Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Nakup tiskalnika,skener,kopirec

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup tiskalnika,skener,kopirec
Jaz trenutno imam Canon MP495 in dela super. Ne nameravam izpostavljati te znamke ampak želim povedati, da se za malo denarja dobi dobra naprava. Ko bo crknil ga bom zamenjal za prvega podobnega v enakem rangu, ki ga bom videl.
Najbolj se splačajo laserski tiskalniki s svojim bobnom (hp, xerox), pri njih ni važno kateri toner je, original ali kopija, ker se komplet enota zamenja, če se pokvari pač reklamiraš vse in zamenjaš z drugo in deluje. Inkjet so pa itak narejeni za minimalno 100 listov na mesec, drugače se zasuši. Obstaja pa nekaj tiskalnikov npr brother ki imajo odlično narejen sistem, tudi ko barve zmanjka jo zadrži nekaj v tiskalni glavi, tako da zdržijo tudi nekje 2-3 leta brez kartuš in se ne zapacajo, pa še kartuše so smešno poceni, slaba stran je, da so tiskalniki dražji!
Tako kot si napisal.
Za tistega, ki tiska črno belo (tudi sivine), se najbolj splača laserski tiskalnik.
Kot tiskalnik, je sicer dražji, a je čisto vseeno, če natisneš 1 list na tri mesece, ali tristo listov na dan. Nič se ne more zasušiti, originalni toner pa je za nekaj tisoč listov....
se mogoče strinjam za laser, če res samo čb tiskaš, ampak konkretno iz lastnih izkušenj naj povem, da je pri teh laser (sploh teh kompaktnih, kjer je boben že v tonerjih, kar pomeni visoko ceno ipd) variantah treba biti previden. tiste navedbe o številu kopij precej zavajajo, nobeden ne tiska samo čistega teksta ipd. tonerji so dragi kot hudič, sploh ko jih imaš 4 različne (sem dobro preveril vse, preden smo šli v nabavi in kljub kvazi najcenejšemu se sploh v primeru recimo kakšno home ofice variante najbrž ne splača najbolj). da ne omenjam stroškov in sitnosti ob menjavi tonerjev, praha, ki se zna vsipat ven (sem celo nekaj čaral z nabavo prahu in čipov ipd), stroškov servisa itd itd.
za doma (ali kakšen manjši biznis) je inkjet boljša izbira, to se upam trdit. pred kratkim smo nabavili recimo tisto novo hp serijo, ki ima ločene kartuše (tega včasih pri all-in-one variantah ni bilo, zelo pomembno če se mene vpraša), wi-fi povezavo, duplex, fax, podajalec ipd in je super, tudi kvaliteta printa.
najdite še kakšne ugudne ponudnike nobrand kartuš (ni jih malo, trpi pa mogoče malenkost kvaliteta izpisa, ker po občutku gre bolj za zredčene zadeve, ki dajo bolj blede barve ipd) za pol ali tretjino cene originalnih in boste verjetno najbolj prišli čez.
Cena po sprintani strani, je bila vedno in je še vedno najnižja z laserjem
Cena kartušre ene barve (npr Canon) je recimo povprečno 15€ x 4 ali 5 barv pa računaj.
Koliko pa ti tistih 1o ml črnila lahko sprinta, pa si lahko tudi misliš. V domači rabi itak polovico črnila gre v čiščenje glav.
Toner za HP 25€ in natisne 1600 strani. Pa tudi če jih samo 1000 je to 0,025 po strani (+ papir)
za čb kot pravim mogoče to drži (za recimo več kot npr 2k izpisanih listov/kopij mesečno), za barvno pa po mojih izkušnjah niti ne. vem koliko so nabavne cene multifunkcijskih barvnih laserjev (da ne omenjam kakšnih večjih a3 variant ipd, s katerimi sem tudi že delal) tonerjev, servisov itd. ko crkne inkjet, kupiš novega s kartušami vred za cene enega oz pol tonerja. če printaš redno, se nima kaj zasušit, sploh za poslovno rabo. ne rabiš originalnih kartuš kupovat ipd.
zapaca se pa tudi laserc, zapeče se prah na bobne, submilacijske folije, non stop vklopljen grelc tudi porablja prah in porabi kar konkretno elektrike itd itd. je pa precej odvisno od rokovanja, vzdrževanja ipd.
Cena po sprintani strani, je bila vedno in je še vedno najnižja z laserjem
Cena kartušre ene barve (npr Canon) je recimo povprečno 15€ x 4 ali 5 barv pa računaj.

saj lahko printam tudi z inkjetom samo čb. kartuše se dobi že za 5-10€. pač tisto črno gonim, dokler gre, potem pa kot pravim kupim komplet nov tiskalnik s setom kartuš vred.
me zanima cene tonerjev za laser mf napravo. takrat, ko sem gledal je pač tudi bil recimo ricoh varianta najbolj ugodna kao na list, pa je žal treba v ceno dosti več stvari še upoštevat, plus tiste navedbo o št, kopij so bolj tako, za marketing. imaš potem števec v softwerju, pa vidiš, kje si realno..
Printer:
http://www.amazon.co.uk/Canon-MX725-Inkj...ords=mx925
Kartuše
http://www.ebay.de/itm/40x-XL-TINTE-PATR...486864057f

Beat This. :mrgreen:
Uporabljam to večfunkcijsko napravo. Deluje v redu, garancija 3l,z wifi povežeš več PC .......... .
http://www.brother.si/g3v1/g3.cfm/s_pag ... ct/DCPJ105
Canon mx925 star dve leti in pol je že v drugo napisal napako b200. V prvo sem ga rešil, tokrat slabše kaže.
Kaj kupiti?
Rabim barvno,
WiFi

Mfc bi mogoče nadomestil kar samo s printerjem. Scan in kopijo lahko naredim s telefonom. Ni sicer enakovredna scanu/kopiji na printerju, vendar...
Mogoče 500-1000 izpisov letno, vsak teden vsaj eden ali dva....tako da neka zamasitev pride težje v upostev.?!

Imam še nekaj kartus z eBaya za canona če bi jih kdo rabil.

Diši mi sicer spet Canon, vendar tokrat ne za 200 evrov in 2 leti garancije.
60 evrov in 3 leta garancije. Edino kartuše pa ne bodo tako poceni. Ampak saj jih ne bom tako pogosto kupoval ali pač. Kaj pa veš kaj si bodo otroci v šoli izmislili.

A naj raje stegnem se do laserca. Samo pogoj je garancija čim več. Ker do sedaj ni še noben printer pri meni zdržal več kot 5 let.
Na pet let printer zamenjaš po defoltu. Če so kartuše predrage obstaja rešitev, ki sliši na ime printer permanent ink. Barve same sploh niso drage.
Brother,nimaš kaj zgrešit. Kartuše original po 10€ pa še mala poraba barve.
prej imeli hp pa je bil super printer, žal je moral iti stran zaradi napake glave in ni bilo možno popravit (ali pa strošek prevelik). v glavnem zamenjal ga je canon. slabšega nakupa nismo mogli narediti - skoz meče napako da ni papirja in moraš kar nekajkrat poskusit da sploh zagrabi in začne tiskat.

ne spomnim se točne oznake ampak ti lahko preverim če želiš. je pa bilo nekaj takega kot si ti želiš - 60 eur in 3 leta garancije.
Pozdravljeni!

Meni se je poslovil 9 let star Canon Pixma MX 860 s faxom . Do danes delal ko švicarska ura Smile . Koda napake 6C10 in ga tudi po navodilih youtuba resetiral in ne spelje.....

Nasvet od lokalnega trgovca mi svetuje Canon MAXIFY MB 2150 cena 140 z ddv in 3 letno garancijo.

Kaj mi svetujete od izbora CANON kateri ima: wifi, fax, skaner,usb ter POSAMEZNE KARTUŠE¨?

Lp stihl ms
Dolgo ti je zdrzal... Mislim da je danes vse kar je preko garancije podarjeno.
Fax se se uporablja?

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »