Opremljanje doma > Kopalniška oprema
nakup bojlerja...priporočila

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nakup bojlerja...priporočila
Preden grem v nakup bojlerja, bi rad zvedel čimveč stvari na katere je treba bit pozoren. Bojler bo kombiniran. To pomeni, da bo zvezan na peč, lahko bo pa deloval tudi na elektriko, ko peč ne bo delovala. Vsaj, mislim da je tako, če sem prav razumel. Litraža 80 litrov, bi moralo bit dovolj za dva člana, pa tudi če bo kak naraščaj. Zdaj pa čakam na vaše nasvete, če je kaj za svetovat. :lol:
v Merkurju imajo enega ki mi je všeč, je cel iz inoxa, možnost elek. in peči, 120 literni pride okoli 100k, kar je malo preveč keša, ampak recimo 80 literni pa kak popust pa bi se že dalo dobit za kakih 70k mogoče, nisem si zapomnil imena, je pa belo zelene barve, hrvaški proizvajalec.
Kr draga stvar v primerjavi z Gorenjevim GBK, ki sm ga imel na predračunu. Mislim, da je bil okrog 35.000 (80l). Če bi vedel kakšna je razlika med bojlerjema (razen v ceni), bi lažje razmislil. Če se kdo kaj spozna...

Čeprav zdaj sem videl ceno na Merkurjevi strani in Gorenje GBK 80 stane 58.000, tako da moram pogledat na predračun še enkrat.
Pred mesecem dni sem nabavil gorenjev gbk 100 litrski za 63.000 SIT. To je najmanjši bojler od te družine, ki ima močnejši prenosnik toplote (0,9 m2), kar pride prav pri nizkotemperaturnem režimu ogrevanja.
Pri temperaturi sanitarne vode v bojlerju 45°C, temperaturi ogrevalnega vtoka 70°C je pri pretoku skozi spiralo
1000 lit/h moč grela 17kW
2000 lit/h moč grela 21kW
3000 lit/h moč grela 23kW

Pri manjši razliki med temperaturo sanit. vode v bojlerju in temperaturo ogrevalne vode je moč ogrevanja seveda sorazmerno manjša.

Če že kupiš GBK, vsaj 100 litrski - ne zaradi količine sanitarne vode, ampak zaradi večje spirale v njem.
Koliko so potem zunanje dimenzije tega GBK 100 bojlerja.
Premer je pri vseh 50 cm, višina pa je pri 100 litrskem mislim da okrog 95 cm, točno lahko vidiš na gorenjevi spletni strani.
Preveril sem predračun in v bistvu imam za GBK 100 ceno 53.000 brez DDV.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
05.03.2021 ob 10:20:07
Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
Kako priti do najcenejšega ogrevanja stanovanja ali hiše? To je vprašanje, ki si ga pred začetkom vsake zime... Beri dalje »