Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Isoteq- Zidanje hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isoteq- Zidanje hiše
....mene pa zanima,kakšno rekuperacijo boš vgradil,kajti tile zidovi nimajo možnosti"akumulacije,razen,če vse staviš na"gosto razvejano talno ogrevanje,nad katerim bo vsaj debela keramika,če že ne bo finalnega "kamnitega poda,kateri je idealen za tovrstno ogrevanje
ps
...ko pogledam tovrstno gradnjo,oziroma strukturo zidu,se vedno spomnim na"demit poste,kjer nekateri"prepričanci nakladajo o"perfektni paropropustnosti tovrstnih fasad
ps
..vsekakor gre za odlično idejo gradnje,le da bi jaz raje videl,da bi bila notranja stranica"modula,po zaključku gradnje,...enostavno odstranljiva
...hja pa "malček več armature v zidovih pogrešam(se opravičujem,če sem si slikce slabo pogledal
lp
Fantocci.
upam, da bo šlo skozi.

Takole so pritrjeni lepljenci.
[Slika: leplejnci-nosilci-nadstr.jpg]

Predhodno smo izdelali preboj skozi atiko.
[Slika: zidanje-atika-mostovz-bi.jpg]

đozo,
armatura je vgrajena po PZI GK -- Statičnem izračunu.
Lep pozdrav
som16 Napisal:Takole so pritrjeni lepljenci.
Predhodno smo izdelali preboj skozi atiko.
No, ker se dobro blago samo hvali, bi se pa rad tukaj pohvalil, da je ideja pritrjevanja lepljencem moja ideja (tako smo se izognili toplotnemu mostu) Big Grin

đozo Napisal:....mene pa zanima,kakšno rekuperacijo boš vgradil,kajti tile zidovi nimajo možnosti"akumulacije,razen,če vse staviš na"gosto razvejano talno ogrevanje,nad katerim bo vsaj debela keramika,če že ne bo finalnega "kamnitega poda,kateri je idealen za tovrstno ogrevanje
Ogrevanje v taki hiši je zadnja skrb. Sedaj smo notri preživeli eno zimo, stroškov za kurjavo pa je bilo manj kot 10€ na mesec. Če sonce samo malo posije notri je takoj toplo, izgublja pa se toplota praktično nikjer. Letos bom TČ ugasnil in celo zimo poskusil kuriti le kamin (vsak večer ga bom zakuril) Zanima me, če se bo toplota porazdelila po celi hiši. Bom poročal. :9
...nisem imel v mislih ogrevanje,temveč"rekuperacijo,oziroma po domače"prezračevanje
mi pričnemo v kratkem z zidanjem hiše s podobnim sistemom kot je Isoteq Smile

zidak 40 cm (20+15+5)
@dzozo: prezracevanje dela kot je treba.
@Primoz75: zelim ti vso sreco pri gradnji. Jaz sem zelo zadovoljen in bi delal z enakim sistemom, ce bi delal se enkrat.
@medojedo: hvala za želje. Fajn bit zadovoljen z narejenim. Upam, da bomo tako tudi mi doma zadovoljni Smile sedaj som pri izkopu za temelje naše bodoče hiške Big Grin
Pozdravljeni.
Tudi sam se zanimam za omenjeno gradnjo a v tujini in to samo vikendico, ki pa bo v uporabo morda celoleto. Zanima me konkretno kvaliteta bivanja, torej hlajenje,gretje in najpomembnejše vlažnost. Kako je z vlago in prezračevanjem. Žal še nisem našel nikogar, ki bi mi lahko konkretno povedal o kvaliteti bivanja v takšni hiši. Najlepša hvala za odgovor.
Lep pozdrav.
Zanima me če ima kdo statični izračun oz. kakšna in koliko armatura se daje v zidove isoteq?
Statični izračun ti bo naredil statik. Generalno gledano je pri dveh isoteq hišah, ki sem juh projektiral bili med 90 in 120 kg/m3 betona. Sorazmerno veliko, glede na to, da se mi zdi, da je v marketing gradivu za ocene investicij predvidenih 70 kg/m3.
1794,

vuego Napisal:Statični izračun ti bo naredil statik. Generalno gledano je pri dveh isoteq hišah, ki sem juh projektiral bili med 90 in 120 kg/m3 betona. Sorazmerno veliko, glede na to, da se mi zdi, da je v marketing gradivu za ocene investicij predvidenih 70 kg/m3.

če me spomin ne vara , se je na tej hiši vgradilo 13,5 t armature (+ / - nekaj kg). Zadaj je skladišče iz AB sten.
Lep pozdrav
pa bi se morda našel kak statični izračun za stene isoteq :?: Big Grin
Pozdravljeni!

Zanima me kako so obstoji Isotecq zidaki, če hiša (pokrita) nekaj let stoji v tretji fazi? Na hitro sem opazil da če s prstom potegneš po zidaku se le-ta kar lepo drobi. Po kakšnem času se začne delati škoda oz. se spremenijo lastnostih (izolativni, trdnosti...) zidaka?

Hvala za odgovor.
Zdravo,

s katerim orodjem se reže kanale za instalacije?

http://www.proton-eu.com/noz_za_rezanje ... 200_w.html
+
http://www.proton-eu.com/rezilo_za_reza ... opora.html

lp

Priložene datoteke
.jpg   isorast-haus-selber-bauen-schlitze-in-neopor.jpg (Velikost: 28,87 KB / Prenosi: 2107)
Pozdravljeni vsi skupaj!

že pred časom, ko sem povpraševal po popolnoma drugi zadevi (renovaciji stare garaže), sem omenil, da sem v postopku pridobivanja papirjev za gradbeno dovoljenje. Potrjena predodločba je prispela, z njo smo si zagotovili, da smo ujeli prostorsko ureditev pred novim zakonom, ki je za območje gradnje popolnoma nesmiseln ampak tako pač je... uradniki imajo vedno prav... sedaj sem pred odločitvijo o izbiri gradnje za vlogo gradbenega dovoljenja.

Resno razmišljam o gradnji z ICF sistemom zidakov in pasivnim standardom gradnje. Pri nas sem našel dva ponudnika JUBHome in Arhem s Termologik zidaki. Ker je sedaj že kar nekaj hiš, ki so zgrajene s tem sistemom me zanimajo vaše izkušnje z gradnjo z enim in drugim sistemom? in seveda tudi izkušnje s ponudnikoma.

In pa ključno, bivanje v takšni hiši. Vidim, da se največ investitorjev ''oglaša'' na forumu med gradnjo medtem, ko je do tistih ključnih informacij glede samega bivanja v takšnem objektu težko priti. Vsakršna izkušnja bi bila zelo dobrodošla.

Lep pozdrav!

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »