Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Odpiranje garažnih vrat s telefonom

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpiranje garažnih vrat s telefonom
a si nabavil Netic? ali kaj druga?
Netic in Double On/Off (dvojni rele - 2x 1,5kW)
Spoštujte uporabnike portala | Opišite svoj problem čim bolj natančno - vključno z naslovom | Preden postavite vprašanje uporabite ISKALNIK | Pišite v slovenščini; KRIČANJE ni dovoljeno | Komercialno oglaševanje ni dovoljeno
Imam nekaj teh zadev (cene od 100 €), vec na zs, da ne bom tu smetil.
Sem se jaz z tem kar veliko vkvarjal, je pa dokaj enostavno, da lahko sam narediš, če si le malo tehnik.

Vzameš progamabilni kotroler Arduino - 20 Eurov, Danes so vsi telefonski aparati na sistemu Android, rabiš recimo Bluetooth kartico za Arduino - 5 Eurov in to je vse.

Kot sem nekaj bral na začetku ste predlagali klic iz svojega telefona na drug telefon, to pa lahko traja nekaj časa in potem pritisneš 1 za odpiranje garaže, 2 za zapiranje ,...V mojem primeru, ko pridem z avtom pred garažo se bluetooth samodejno vzpostavi, ker sem blizu vrat, klikneš eno ikono na telefonu in že si v meniju vrata gor, vrata dol:

Takole zgleda meni na telefonu:

[Slika: th_574342204_1_122_423lo.JPG]

Arduino se poveže na stikalo za zapiranje/odpiranje vrat v notranjosti seveda z kakšnim relejem in tranzistorjem.

Skratka tole vam bo vzelo 30 Evrov in en dan dela.

Tako nameravam krmiliti celo hišo preko telefona, bral bi vse temeprature v sobah, krmilil termostate, luči, prezračlevanje, rolete,...

Če pa bi res radi imeli GSM povezavo pa se lahko dokupi za 50 Evrov GSM kontorler, ki ga dase na Arduino in z SMS-i ali klici krmilite karkoli.

Če koga zanima mu lahko sprogramiram arduino, napišem java kodo za telefon in narišem vezje kam se kaj priklopi.
tuta 30
vtičnica rody

me pa zlo firbec matra glede samsunga S4, kateri ima IR, in ga lahko sprogramiraš v daljinski upravljalnik......si bom probal kakšnega sposodit in preizkusit
Razvijam eno zadevico, ki bi mogoče prišla v poštev. Gre pa za vizuelno in enostavno programiranje, kjer se da definirati ogromno akcij. Kratek opis se nahaja tu :
https://dl.dropboxusercontent.com/u/264 ... allDoc.pdf
pdf ni vec dostopen btw..

guslovd: pri arduinu je problem z stevilom input in output pinov.. Zdej da bi pa multiplekser delal na arduino je pa ze komplikacija..

Tako na uc lahko na arduinu kontroliras/cekiras priblizno 8 naprav ki potrebujejo I/O..

Poleg tega je se en drug problem z bluetooth. Jaz imam recimo mobitel povezan v avtu z BT instalacijo, dve napravi pa ne moreta biti naenkrat povezani. Torej bi mogu najprej ugasnt avto/skenslat BT v avtu, potem pa se sele povezem na garazni BT..
Spregledal sem to temo, kjer si me opozoril na nedostopnost pdf-ja.

Opis iz pdf-ja se je prenesel na WebPage...
Ali obstaja kakšna simpl rešitev za odpiranje garažnih vrat in povezovanje s telefonom (imam IOS)? Rad bi, da mi pošlje aplikacija sporočilo, ko so garažna vrata odprta npr. več kot 5 minut in jih lahko potem jaz zaprem preko telefona.
Da, zelo simpl in ne tako zelo poceni. Cca. 100 evrov.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Pa kaj vam prodajajo garažna vrata brez daljincev? A ja, nisem razumel, želite zakomplicirati stvar in še en nebodiga treba prenesti na tisti qrčevi telefon. A za sekret tudi obstaja phone aplikacija namesto papirja?
Jaz bi samo rad, da me zadeva opozori, če sem pozabil garažna vrata odprta ko grem v službo, ker imam preko garaže vhod v hišo in nebi rad imel posledično cen dan na stežaj odprte hiše. Samo zato. Daljince imam in so OK, vendar se ne zasvetijo če so vrata dalj časa odprta brez moje vednosti.
Se pravi, ti se pripeljaš iz garaže, potem čez vrata na parceli, pa ne veš, če so vrata v garažo zaprta?
Oziroma sprašuješ, če so dalj časa odprta brez tvoje vednosti. Konec koncev, so se ja potem itak čez dalj časaa sama zaprla.

Zna pa bit nekaj na tem, moja mat je že 20 let nazaj pravla, da bi novodobna mladina rada, da se na gumb pritisne, prileti tabletka ven, pa ni treba nič kuhat.
bildr ima čisto regularno prošnjo.

Meni se je npr enkrat zgodilo, da so deca pospravila neke svoje lopate ob vrata. Ko so šla gor, je bilo vse OK. Zaprla pa se niso več do tal. Pač...nisi vedno 100% pozoren, sploh če kam na hitro skočiš.
@ndrey
Citat:Meni se je npr enkrat zgodilo, da so deca pospravila neke svoje lopate ob vrata. Ko so šla gor, je bilo vse OK. Zaprla pa se niso več do tal. Pač...nisi vedno 100% pozoren, sploh če kam na hitro skočiš.
Meni tudi, pa se ne bo nikoli več.

bildr
Citat:Jaz bi samo rad, da me zadeva opozori, če sem pozabil garažna vrata odprta ko grem v službo, ker imam preko garaže vhod v hišo in nebi rad imel posledično cen dan na stežaj odprte hiše. Samo zato. Daljince imam in so OK, vendar se ne zasvetijo če so vrata dalj časa odprta brez moje vednosti.
Za take pozabljivce ima pogon vrat pripravljeno čudovito opcijo. Snameš pokrov tistega pogona vrat in premakneš en ali dva jumperja. Voila in vrata se bodo po nekem nastavljenem času sama zaprla. Ti pa možgane na pašo.

Ne, nimam prav, potem bi arduino (kot firma) lahko crknil če nebi imel takih strank, ki se bi stalno nekaj igračkale.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »