Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Nakup tiskalnika,skener,kopirec

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup tiskalnika,skener,kopirec
Odlična ideja pentax. V lokalnem Merkator Tehniki ga nimajo. Jutri pogledam še v Leclercu. Mogoče mi še žena primakne kak euro za božička :-)

Sicer mam pa HP multi fkc napravo, ki je pred leti stala v rangu 100 do 150 eur. Price performance super zadeva.
Hm,za domačo rabo je pol najboljša opcija navaden stroj na kartuše s tem da ni HP,ker so pri HP drage kartuše.
S HPji za domačo uporabo imam dejansko najslabše izkušnje kar se tiskalnikov tiče. Z Ricohi pozitivne, in s Canoni tudi. @Edid, sej veš, mogoče ti pa zapaše mal boljši "tiskalnik", pa maš zgoraj omenjeno izkušnjo :mrgreen:.
Saj tanovi so vsi na nalivanje tinte. Kakšne kartuše neki?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Brother Tiskalnik DCP-J105W je zadeva ki ne razočara.
Kako je pa kaj z zasuševanjem barve?
Pred 10 leti so se barve zasušile če nisi tiskal vsak teden. 10 let imam črnobeli laserski tiskalnik, ki mi zadostuje. Če je kaj barvnega za stiskat pa nesem v papirnico.
Deep cleaning se temu reče. Tudi po letu neuporabe. Vsaj Canon.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Sej,zdela imamo enega Epsona,sem barve zamenjal pa kar naprej rdeča lučka utripa za barvo. Verjetno se je sistem zasušil. Bom rabil nekaj nabaviti brez bojazni po sušenju.
Zakaj ne kupite laserskega barvnega? Ni težav s sušenjem barve.
Osebno ne bi kupil HP-ja, ker sem s to znamko imel do sedaj največ težav.
Vse je v igri,vsak nasvet dobrodošel.
Vse je odvisno od €, tule si poglej (ni reklama za podjetje, ki prodaja naprave):
https://www.anderwald.si/barvne-multifu ... ca-minolta
https://www.anderwald.si/barvne-multifu ... ve-kyocera

Poglej še kakšno Brother MFD ali Ricoh MFD napravo.
https://www.brother.si/printers/all-in- ... r-printers
pred kratkim kupil oz zamenjal tri tiskalnike
a4-canon, na polnenje s tinto.
a3-epson (canon kolikor sem gledal očitno še ni v tem formatu), pravtako na polnenje. ni sicer na ravni canona, ampak recimo..
a1 (rola), canon, sicer še kartuše, ampak se ga da sfrizirat na filanje, tako da verjetno to v kratkem.

v glavnem, tinte imaš v paketu po cca deci, dva (napram cca 10x manj v klasičnih kartušah), pa še vsaj pol cenejše je. s a4 recimo printam že lep čas nonstop, nivo črnila praktično še na vrhu oz kvečjem tem ene četrtina je šlo dol, največ bistvu ob prvem polnjenju cevk do glave).
ni debate, če bo le tehnično zadeva špilala, je to to, kar se tiče stroškov ipd.
Fery Napisal:Saj tanovi so vsi na nalivanje tinte. Kakšne kartuše neki?

to je precej zanimiva tema. ti na tinte so določeni modeli pri vsakem proizvajalcu, sigurno pa ne vsi ali celo večina. in več ali manj jih dobiš bolj na vzhodnih trgih (kamor jasno po njihovo sodi tudi slovenije, kar se teče evrope ipd), aziji ipd.
beri, za revne press, druge očitno lažje obračajo s tem nategi kartuš ipd.

je pa zanimivo to, da recimo (vsaj canon) potem nima avtomatskega dupleksa (liste moraš ročno obračat), nimaš možnost printa na površino cd-jev (oboje bi kr precej rabil, recimo) ipd, torej spet neka selekcijo po regijah iz dejmo rečt namembnosti.

p.s, možno, da je so ravne prek kratkim izšle kakšne nove serije (kot recimo ipf serija pri večjih formatih), ki zgoraj povedano omogočajo, govorim pač iz lastne izkušnje ob nabavi oz ob tem, kar je bilo dosegljivo po štačunah takrat pri nas.
Z moje strani malo pazabil na forum in temo, že od 2012 nabavil novi printer,skener , kopirec zamenjal od takrat dve kartuše, deluje v nulo, počasi bo potrebno zamenjat že tretjo kartušo, nabavljam jih pri kitajcih,ugodno,, Samsung,SCX-3400 series
Ne vem ce je bil kateri tiskalnik vec kot 3 leta pri hisi.
Ocitno sem dober unicevalec tiskalnikov.
Zadnji ki je crknil s splosno napako B200 je bil canon mx925 ki je imel vse kar izotop pravi da canoni nimajo.
In kot sem zaledil ga tudi uporaba original kartus (po nekaj 10x ceni) ne bi resila samomora.
Ocitno so tiskalnike dobro nafriziral, da zdrzi tako dolgo kot je garancija potem pa cimprej po drygega.
Sedaj imam nekega brotherja Dcp t500w s filanjem kartus, ki pa je se bolj pocasen kot canon. Da o manjakojocem podajalcu, duplexu. Cd... Ne pisem.vse to je kanon imel. In mi je bilo malo zal ker sem prepozbo opazil zadnje kose v prodaji po polivicni ceni.(200>100).
Pa da paper jam resis pri tem brotherju, je treba tudi vsakic cel doktorat naredit.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »