Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Dopolnitev vloge za spremembo namebnosti;kmetijsko v stavbno

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dopolnitev vloge za spremembo namebnosti;kmetijsko v stavbno
Pozdravljeni!

Prosil bi za mnenje, kako bi lahko dopolnil vlogo za spremembno namebnosti in kmetijskega v stavbno-zazidljivo zemljišče? Na občino se je pred dobrima dvema letoma oddala vloga za spremembo in z navedenim razlogom, da se želi na tem zemljišču postaviti hiša. Na občini so mi dejali, da lahko to dopolnim še z kakšnim dodatnim razlogom, zakaj bi želel stavbno zemljišče. Če obrazložim, od samega začetka.
To zemljišče oz. travnik je od samega začetka bil še večji. Če skupno pogledamo 8200m2! Od tega je občina 2/3(cca.4800m2) tega travnika že spreminala v stavno zemljišče,brez da bi oddali kakšno vlogo. To zemljišče se je razparceliralo v 6 parcel in tudi prodalo. Ostalih 3400 m2 pa je ostalo.Ne vem zakaj že v začetku niso zajeli celotnega travnika.
Se pravi bi lahko prišlo na to zemljo še okrog 4 parcele po cca.700m2! Po prvem poskusu, ko smo še za ta del oddali vlogo, so jo zavrnili. Vlogo smo oddali še enkrat,kot sem že omenil pred dvema letoma, in se nismo dobili odgovora. Zanimivo je, da ko se je naredila cesta med temi parcelami, se je zraven naredil tudi kanalizacijski vod,(razen ceste)do konca travnika, tudi po zemlji, ki še ni zazidljiva, naredila ga je komunala sama brez mašega dogovora, na njihove stroške, za nas še boljše. Naj še omenim tudi, da zemljišče ni več v sklopu kmetije, katere je lastnik brat, ker se je kmetija zaščitila in se njegovo zemljišče ne more prodajati! Zato se je ločilo in pripisalo na mene.

Torej ima kdo kakšen predlog, za dopolnitev vloge, kaj bi se dopisalo, da bi morda bila njihova odločitev o spremembi lažja oz. prepričljivejša!

Hvala za vaša mnenja in pomoč!

Lp, Uroš

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »