami po 100€. :lol:
Stihl, husky/jred in dolmar/makita znajo nardit strupene profi žage. Žal se cene novih začnejo pri nekih 700€ tudi za najmanjše modele, oziroma okoli jurja za kaj normalnega prežagat. Če kupiš "štilarco" za 200€ dobiš solidno mašino za obrezat kakšno sadno drevje, ne pa motorke za v gozd in zadeve ki bo delala 30 let. Tudi za 500€ dobiš še vedno hobi program. Sicer zelo soliden hobi program, za katerega dobiš rezervne dele in dobro dela, še vedno pa recimo napol nemogoče zamenjat batne obročke, plastično ohišje etc...

Ko se enkrat odločiš in skeširaš za profi robo, se moraš naučit še kako se zadevo vzdržuje, ker se tudi to prav lepo skuri če ne znaš nastavit vplinjača in nabrusit verige. Ko prideš enkrat skozi to, postane žaganje že terapevstka stvar in ne nekaj kar bi te spravljalo ob živce. Smile
najprej k originalni temi, če žago vleče je za to ponavadi kriva narobe brušena veriga, tako da če se jo še da jo je najbolje nanovo nabrusit ali kupit novo.

Kar se pa ostalega tiče, pri nas imamo cca 20-25 let staro husquarno 650, to so tiste husquarne ki jih je izdeloval tomos, pa še ni bil snet cilinder, trenutno malce slabse vžiga in sem sumil da bo verjetno kaksen bat+obročki, ampak je test kompresije pokazal 8barov, glede na to da gre za dvotakten motor se mi zdi to hudicevo dobro, tako da se bo čez zimo treba lotit in prevert se semeringe...tako da ja vcasih je ime obenem pomenil kvaliteto, kako je pa danes pa nevem, vem samo da sem znancu na neki novejši manjši štilarci menjal tisti vzmetni mehanizem vžiga, ker se je polomil, preden mu je sploh dobro uspelo umazat žago. Delal sem tudi z novejšim modelom makite, ter neko zago za 100eu iz bauhausa/maxa, pa lahko recem da je občutek isti delata pa obe zaenkrat kot je meni znano se bp....tako da za kakšno drevje obrezat pa les za "šolngo" žagat se ne splača pretiravat, če pa res veliko žagaš je pa bolše nabrat tistih par 100eu, pa kupt kvalitetno žago ker jo lahko goniš 20let pa ne bo velikih stroškov z njo
Pozdravljeni! Doma imamo staro žago Tomos Husqvarna 650 pa sem se lotil čiščenje žage da ji ponovno spet zalaufan pa me zanima če ima kdo mogoče kakšna navodila ali pa slike od te žage , lp
Tukaj imaš celotno navodilo za omenjeno motorno žago:

http://www.jurec.hr/pdf/motorna-pila-tomos-650.pdf

Ta motorna žaga je zastarela, nevarna za delo, saj nima zavore, blažilci so še gumijasti, pri delu v zahtevnejših pogojih, zlasti v poletni vročini pogosto prihaja do "vrenja" goriva, ki je posledica neposrednega stika med rezervarjem goriva in rezervarja olja. Ne priporočam za delo, še manj kakršnokoli popravilo.
Povzetek: Žaga, ki jo je povozil čas!
Pa težka ko satan.... :mrgreen:
goldhorn Napisal:Pa težka ko satan.... :mrgreen:

Pa ne uničljiva Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »