Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Isoteq- Zidanje hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isoteq- Zidanje hiše
kaksna susa, ce je dez 3x na dan! Smile
Mislim, da ima @som16 v glavi dež z 10 - 12% etanola, ki naj bi ga prispeval investitor (beri: jaz). Ta pa je žal rojen na Gorenjskem...
Dober večer,
se kakšna slika, kako so Šubic-evi na delu:

[Slika: izvedlava-zasipanasipa-0.jpg]

še slika materiala

pa še malce od bliže; z zadnje strani proti brežini (zaledni steni)

Mater, tale naš investitor je pa od .............. Big Grin

p.s. Zakaj ( :lol: ) že Gorenjci mešajo betanol :wink: z dežjem?
Lep pozdrav
Dober večer.
Pa smo še BD test naredili; 0,65 je dober rezultat. :wink:
Lep pozdrav
Dober večer,

[Slika: okolicanotranjostnadstre.jpg]
nadstreški so pred dokončanjem!

[Slika: ravna-strehaokolica-026s.jpg]
pa še ravna sterha , seveda tik pred zaključkom izvedbe. Obrobe še pridejo :? na vrsto.
Lep pozdrav
Dober večer.

Še nekja utrinkov ob izdelovanju fasade.

Med brušenjem Isotecq zidakov.

[Slika: fasada-lotusan-zunanjost.jpg]

[Slika: fasada-lotusan-zunanjost.jpg]

Nanos prvega sloja lepila ; tudi poseben prednamaz na hidroizolaciji Grace je nanešen.

[Slika: fasada-lepilo--mrezica-1.jpg]

[Slika: fasada-lepilo--mrezica-1.jpg]

[Slika: fasada-1-sloj-lepila-008.jpg]

Pa še po končanem drugem sloju lepila.
[Slika: fasada-2-sloj-005stitch-.jpg]

Fasada je STO sistem. (http://www.sto.com/evo/web/sto/45386_SI ... arave_.htm) Zaključni sloj (bo/je dogvorjen) "Lotus effect".
Lep pozdrav
Lahko kaki komentar na STO fasade. Mi imamo v planu dati del fasade v to reč. Tam, kjer je streha brez napušča - en izzidek/frčada. Nekako so nas projektant in prospekti pustili v prepričanju, da gre res za dobro reč in bi bila, kar se ometane fasade tiče, najboljša izbira, za ta del hiše. Pa mogoče kaki kamenček notri zamešan ali kaj podobnega. Me zanima, če kaj veš, na podlagi česa se je investitor za to odločil in če imaš tudi ti kake izkušnje s to zadevo? Namreč ne poznam niti enega samega samcatega, ki bi imel to fasado. Enkrat sem že nekaj spraševala tudi na forumu, pa tudi ni bilo nobenega odgovora.
Pozdravljeni,
takole so se položili zadnji metri parketa. Pa selitvena mrzlica je v polnem teku; baje bo potrebno Božičku v novem domeku tudi kaj nastavit!! 8)
Stopnice
[Slika: parket--stopnice-002-w80.jpg]

[Slika: stopnice-kuhinja-001-w80.jpg]

Parket
[Slika: parket--stopnice-003-w80.jpg]

Soba
[Slika: stopnice-kuhinja-003stit.jpg]

p.s. Da ne bo vse v najlepšem redu, nam jo je zopet zagodla "nizka vlažnost " v prostorih :? ............. Nam je parket zvilo/zavihalo ob robu stene in stopnice so se skrčnile za 2 cm ob obeh robih,............... še bi............ Confusedhock: :wink:

No , na koncu je nadzor imel "rcneje/zdravilo" pri roki , tako da je vlažnost bila ................

[Slika: stopnicepred-vselitvijo-.jpg] Big Grin
Lep pozdrav
som16 / medojedo:
a je mozno objaviti sliko celotnega objekta?
ker tole ni cisto navadna hisa na dobrih stom2 Smile

pa se na prosnja na prispevek iz sredine avgusta - kaksen sistem ravne strehe ste izvedli.

hvala.
Jaz štejem že od začetka objave štenge.... Ali to morebiti štarta v kleti potem pa se v zgornji štuk nadaljujejo (namesto da so ene nad drugimi)?
iz videnega na zadnji slike mi deluje, kot da gre za dvojne stopnice/stopnisce.
JaBK,
stopnice se začnejo spodaj pritličje-del poslovni prostor (Klet); kjer je kartonasta škatla je podest in na tem nivoju je stanovanje (t.i. spalni del); nadaljujejo se v mansadro (nadstropje) --> Dnevno bivalni prostor.
Nekako bi dejal, "enoramne stopnice".

gt001, bo takole v redu??? :?
Pogled s Severa:
[Slika: hisa-zunaj-001.jpg]

Nekako Severo-Vzhod
[Slika: hisa-zunaj-002.jpg]

Pogled Vzhodno

[Slika: hisa-zunaj-003.jpg]

Pogled Jugo-Vzhodno
[Slika: hisazunaj-004.jpg]

Glede strehe : obrnjena pohodna streha. Na terasi/streha .
[Slika: streha-terasa-001.jpg]

Streha (na vrhu) z kolektorji (SSE)
[Slika: notranjost-sidra-za-nads.jpg]
Lep pozdrav
Hvala za slike, ja super je -se mi je zdelo, da gre za nekaj konkretnega.
kaksna je pa tlorisna povrsina objekta?

glede strehe pa: lahko prosim navedes po prerezu, kako je izvedeno. Kaj je kritina? Sika ali Vaeplan ali kaj tretjega?
Ja, potem sem si prav predstavljala. Lahko kaj več poveš glede STO fasade? Vem, da je pri tem investitorju šele komaj končana ali še to ne, vendar če poznaš zadevo tudi od kje drugje oziroma na podlagi česa se je investitor odločil za njo?

Je pa konkretna zadeva tole, ja...
Pozdravljeni!

Zanima me kako so obstoji Isotecq zidaki, če hiša (pokrita) nekaj let stoji v tretji fazi? Na hitro sem opazil da če s prstom potegneš po zidaku se leta kar lepo drobi. Po kakšnem času se začne delati škoda oz. se spremenijo lastnostih (izolativni, trdnosti...) zidaka?

Hvala za odgovor.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »