Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Voda teče preblizu roba umivalnika

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Voda teče preblizu roba umivalnika
Živjo!

Imam en problem. Kupil sem nove armature, prvič, in preveč gledal na dizajn vmes pa pozabil na funkcionalnost. Zdaj pa pada voda preblizu zadnjega roba umivalnika. Sad Sad Sad Namestil sem nek kotni aerator katerega sem našel v Bauhausu ampak to še vedno ni dovolj.

Ima kdo še kakšno idejo kako bi to rešil? Trenutna situacija:

[Slika: 20130321115923.jpg]

Vidi se trenuten aerator, vendar kot ni zadosten. Zanimajo me vsi predlogi, lahko naročim tudi iz tujine če bo potrebno. Trenutno armaturi skorajda nista uporabni. Če se le da bi imel nek aerator ki ne bo popolnoma pogršal pipi.

Hvala vnaprej!
Ali obstaja kakšen majhen adapter M/Ž ki bi ga privil najprej na pipo in bi nato ta kotni aerator privil nanj? Nekaj kar pride ven pod kotom.
lahko uporabiš takega ki je gibljiv-pri tebi bo usmerjen vedno od pipe proti sredini umivalnika.nekaj podobnega se uporablja v kuhinjskih pipah če nimaš tuša pa da splakneš celoten umivalnik.
To že imam namontiran, pa se ne upogne dovolj proti sredini umivalnika. Sad

Koliko meri navoj za te aeratorje? 1/2"?
kriza.potem je rešitev samo še višja pipa ali kak podaljšek iz izliva pipe.ali čisto druga pipa.estetsko sigurno ne bo.
poglej na kitajski dx tam najdeš vsega boga..
Za moje pojme....kupi dve novi pipi te pa prodaj. Škoda se zafrkavat nadaljnih 30 let.

Te dve vzameš v zakup (ker prodati ju boš moral za drobiž) pa izberi nanovo z mislijo na to, kaj dejasnkor abiš (zdaj že veš :wink: ).

Od tujih 'trgovin' toplo pripročam tole:

http://www.wir-habens.de/epages/6333129 ... /470011013

(na linu pipa, ki sem jo naročil sam :wink: )

[Slika: essence-basin-mixer.jpg]
Slycer Napisal:Živjo!

Imam en problem. Kupil sem nove armature, prvič, in preveč gledal na dizajn vmes pa pozabil na funkcionalnost. Zdaj pa pada voda preblizu zadnjega roba umivalnika. Sad Sad Sad Namestil sem nek kotni aerator katerega sem našel v Bauhausu ampak to še vedno ni dovolj.

Ima kdo še kakšno idejo kako bi to rešil? Trenutna situacija:

[Slika: 20130321115923.jpg]

Vidi se trenuten aerator, vendar kot ni zadosten. Zanimajo me vsi predlogi, lahko naročim tudi iz tujine če bo potrebno. Trenutno armaturi skorajda nista uporabni. Če se le da bi imel nek aerator ki ne bo popolnoma pogršal pipi.

Hvala vnaprej!

Če imaš originalno embalažo in pip nisi poškodoval, ti jih bodo vzeli nazaj tam kjer si jih kupil, nekaj še doplačaš in kupiš druge.
Pipi nista kupljeni včeraj ampak ju imam že nekaj časa. Spremenilo se je samo to da je moji prekipelo in hoče da uredim. Škatli in vse mam, ampak zamenjali mi jih pa ne bodo.

Pri 114 po kosu na pipo mi tudi ne diši da jih prodam za 60, če bom sploh še toliko dobil. Ubistvu ni šans da ju kar "podarim". Hud strošek so bile zame.
Pri 114 po kosu

To človeka zbode pri nas....

Celo premoženje za povsem navadno pipo....

Za primerjavo koliko stane pipa z mojega linka pri nas (najcenejši ponudnik) :?

http://www.ideo.si/a/kopalniska_armatur ... 8000_GROHE
Mah za bruhat. Ampak zdaj imam kar imam, nažalost. Ni šans da jih prodam za majhen denar. Mogoče čez 10 let.

Sploh mi ni jasno zakaj nikjer ne najdem M/Ž komolca, majhne zadeve ki bi se navila direktno na ustje pipe. Kot tej pregibni perlatorji, samo da bi bil pač fiksen na naprimer 45 stopinj.

Najverjetneje bom moral pač namestit tisto sranje glomazno za v kuhinjo ker izgleda da se ga da upogniti pod večjim kotom. Skrajna rešitev je pa da celo pipo nagnem nazaj na nek način. Mogoče polna palica inoxa, se odreže kolut debeline 7mm, spodaj lepo zgladi, zgoraj pa zbrusi pod kotom. V sredino zvrta luknjo za cevi za vodo, in potem tesnilo na spodnj in zgornji del, pa pipo na nagnjen zgornji del. Nekaj dela, bi pa upal da za ne preveč denarja.
Moram pohvaliti Armal, so zelo prijazni in ustrežljivi kljub temu da sem sam zaribal. Mi bodo poslali nek preusmerjevalnik ki sploh še ni v prodaji. So mi najprej predlagali točno tak gibljiv perlator kot ga že imam, in ko sem jim to povedal, so predlagali še ta dodatek ki naj bi še bolj preusmeril tok vode. Morda pa to reši problem. Bom poročal!
S pomočjo Armalove odlične podpore za kupce sem dobil mrežico, kateri se da spreminjati naklon! Stvar popravi padec vode še za nekaj stopinj in sedaj mislim da bo reč kar OK. Tako da vse pohvale Armalu, znajo poskrbeti za stranke.
Imaš kako sliko, kako sedaj izgleda tok curka?
[Slika: 20130416122043.jpg]

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »