Splošno > Sam svoj mojster
Žirafa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Žirafa
Tudi tbslf04 je bila v izboru, vendar je sedaj cena kar narasla ( 190 EUR v linku), se mi zdi ,da je bila prej samo 20 EUR dražja od tbslf02.
Ali si imel kaj problemov z zajlo, si jo mazal ali kako drugače vzdrževal?

http://www.ebay.de/itm/Trockenbauschlei ... 19e8c60afc
pozdravljeni,

ker sem tudi jaz pred nakupom žirafe , me zanima če ima kdo izkušnje z spodnjo žirafo

http://www.internetwerkzeug.de/Schleifg ... u-277.html
oz.
http://www.internetwerkzeug.de/Schleifg ... enbau.html
snoopy Napisal:Tudi tbslf04 je bila v izboru, vendar je sedaj cena kar narasla ( 190 EUR v linku), se mi zdi ,da je bila prej samo 20 EUR dražja od tbslf02.
Ali si imel kaj problemov z zajlo, si jo mazal ali kako drugače vzdrževal?

http://www.ebay.de/itm/Trockenbauschlei ... 19e8c60afc
jaz sem imel sposojeno ca. dva meseca, redno sem zirafo cistil, da se ni utopila v prahu, pa enkrat vmes zajlo namazal. Drugega nic. Prilicno trotl ziher varianta.
V jagru imajo matrixovo žirafo za 99 evrov. Model DWS 600-1. A ima kdo izkušnje z njo? Imam namen zbrusit 580 m2 sten in strop v bajti in jo potem verjetno naprej prodat. Se da dobit za ta denar kaj boljšega?
Ta ima 600w od 600-1500 obratov in 210mm brusno ploščo.
Sesalec sem mislil uporabit kar enega vodnega ki ga imam doma.
Za eno hišo je vsaka žirafa dobra, naprej pa dvomim da jo boš uspel prodati Smile Tudi sesalec je vsak dober, ga moraš pač večkrat spucat... Fun fact: sem žirafal eno stanovanje ki je bilo vlažno in je bil prah "vlažen" in je moj "profi" sesalec zabijalo vsake 2 minute (avtomatsko stresanje ni naredilo nič). Zamenjam za "bau bau" sesalec z vrečo namesto filtrom in žirafam veselo do konca... Heba Smile
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Je kdo probal sesat s sesalcem za pepel? Rad bi nekaj cenovno ugodnega skombiniral s tisto Jagrovo žirafo za 109 Evrov. Nameravam narediti le svojo hišo s tem.

Firefly, po kolikšnem času (čez koliko dni) je najbolje brusit, da prah ni več prevlažen in ne paca filtra, pa da še ni pretrd?
Hiša je popolnoma suha.
Kitam pa res zelo na tanko, samo toliko da luknjice zapolnim, je pa že ometano zelo v redu, ravnine so OK pa tudi gladko je. Brušenje je zato minimalno.
sosed je poskusal s sesalcem za pepel, vendar ga je skuril po dveh dneh. tudi ko je sesalec delal, je bilo baje bolj bogo vse skupaj.

jaz sem s kärcherjem (WD 5.600 MP) prebrusil hiso brez vecjih tezav, le vsake toliko sem moral prepihati filter - ti ga posodim, ce priletis mimo.
Hvala, bom sprejel z veseljem.
ok, zmenjeno.
Lahko takoj brusiš. recimo naslednji dan (suha hiša). Ne bo pa nič bolj trdo če boš čez par dni Smile
Imam še malce pomisleko glede tega brušenja in kitanja:
- Glede na to, da kitam res zelo na tanko - Jubolin P50, brušenja sploh ni veliko. Če recimo grem z roko čez, sploh ne pritiskam zelo in s papirjem 150 dobim takoj zelo gladko površino.
Tudi kadi se ne veliko, ker ne odnašam veliko materijala z brušenjem.

Boim se celo, da bi lahko z žirafo zabrusil že preveč "v živo" in poškodoval površino, ki je že sama po sebi dokaj gladka, ni pa ekstremno trda (cemetno-apneno-mavčni omet Rofix 180).

Me pa zelo moti (oz. mi vzame časa) prestavljanje po sobi, ker odra nimam, po malersko na trikotni lestvi pa tudi ne znam hodit. Se mi zdi, da bi mi ravno iz tega razloga prišla žirafa prav, da bi lahko vse elegantno iz tal zbrusil, če že za kitanje moram prestavljat lojtro.
Rocni nastavek za papir pa podaljsek. Tako kot za beljenje. Ja s zirafo lahko prevec zabrusis.
Se da kje kupit tak nastavek s podaljškom?
Ne vem, kako bi tak teleskop sčaral v neki DIY varijanti, da se ne bo takoj razštelalo...
Fajne sem videl v merkurju in obiju. Ima gibljivo "glavo". Ce imajo v stalni ponudbi pa ne vem...
Da malo obudim temo. Ker me čaka kitanje in brušenje nekaj sob, sem pred nabavo žirafe. Izposoja bi bila predraga in se mi že splača kupit žirafo in sesalec. Gledal se tole na linku: POVEZAVA

Glede na to da ima dve glavi se mi cena ne zdi pretirana. Kaj menite?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »