Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija mansarde

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija mansarde
Ta je kr ql za delat. Skoda samo da nocjo vec 4m sirine delat. Premalo porabe traku ocitno Smile
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Pozdravljeni, 
namen imam urejati mansardo. Hiša je starejšega stila gradnje, se pravi ko gledamo iz pritličja vidimo trame in deske, streha je pritrjena direktno na trame pod kotom 45° ( ni kolenčnega zidu. Streha je v sestavi opeka, zračni most, sekondarna kritina, deske 2,2 cm.
Kolenčni zid imam namen narediti iz fasadnega panela z zamikom 70 cm v notranjost. Med špirovce pride 16cm izolacije unifit 032 in nato še 10cm unifit 035, nato parna zapora in knauf plošče.
Zanima me ali je treba prostor med kolenčnim zidom in kapom strehe napolniti z izolacijo ali je dovolj, da izoliram samo kolenčni zid in naredim dobro parno zaporo.

Zanima me tudi ali je poševnina strehe dovolj izolirana in ali je možno, da se pojavi problem s kondenzacijo? 

Strop bo pritrjen tik pod škarniki. Je tam potrebno več izolacije ali je dovolj 26 cm enako kot na poševnini?
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
Zakaj bi naredil enostavno ... ce pa lahko zakompliciras do amena. A ne? Zakaj paneli? Zakaj ne klasike? Izolacija zapora in gips na posevnini do tal. Potem gips stena 70cm v notranjost (ce ze mora bit).
(14.8.2019 ob 16:19)firefly Napisal: Zakaj bi naredil enostavno ... ce pa lahko zakompliciras do amena. A ne? Zakaj paneli? Zakaj ne klasike? Izolacija zapora in gips na posevnini do tal. Potem gips stena 70cm v notranjost (ce ze mora bit).

70 cm strehe gleda čez steno, zato sem imel namen narediti izolacijo zamaknjeno v notranjost
Cez steno? Cez fasado? Tam ne izoliras... al....
čez fasado nebom izoliral...v bistvu je bil ta panel misljen kot konstrukcija za kolenčni zid in to samo zato ker se jih imam doma nekaj na zalogi...

Zanima pa me še nekaj drugega. Rad bi se znebil stebrov po sredini mansarde in edina možnost je železna konstrukcija namesto 4 špirovcev. Malo me edino skrbi kako bi to potem vplivalo na izolativnost?

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »