Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Vlaga na steni. Kako se je znebiti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlaga na steni. Kako se je znebiti
mene pa zanima nekaj v zvezi z mehanskim prezračevanjem.

kako je poleti, ko bi mogoče hotel imeti čez dan vse zaprto, ta "zračnik" ti pa skos spušča v stanovanje vroč zunanji zrak? ob kakšni stopnji vlage se rozete odprejo? Ali skos nekaj malega zraka prihaja notri? ali to resnično reši problem plesni? imam tri zunanje stene in zato dva vogala, kjer se mi pojavlja plesen.
Vlaga (kondenz) in nato posledično plesen nastajajo pri stiku toplega in vlažnega zraka s hladnejšo steno. Problem vkopane kleti brez izolacije poleti...
Pri tebi se plesen ne pojavlja v poletnih časih pregrete stene ampak pozimi pri podhlajeni steni.
LP
purple, vprašanje predvidevam meni....
Ti zračniki se odpirajo in kontra...(pri meni) ročno, se pravi po želji..., ker pa je to pri nas v zimskem vrtu nam , niti ne vpliva na ostalo notranjost, mam veči del poletnih mesecev odprte poleg zračnikov, tud okna na kip, razen kako neurje, zaprem...
Glede razvlaževalca stanje dokaj podobno že opisanemu- spremenljivo na že podane podatke...
V glavnem na tole dokaj vlažno zimo, prišlo več kot prav....(mogoče malo več zanemarjam zračenje..), ter kot je omenil firefly niti ne laufa tko pogosto....
Lp
No meni se je pred mesecem dni začel pojavljati pas plesni v mansardni sobi v stiku severne stene in stropa. nad stropom je 15 cm izolacije.

zunanja izolacija stene je slaba.

Prejšni lastniki so to severno steno izolirali iz notranje strani (10cm) in dali čez knauf.

Sedaj je na stiku plesen?

Kako naj saniram, da se zadeva ne bo ponavljala?

v mislih imam, da bi še na podstrešju izoliral severno steno in dodatno ozoliral "kot" na podstrešju, kjer je stik stene in tal (stropa od sobe).

Kaj predlagate? Bi pomagal tudi kaj razvlažilec saj nekaj kondenza se nabere tudi na oknu?

Zračim vsak dan med 5 in 10 minut na polno...vendar ta stena sonca ne vidi...v spodnjih sobah ni problema, tukaj pa imam na sumu podstrešje?
Izolacija z notranje strani je povzročila nižjo temperaturo kompletne severne stene, ki hladi tudi strop sobe. Klasična napaka pri notranjih izolacijah. Verjetno je pod knaufom tudi črno.
Pravilna sanacija zahteva demontažo notranje izolacije in izolacije stene - fasade z zunanje strani.
LP
hvala za info...ampak izolacije z zunanje strani(fasade) še ne morem narediti...mi ostane kaj drugega?
Kaj je mansardni strop? Polna betonska plošča in na njej 15 cm izolacije?
LP
gorenci Napisal:hvala za info...ampak izolacije z zunanje strani(fasade) še ne morem narediti...mi ostane kaj drugega?

in cez volno 5 cm betona...
Nisi odgovoril na moje vprašanje.....Naj razumem, da je betonska plošča, 5 cm izolacije + estrih na katerega si položil dodatno izolacijo?
Ima kdo izkušnje z notranjo toplotno izolacijo zidov, na katerih je prej nastajala plesen, s temi materiali:
plošče iz kalcijevega silikata (npr. Promatect MC)
mineralne plošče (npr. Multipor)
XPS plošče (npr. Fibran XPS etics)
WPS kaširane plošče (npr. WEDI)
Na bi rad ponavljal tujih napak, že svojih delam preveč :mrgreen:
Še enkrat o plesni:
postopek:
- prideš domov, vidiš plesen v kotu
- se obrneš, greš v mercator, kupiš varikino
- greš še v kako gradbeno trgovino, kupiš Jubicit
- prideš domov, se sezuješ, očistiš plesen z varikino.
- ko je stena bela premažeš z jubocitom.

amen.
Varikina je za belo steno zakon zakon, pa še bistveno bolj poceni od namenskih pripravkov.
Njen edini problem je, da "zdravi" le simptome in ne vzroka. Če vzrok ni rešljiv na smiseln način. Super zadeva.
ataIBA Napisal:Nisi odgovoril na moje vprašanje.....Naj razumem, da je betonska plošča, 5 cm izolacije + estrih na katerega si položil dodatno izolacijo?

betonska plošča (strop) , 15 cm volne in čez estrh mislim da 5 cm. potem pa cca 1,5 m višine in neizolirana streha.
Sem si kar mislil. Zunanja stena je podhlajena, ker je izolacija z notranje strani in imaš lep hladni most na prehodu v zgornjo ploščo s spodnje strani. Iz česa in kakšne debeline je zunanji zid?
LP
boris54 Napisal:Še enkrat o plesni:
postopek:
- prideš domov, vidiš plesen v kotu
- se obrneš, greš v mercator, kupiš varikino
- greš še v kako gradbeno trgovino, kupiš Jubicit
- prideš domov, se sezuješ, očistiš plesen z varikino.
- ko je stena bela premažeš z jubocitom.

amen.
:lol:

Amen bo šele takrat, ko boš odkril vzrok nastanka plesni, preprečil kondenzacijo s pravilnim posegom (beri: pravilno segrevanje, izolacija, prezračevanje...)
LP

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »