Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija mansarde

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija mansarde
Pozdravljeni.

Rabim konkreten odgovor kako izolirati mansardo med spirovci (20 cm), oz katera izolacija je trenutno najboljsa. Recimo da denar ni problem. Stresna kritina je Bramac, nato zracni most, folija, spodaj je komplet podeskano...

Hvala za odgovore.
Priporočam URSA SF-35 ali KNAUL IZOLATION.
Če ostajaš pri klasični izolaciji izbereš volno z najnižjo lambdo (omenjane oznake 0,035 W/mK oz manj).
oznaka 0,032. Trenutno najboljš. Vseeno tudi pod špirovce dodaj en sloj izolacije!
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
mansardo nameravam izolirati z uršo sf32 koliko cm bi moral dati na poševnino?
Toliko da bo dovolj. ciljaj na 26+ cm.
matejbergant.sp Napisal:Priporočam URSA SF-35 ali KNAUL IZOLATION.

Zakaj pa ne Ursa-32?
cena...
Mehanik....malo preglej tudi med sabo cene.

Načeloma se je dobro držat da si pri mansardi z deeblino izolacije na 30 cm ali čez. Za pozimi jeitak preveč od preveč a zna biti poleti malo drugače.

Razlika v ceni sumim da je konkretna med volnami, a na koncu neke razlike v izolatoivnosti ni več - sploh če se držiš pravila 30+ cm.

Lahko pa narediš domačo nalogo, se pozanimaš koliko pride katera po kvadratu, napišeš koliko kvadratov ima mansarda, ter koliko cm imaš planirano za izolacijo..pa ti vržemo malo na papir kaj vse skupaj pomeni z vidiak izolativnosti oz. letnih stroškov (prihranka med eno in drugo izolacijo) - govorim za zimo. Poletje ima svoje specifike (beri: les je zakon! :wink: ).
ka pa za poletje meni se gre predvsem za poletje za zimo mi ni pomembno če dam 20 cm ali 40cm pri meni ni neke razlike.
kako pa poleti vpliva debelina izolacije jaz nameravam dati sf32 26cm a se poleti pozna al je sf52 ali sf32
cenik urša
http://www.ursa.si/_files/ursa-glasswool-cenik-2012.pdf
Poleti ti je pomebnen fazni zamik - torej po domače v smislu koliko časa rabi vročina, da se prebije prek slojev (ne smem pisat izoalcije) v notranjost - idelano je, da je ta čas čim daljši, torej da predno se ti pregreje mansarda, zunanje temperature že toliko padejo (večer) da lahko začneh ohlajati prek odprtih oken.. In tu pridejo v igro drugi materiali.

A čez palec se poleti najbolje obnese les, ker ima najboljši fazni zamik (cca. 12 x boljšega od steklene/kamene volne. Zato se vsakemu svetuje, da podeska podstrešje (še cenovno zelo sprejemljivo). Seveda naredi zračni kanal (da sonce ne direktno pribija preko strešnikov na izolacijo), ki skrbi da se toplota odvaja in imaš mansardo 'v senci'.

Če imaš vse skupja nadgrajeno še s 30 cm izolacije si zmagal tudi poleti.

Zdaj kako se v praksi obnesejo različne steklne volne težko komentiram...menda so te dražje (z nižjo lambdo) boljše, a na papriju imaja steklena volna zelo slab fazni zamik.

Kolikor sem sam imel opravka z volnami...se na otip čuti konkretna razlika med volno 0.040 in 0.035...v prid slednje (bolj kompaktna, 'polna')...kako se obneseta ena in druga v vročini pa...ne morem komentirat.

Tako da..kombinacija materialov da najboljše rezultate (kot vedno :wink: ).
Za vročino je boljša 0,032. Jst imam 0,035 26 cm + 16mm agepan in je OK.
branci,
sem pogledal cenik, ki si ga prilimal, pa nisem našel "sf52".

Malce sem računal :
-deske 2,2cm
-zračni kanal 2 cm
-izolacija sf 35 (16+10)
-gips pl. 1,2 cm ----> U = 0,13 ; fazni zamik 3,13 ure
-----------------------------------------------

-deske 2,2cm
-zračni kanal 2 cm
-izolacija DP5 (16+10)
-gips pl. 1,2 cm ----> U = 0,13 ; fazni zamik 5,,27 ure
------------------------------------------------

-deske 2,2cm
-zračni kanal 2 cm
-izolacija DP 5 10 cm
-izolacija DP 8 16 cm
-gips pl. 1,2 cm ----> U = 0,12 ; fazni zamik 6,5 ure

-deske 2,2cm
-zračni kanal 2 cm
-izolacija DP 5 12 cm
-izolacija DP 8 20 cm
-gips pl. 1,2 cm ----> U = 0,09 ; fazni zamik 9,18 ure
malce si preračunaj , koliko te stanejo izolacije. Tudi, če ti moje predlagane debeline ne ustrezajo , kombiniraj z kameno volno. Dve različni teži (kg/m3).
Malce še za razmislek: Ko bo nekaj dni "peklo :twisted: " in se ti bo notranjost pregrela............. Za določena obdobja je v redu , a ko gre preko normalnega , je hudič. S tem se ne izogibam izračunu oz.predlogu , da uporabi kameno volno. Morda kombinacija steklene in kamene.
Lep pozdrav
Citat:Malce sem računal :
-deske 2,2cm
-zračni kanal 2 cm
-izolacija sf 35 (16+10)
-gips pl. 1,2 cm ----> U = 0,13 ; fazni zamik 3,13 ure
Praviš, da je to ena od slabših variant. Poskusi jo izboljšati z 2,5 cm deskami med gips in izolacijo. Da nebo kdo rekel, da je na račun skupne debeline, pa znižaj debelino oizolacije za 2,5 cm.

Pa morda še eno varianto na moj predlog: če ta les dodaš zunaj = med deske in izolacijo. Ali je kaka razlika? Moji računi segrevanja mansarde v poletni vročini kažejo veliko prednost, če je les dodan na notranji strani izolacije.
Sem radoveden?

Še vedno se ne strinjam, da bi moralo biti v stropu mansarde 2 do 3x več izolacije kot v zunanjih stenah. Nekaj več je normalno - kar je preveč pa še s kruhom ni dobro.
Nimam časa - sem v penziji!
som16 Napisal:branci,
sem pogledal cenik, ki si ga prilimal, pa nisem našel "sf52".
mislo sem na sf38 se opravičujem

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »