Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Isoteq- Zidanje hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isoteq- Zidanje hiše
Nekako sem mislil procentualno koliko je vec. Ker midva bova spomladi zidala 220m2 P+M in so se vse moznosti odprte. Naceloma sm se odlocil za poroterm zidanje+20stiropor za. Najprej sem mislil dry fix samo se nekako me izplaca. Ytongu pa nekako je zaupam, da mi cela hisa stoji na tisti drobljivi penci hvala lepaSmile

Ce imas pa kaksen kontakt za ponudbo bi bil pa zelo vesel.
Veš @alezi, skoraj nemogoče je primerjati različne načine gradnje, ker ima vsak svoje specifične značilnosti. Da boš lahko lažje primerjal ponudbe, sem zračunal ceno gradnje z Isoteq zidaki do strehe (brez temeljne plošče), ki je 47000€ za 294 m2 bruto, oz. 232 m2 neto tlorisne površine.
Cena vključuje gradnjo sten z Isoteq zidaki in medetažnih plošč (brez temeljne plošče), vključno z vgradnjo betona in armature, vendar brez hidroizolacije in strehe. Torej, gole zunanje stene in dve plošči.
Da boš lahko ustrezno primerjal, moraš seveda vedeti, da končni izdelek za to ceno zaradi načina gradnje že vključuje 25 cm termoizolacijskega ovoja (lambda=cca. 0,032w/m2K), da toplotnih mostov ni, ker jih ne more biti ter da je ovoj zrakotesen. Pri vsakem drugem načinu gradnje boš v isti fazi še daleč od teh ciljev.

Vsaka primerjalna ponudba s katerim od drugih načinov gradnje je dobrodošla, vendar brez zavajanja (vključuje naj vse, kar vključuje moja). Sam sem prepričan, da je to za enako kvaliteto konkurenčna (najbrž celo ugodnejša) varianta.
Samo v opozorilo (pa ne @medojedo, ampak vsem ostalim, ki sem jih brisal)...

Naslov teme je jasen; primerjalna ponudba naj se navezuje na Isoteq. Pavšalne ugotovitve v smislu Ytong je (še bolj) zakon, ker ne rabi fasade, gredo v nepovrat.
medojedo, koliko je potem pri tebi U-vrednost zidov? Pod 0,1W/m^2K
Po podatkih proizvajalca naj bi bla U(stene)=0,11 W/m2K, v PHPP sem pa videl, da je U(stene)=0,128 W/m2K.
hvala, sem pozabil prej vprasati: koliko pa je (koncna) debelina stene?
20 cm neopora zunaj + 15 cm armiranega betona + 5 cm neopora znotraj = 40 cm
Ta sistem mi je bil zanimiv s tem da ima vsaj zame eno napako in sicer notranjih 5 cm izolacije ki je v bistvu nadloga preprečuje hitro akumulacijo sten pa tudi odzivnost je manjša iz istega razloga na eni strani na drugi pa lažno prikazuje dejansko izolativnost stene 25 cm čeprav je dejanska 20 cm namreč notranji ovoj 5 cm prekinjajo najmanj strop/tla drugače pa je ideja dobra
- notranje stene - predelne, so grajene klasično (opeka/ytong/knauf) ali tudi v sistemu?
- notranji ovoj je potem tudi neke vrste instalacijska ravnina ane?
- kaksna je obdelava sten z notranje strani? Najbrz ne klasicni ometi, ali da?
Notranje stene so kakor želiš, lahko vkomponiraš tudi opečne, nekateri jih daja z namenom večje akumulacije toplote.

Zaključni sloji so lahko ometi, lahko pa tudi podobno kot pri ytongu zaključni sloj z vtisnjeno mrežico opcija je tudi knavf.

Dobra stran tega načina gradnje je tudi enostavna in čista izdelava inštalacijskih kanalov.

Prednosti je kar nekaj, nekaj pa je tudi slabosti. Vsak mora sam premisliti ali prednosti pretehtajo slabosti, ker noben sistem ni brez njih. Izbira je odvisna od želja posameznika in pa načina bivanja. Kar tako čez palec ni vsak sistem dober za vsakogar.
5522 Napisal:...pa lažno prikazuje dejansko izolativnost stene 25 cm čeprav je dejanska 20 cm namreč notranji ovoj 5 cm prekinjajo najmanj strop/tla drugače pa je ideja dobra
Tistih 5 cm ima tako majhen doprinos k skupni izolativnosti, da je to zanemarljivo. Mesta, ki jih omenjaš zavzemajo v mojem primeru cca. 25 m2 od 580 m2 celotnega toplotnega ovoja, kar je manj kot 5% celotnega ovoja, pa še tam je U manj kot 0,15 W/m2K. Skratka tako malo toplotnih mostov in v tako majhni meri po mojem mnenju ne moreš doseči pri nobenem drugem načinu masivne gradnje.
gt001 Napisal:- notranje stene - predelne, so grajene klasično (opeka/ytong/knauf) ali tudi v sistemu?
- notranji ovoj je potem tudi neke vrste instalacijska ravnina ane?
- kaksna je obdelava sten z notranje strani? Najbrz ne klasicni ometi, ali da?
V mojem primeru so notranje stene iz knaufa (razen nosilnih), to pa zato, ker sem ljubitelj suhomontažne gradnje.
Da, notranji ovoj se uporabi kot inštalacijska ravnina in je to tudi njegov glavni namen, poleg tega, da tvori opaž za beton in nekaj prispeva k skupni izolativnosti.
Zunanje stene so z notranje strani lahko obdelane na načine, ki jih je opisal @Kecko. Sam sem v dilemi med strojnimi ometi in lepilo-mrežica. Sicer mi je všeč tudi knauf, vendar je lepljenje le-tega predrago v primerjavi z ostalima načinoma.
Sam sem se sicer odločil za klasično gradnjo. Bistvena razlika je verjetno v temeljih. Pri 18 stebrih imam kar nekaj toplotnih mostov. Zdi se mi, da je predlagan sistem temeljev boljši (z toplotnega vidika).

Taka hiša (bodisi ICF ali pa klasika+tona stiropora) ima dve lastnosti:
1.) tople stene. Če stojite ob zunanj steni, vas ne zebe. Ni mrzlega toka.
2.) velika akumulacija, tako hišo je težko na hitro ogreti ali na hitro shladiti. Mi smo se navadili in uživamo.

Ima pa še eno veliko prednost, bistveno lažja (beri bolj učinkovita) je RAL vgradnja oken. Sam sem preklel opeko in trakove, ko sem limal in pacal ...

Mesojedo, Knauf ne zagotavlja zrakotesne ravnine. (Razen, če ga boš sekljal še z kakšno folijo.) Na ICF se vedno da kakšen omet, nikoli Knauf. Zaradi ravnine je verjetno lepilo/mrežica optimalna izbira.
medojedo Napisal:Po podatkih proizvajalca naj bi bla U(stene)=0,11 W/m2K, v PHPP sem pa videl, da je U(stene)=0,128 W/m2K.

Toplotna prehodnost (U) IsoteQ Passive stene je 0,11 W/m2K.

Za pravilen izračun v PHPP (in tudi sicer!) je potrebno upoštevati pravilne računske vrednosti toplotne prevodnosti in debeline materialov, ki so v primeru IsoteQ Passive stene:

52 mm EPS NEOPOR
146 (196) mm beton
202 mm EPS NEOPOR

Toplotna prevodnost(λ) EPS NEOPOR je 0,029 W/mK.

Vsi izdelki iz linije IsoteQ so certificirani s strani European Organisation for Technical Approvals, podatki pa povzeti iz proizvajalčeve izjave o skladnosti.

Z upoštevanjem zgoraj navedenih podatkov boste tudi v PHPP izračunali enake vrednosti kot jih deklarira proizvajalec, pa še boljše končne rezultate vam izračuna PHPP. Smile
Hm,
In ko hočeš na takšno steno, pritrdit kuhinjko omarico, bojler, 50'' LCD TV, klimo in podobno narediš kaj?
Zavrtaš v beton, kolikor vem je to kar trdna zadeva Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »