Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Isoteq- Zidanje hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isoteq- Zidanje hiše
No po vselitveni mrzlici (kot je napisa @som16) mi je uspelo najti nekaj časa, da tudi sam povem nekaj stvari. Gradnja je šla res kot po maslu (sem bil pa res veliko zraven), mojstri so bili vsi po vrsti izvrstni, razen enega in nadzor izvrsten (bom napisal še v nadaljevanju). Nekateri sprašujete po STO sistemu: lotusan je res super in deluje, kar sem videl tudi na lastne oči. Je pa zadeva dražja od navadnega baumita in se zanjo ne bi odločil, če ne bi dobil zelo dobre cene in je končna cena zelo malo različna od tiste za npr. Baumit.

Za gradnjo z opažnimi zidaki (v mojem primeru Isoteq) bi se takoj odločil še enkrat, ker po mojem mnenju težko narediš boljšo školjko s katerim od drugih sistemov (razen, če ti delajo šalabajzerji, ki pa jih tudi ne manjka). Hiša nima niti enega toplotnega mostu (le nekaj točkovnih, kjer so nameščena sidra za jeklene dele (ograje, nadstrešek). Zidarji so res zelo dobro opravili svoje delo.

Ker pa se mi zdi prav, da se dobro delo tudi pohvali, bi rad pohvalil mojstre, s katerimi sem bil zadovoljen:
  • zidarji: GA-NI d.o.o. - vrhunsko opravljeno delo, od začetka do konca svoje faze prisotni le na mojem gradbišču, šef ves čas na gradbišču, praktično brez napak
  • elektroinštalacije: GMVI d.o.o. - vrhunski izvajalci, na gradbišču prisotni od začetka do konca, vse vgrajeno sproti, vsaka napaka takoj opravljena, striktno sledenje projektu in argumentirane pripombe povsod, kjer so potrebne
  • pametne inštalacije: PS Promis d.o.o. - super dečko, predvsem mi je všeč, da se vedno iščejo rešitve z dobrim razmerjem price/performance
  • strojne inštalacije: Ivan Marijan s.p. - zelo kvalitetna izvedba, lepo izdelana kotlovnica
  • estrihi: BOTEAM d.o.o. - zelo zadovoljen
  • knauf: MONT, Drago Čulig s.p. - zelo zadovoljen
  • slikopleskarska dela: Laniplesk, Rok Lanišek s.p. - zelo natančen slikopleskar

Mogoče sem še koga pozabil, dejstvo pa je, da sem bil zelo zadovoljen z vsemi mojstri, razen z izvajalci strehe, ki jih ne bom imenoval, ker je bila težava predvsem s podizvajalcem (ne toliko zaradi kvalitete kot zaradi časovnega nategovanja - kuhinjo sem imel prej, kot je bila dokončana streha).

Če koga zanima še kak izvajalec, ki ga (nenamerno) nisem omenil, naj kar vpraša, pa bom povedal svoje mnenje. Sem pa izvajalce izbiral po priporočilih.
Dober večer.

pa smo takole še fasado "lotosan" STO izdelali do konca.

[Slika: fasada-koncana-001.jpg]

[Slika: fasada-koncana-017.jpg]

[Slika: fasada-koncana-007.jpg]
Lep pozdrav
pozdrav. eno vprašanje: kdo je uvoznik oz. zastopnik za Isoteq pri nas? da ne bo reklame lahko na ZS Smile hvala
@primoz75: po kratkem "googlanju" sem našel naslednjo temo:

http://www.isoteq.si/index.php?id=novice0&tx_ttnews[pS]=1267398000&tx_ttnews[pL]=2674799&tx_ttnews[arc]=1&tx_ttnews[tt_news]=73&tx_ttnews[backPid]=73&cHash=5b15b4d82c

Iz katere je razvidno, da naj bi bil uradni uvoznik podjetje PTS Vauda d.o.o. . Sicer je novina na strani iz leta 2010, ampak pomojem še drži... Preveri malo...

Lp
ma ta stran je bolj švoh...sem pisal na mail ki je tam objavljen, pa se mi je vrnil kot neveljaven naslov Wink
primoz75,
sem ti poslal na ZS! :wink:
Lep pozdrav
videl in že poklical Smile hvala za info
Včeraj sem videl novico, da bo JUB tudi začel z proizvodnjo opažnih zidakov.
Ja res je, je pa zraven tudi gospa od katere sem kupil Isoteq zidake. Ima veliko izkušenj in najbrž nastaja dober produkt. Smile
Som, a se je na koncu kaj omočilo s tistim kuhančkom ali so še vedno hude sušne razpoke?
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!
Bom kar jaz povedal. Smile Na koncu sem poskrbel za polne rezervoarje in o razpokah ni ne duha ne sluha. Sicer ne čisto po somovi zamisli, a vseeno. Big Grin Se strinjaš som?
Doooberrrrrrrr večerrrr,

:evil: sej ne vim, "hik" kam je šel moj odgovorrrrr, drži paaa kar "hik" je investitor napisal " hik, hik"!! :lol: Big Grin
Lep pozdrav
Nič ni bilo brisano, tema je bila razcepljena.

viewtopic.php?f=5&t=56221
vuego, Big Grin

vuego Napisal:Nič ni bilo brisano, tema je bila razcepljena.

viewtopic.php?f=5&t=56221

sem našel. Bolj za hec, ker mi je zmanjkal odgovor o izsušenih deskah, presuhem............, pa se je investitor izkazal, resnično!!
Lep pozdrav
som16 Napisal:...
leplejnci:
[Slika: leplejnci-nosilci-nadstr.jpg]
...

Zanima me, kako so vgrajeni/pritrjeni ti lepljenci?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »