Splošno > Skupinski nakupi
Rekuperator s Kitajske

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperator s Kitajske
Pred parimi tedni sem jaz malo raziskoval rekuperatorje, pa bom napisal, kaj se meni zdi pomembno in mi bo kriterij pri nabavi:

- DC (oz. EC) motorji
- protitočni izmenjevalec (counterflow, ne crossflow)
- bypass loputa
- "pameten" kontroler, ki ima hitro dosegljive (z enim pritiskom na gumb) funkcije:
* "kamin" (to je izklop sesalnih ventilatorjev za 15 min, in ti naredi malo nadtlaka v hiši)
* "purge" (začasna (30 min) hitrost na max, nato pa se vrne na prejšnjo nastavitev)
* tedenski timer (da nastaviš režim prezračevanja po dnevih in po urah)
* vgrajen senzor vlage v sesalnem zraku ter prilagajanje ventilacije glede na vlago
* krmiljenje bypass lopute
* display s prikazom temperatur in vlage

No, zaenkrat sem to (za koliko toliko pameten denar) zasledil pri enem proizvajalcu. Seveda je tudi varianta kitajc, mogoče tudi kitajc + home made kontroler. No, za to zadnjo varianto bi morala bit že res računica, ker je kar dosti dela s kontrolerjem.
Kdo je ta proizvajalec in za kak denar gre?

Kolega računalničar, ki je na bajti naredil praktično vse sam (tudi napisal svoj program za krmiljenje TČ) mi je toplo odsvetoval, da bi se lotil sam kontrolerja. Je rekel, da že nabava ustrezne elektronike pride preveč...

EDIT: Preveril Holtopov User manual... sem ga nekaj že bral, pa če se ne motim, pokrije kar nekaj od tvojih zahtev.
Te funkcije (razen kaminske) sem našel na Dantherm HCH5 + brezžični kontroler, cena obojega je cca 2200 eur.
@Damo
no ja kolikor vidim je tukaj govora o ca. 10x manjših zneskih...

Kar pa se tiče tvojih zahtev za rekuperator so meni vsekakor smiselne tvoje prve tri torej
- DC (oz. EC) motorji
- protitočni izmenjevalec (counterflow, ne crossflow) ... (se bojim da je to kar redka stvar...)
- bypass loputa

sama elektronika in njene funkcije vsaj zame drugotnega pomena
Ja, res da so zneski manjši, sicer ne 10x kot praviš... Saj nisem direktno primerjal Dantherma in kitajcev, bolj mislim v to smer, da sigurno tudi kitajci kaj takega delajo in da če njihov "osnovni" rekuperator stane 500$, top-of-the-line pa stane 600$, potem je za razmislit...

Oz. če kontroler nima vseh funkcij, nič zato, večini niso tako pomembne, da bi dajali 1000 eur za njih. Se mi pa zdi, da je pomembna vsaj osnova (te 3 alineje, ki si jih citiral).
Sem dobil tudi ponudbo za counterflow, pa se mi nakup glede na bistveno daljšo amortizacijsko dobo ne zdi racionalen. Cena okoli 900 USD, seveda je potem tudi DDV in carina višja. Ima pa EC motor in bojda več funkcionalnosti...

Dokumenti: http://www.mediafire.com/?laanzrfd2alaj ... jh05n01ff9

Verjetno pa bi v primeru skupinskega nakupa, ne glede na različne modele, verjetno vseeno dobili popust, pa tudi prevoz bi bil še vedno cenejši.

EDIT: Še link do spletne vsebine - http://www.alibaba.com/product-gs/72481 ... _Auto.html
Aja, še anekdota.

KOntaktne osebe kitajskih proizvajalcev na Alibabi večinoma uporabljajo izmišljena imena, ki imajo v glavnem kako angleško komponento. Predvidevam, da zato, da so zahodnim kupcem bolj privlačni...

No, in najjači je ravno ta od Holtopa. Kako mu je ime? BRUCE LEE! :twisted:
Kitajci, ki imajo opravka s tujci, imajo praviloma tudi angleška imena. Torej, to ni nič nenavadnega. Mogoče je tako tudi zato, da se bolj približajo tujcem. Se pa strinjam, da zveni Bruce Lee za nas smešno.
Pred uvozom se bi bilo dobro pozanimat kako je z CE oznako,da nebi na carini vse skupaj zavrnili.

http://www.carina.gov.si/si/prepovedi_in...roizvodov/
Sem pozabil napisat na to temo: vsi zgoraj predstavljeni imajo CE. Nimata ga tista dva od Holtopa, eden z vgrajeno TČ zrak-zrak, in tisit nazadnje predstavljeni protitočni (obe višji cenovni razred).

Mi je pa nekaj zanimivo okoli tega CE. Ravno pred par dnevi mi je en kolega rekel, da je imel z eno tablico probleme na carini, ker ni imela CE znaka. Nekdo drug pa mi je rekel, da je CE potreben samo, če uvažaš za nadaljnjo prodajo, če pa uvažaš zgolj en komad zase, pa naj ne bi bil potreben. A mogoče kdo ve kako je točno s tem?

Bom pa tudi to vsekakor natančno preveril na carini.

Dovolj za danes in letos. Lepo praznujte in se beremo jutri.

Over and out!
Mi je kolega na carini inspektore bom vprašal edino letos žal ne bom mogel... tak da drugo leto :lol:
Jaz ce bom narocal bom verjetno bolj osnovno, cenovno ugodno verzijo s cim manj pretoka npr. prvi holtop serije tp s seznama, ker nameravam tudi sam poskrbeti za cevi in razvod vsega skupaj in bi rad cimugodnejso varijato, ki pa je se vedno ok Big Grin

Kaj pa je ralika med tp in th serijo, po pregledu pdf-jev mi ni jasno :?:

No pa bodi dovolj, srecno in zdravo 2013 8)
Pazit je treba tudi pri obliki CE znakov, evropski CE in kitajski CE se razlikujeta. Kitajski seveda pomeni nekaj povsem drugega (le China Export). Razliko opazi le poznavalec oznak.

[Slika: CE+Mark.BMP]
Torej v čem so ti kitajski rekuperatorji slabši od dražjih "originalov" ki se jih dobi pri nas? Malo površna analiza deklariranih podatkov v primerjavi z Lossnay kaže samo na malenkost manjši temperaturni izkoristek (70% : 80%) in entalpije (60% : 70%), poraba elektrike pa je praktično enaka (ca. 0,50 Wh/m3).

Zanimivo je tudi to da takoj ko gre za rekuperatorje, ki ne izmenjujejo vlage so izkoristki takoj čez 90% (pripomore kondenzacija?).

Če se dotaknem še ekosklada, za aktualni razpis sicer še ne moremo vedeti kaj bo, ampak se je dobilo 25% za napravo, ki ima izkoristek >80% in porabo <0,50 Wh/m3, torej je Lossnay ravno pod mejo oz. mu dela bolj probleme previsoka poraba. Še dodatno se je pa dobilo 300€ če je naprava vračala tudi vlago. Torej pri teh pogojih če v SLO dobiš napravo za 1.500 € te lahko na koncu stane samo 825 €.
@bdamjan
Tega pa nisem vedel. Oziroma sem že slišal vice na to foro (China Export), nisem pa vedel, da to dejansko prakticirajo. Svašta.

@Gasper 123
Ekosklad, kolikor vem, vrača denar samo takrat, če ti dela firma, ki se ukvarja z izbranim področjem. Sem spraševal denimo za izolacijo plošče na podstrešju (verjetno najlažja stvar na bajti za do-it yourself), pa so rekli, da lahko delam sam samo, če imam firmo za te namene in si bom izstavil račun. Tako, da sam nakup ti po mojem še nič ne pomaga. Instalacijo kompletnega prezračevanja pa firme računajo ohoho...

Kar se tiče recimo temperaturnega izkoristka je denimo v primerjavi Holtop - Mitsubushi Losnay razlika praktično neobstoječa, za porabo pa še nisem preverjal. In ja, kondenzacija še kako pripomore. Zadnjič je denimo ravno Tone pisal o tem, koliko pokuri en razvlaževalnik in koliko več toplote ob tem pridela.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »