Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Audiotec RG80

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audiotec RG80
Pozdravljeni "ljubitelji gradnje"....

Zanima me cena tega sistema za akustično/zvočno izolacijo.

- plošča S440
- plošča S400 in
- lepilo.

Imate kakšne izkušnje s tem sistemom?

Hvala.
Za ceno - > kalcer.si

Zadeva bi naj bila zelo dobra. Izkušenj nimam, ker mi je bilo predrago in sem ostal raje pri kameni volni. Eni namesto orig lepila, ki ima hudo ceno, uporabijo lepilo za ploščice.
Ja, sem že dobil ponudbo.

Lepilo pa je drago kot žafran :mrgreen:

Še kakšna druga varianta za lepljenje teh plošč (poleg Nivedur E, Kemaflex etc...)? Kako pa se obnese lepilo za ploščice, je OK?

Kaj pa če bi uporabil Neostik...v bistvu neoprensko lepilo.
Rešil zadevo Smile
Super. Vesel zate. Big Grin . Zdaj pa še zaupaj kako?
Grem še danes preveriti. Če je to to, potem se bo dalo za taprav denar to naredit...brez da bi moral najeti kredit :mrgreen:
Evo...ta famozna S440 absorbcijska pena, ki se uporablja pri Audiotec sistemu RG80 ni nič drugega kot ekvivalent KOSMIT PLOŠČE s spec. težo 80 kg/m3 od Plame-pur iz Podgrada (slovenski proizvajalec).

S tem, da se kosmit plošče pri Plami dobijo v debelinah 2, 3 in 4 cm ter specifične teže ne samo 80 kg/m3, ampak tudi do 120 kg/m3 (1), kar jih že postavlja (po Audiotec varianti) v rang absorbcijske pene S450. Spodaj razpredelnica za S450 peno, 120 kg/m3, ampak debeline le do max. 2 cm.

Odstotek absorbcije zvoka (%) v skladu z DIN 52215-63 (ASTM E 1050-98)

125 Hz 250 Hz 500 Hz 1000 Hz 2000 Hz 4000 Hz
2000x1000x5 27,0 28,0 33,0 42,0 45,0 51,0
2000x1000x10 27,0 27,0 33,0 43,0 46,0 53,0
2000x1000x20 27,0 27,0 33,0 44,0 49,0 57,0

Če sedaj "po domače" logično razmišljam :mrgreen: , bo dala plošča 2000x1000x40 mm še boljše rezultate kot le 20 mm debela plošča. Lepi se pa na ravno površino tovrstna plošča z neoprenskim lepilom (recimo kakšen Uzin GN222 ipd.), kot pa s tistim žafran dragim lepilom.

Stroškovna primerjava: poleg tega, da je kosmit plošča bistveno cenovno ugodnejša kot Eurofoam varianta, ter da se uporabi lahko bilo kakšno neoprensko lepilo za poliuretansko peno (v predhodnem posvetu z dobaviteljem tega lepila, seveda)- priporočam domačo, "slovensko" varianto. Pa z Nivedurjem E ali pa KemaFlexom 180 tudi ni treba gor lepiti in še dodatno obteževati steno.

Haug, bodite v cvetju Big Grin
Zelo zelo zanimivo. Z velikim veseljem prebiram poste, kjer nekdo napiše kako se z malo lastne iznajdljivosti in raziskovanja da dokopati do še boljše in predvsem cenovno mnogo ugodnejše variante izvedbe rešitve določenega problema. Takšni prispevki so zlata vredni. :!:
No...ker je ta Uzin 88 Eur/20 kg bom uporabil raje lepilo za ploščice (Nivedur E) ali pa lepilo za kamen (Kemakol). Vreča je ca. 16 Eur/25 kg.

Sicer bo stena bolj težka, jo bom pa dodatno ojačal s stekleno mrežico pred namazom lepila.
Evo, zacel Smile

Cez vikend zbrusil dol jupol, premazal z emulzijo ter nalepil kosmit plosce na stene s Kemakolom.
Jutri nalepim prvo gips plosco gor.

Mrezice nisem uporabil. Zadeva je dovolj trdna. Se pa razlika ze cuti.
če smem vprašat da potešim svojo radovednost zakaj so te plošče sploh dobre ? Smile
Plošče vgrajujem, ker so dober absorber v širokem frekvenčnem spektru zvoka.

Nekaj "malega" pa doprinesejo tudi še k toplotni izolaciji, seveda :wink:

Če razmišljam prav, ima plošča debeline 20 mm in gostote 120 kg/m3 toplotno izolativnost primerljivo s ploščo debeline 80 mm in gostote 30 kg/m3 (recimo kamena volna DP3). Naj me kdo od stručkotov popravi kar se tiče toplotne izolativnosti, ker sem si jih vgradil striktno zaradi zvočne izolativnosti.
Evo, prve gips plosce ze nalepljene, zadeva drzi (ceprav sem priznam bil malo skepticen). Sedaj pa sledi 3 mm debela plast izolacije spec. teze 175 kg/m3. Lahko bi dal tudi 225 kg/m3, ampak prva varianta bi morala zadoscati.

Zadeva je iz elasticnega plastomera z dodatkom barita za dusenje nizkih frekvenc.
Evo, še link....materialu se reče Isophone Heavy Layer...zanimivo, da se ga v Sloveniji sploh ne prodaja (razen za kakšne profi glasbene studije).

http://www.isokon.si/docs/katalog_slo_i ... soform.pdf
ČE prav razumem bo sestave torej:
-kosmit lepljen na steno z lepilom za kamen
-gk plošče lepljene na kosmit (s čim)
-čudo božje z dodatki barita (lepljene?)
-gk plošče lepljene na čudo božje (s čim)

Kje si pa tisto čudo potem dobil, če se en prodaja?
Direktno pri proizvajalcu?

Drugače pa se mi zdi to dobra rešitev.
Koliko pa je etažna višina? Imaš GK plošče v enem kosu po celi višini?

Kosmit sem tudi jaz uporabil za zvočno izolacijo, Lepil sem ga kar z nizkoekspandirajočim purpenom, Pred steno sem postavil še dvoslojno GK oblogo na profilih z dodano mineralno volno v ploščah. Stvar izolira neverjetno in to za del cena od sistemov, ki jih prodajajo, porabi pa 10 cm prostora.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »